شمار خانواده های متقاضی فرزندخواندگی در مازندران زیاد است

دسامبر 23, 2019اخبار روز بیمه

به گزارش خبرنگار مهر، جمال باقری پیش ازظهر چهارشنبه در همایش نقش خانواده در قرارگاه فرهنگی نمازجمعه ضمن تقدیر از اقدامات نماینده ولی فقیه در برگزاری این همایش، با تاکید بر نقش خانواده در شناساندن قرارگاه نماز جمعه گفت: تریبون نماز جمعه و ائمه جمعه ظرفیت بی بدیلی برای آموزش و فرهنگ سازی است و پتانسیل بسیار مناسبی برای معرفی برنامه‌ها، دست آوردها، اهداف و خدمات بهزیستی به آحاد جامعه است. وی با بیان اینکه بسیاری از مردم بهزیستی را به عنوان یک نهاد حمایتی می‌شناسند، با بیان اینکه بهزیستی تنها متولی امور معلولین در کشور است، افزود: ارائه خدمات توانبخشی، تأمین و واگذاری وسایل بهداشتی و کمک توانبخشی، پرداخت مستمری مراکز و حق پرستاری بیماران ضایعه نخاعی و همچنین پرداخت کمک هزینه تحصیلی معلولان محصل در دانشگاه‌های دولتی و غیردولتی تنها بخشی از خدمات معاونت توانبخشی بهزیستی مازندران به معلولان است. سرپرست بهزیستی مازندران با بیان اینکه سیاست اصلی سازمان بهزیستی ارائه خدمات برای نگهداری و حضور فرد معلول در کانون خانواده است تصریح کرد: در همین راستا ۶۶ مرکز توانبخشی روزانه به معلولین خدمات ارائه می‌کند علاوه بر آن در ۲۶ مرکز شبانه روزی نیز از معلولان نگهداری می‌شود. وی در ادامه با تبیین فعالیت‌های معاونت پیشگیری بهزیستی در حوزه کنترل و کاهش اعتیاد، با بیان اینکه به ازای هر ۵۶ نفر یک شهروند معلول در استان وجود دارد خاطرنشان کرد: معاونت پیشگیری بهزیستی مازندران با مداخلات بهنگام، خدمات مشاوره، معاینات و غربالگری ژنتیک برای افراد دارای عضو معلول به صورت رایگان ارائه می‌کند تا از تولد نوزاد معلول و بروز انواع معلولیت‌ها پیشگیری به عمل آید. باقری در ادامه با معرفی خدمات معاونت اجتماعی بهزیستی به زنان سرپرست خانوار و کودکان فاقد سرپرست مؤثر، به فعالیت خانه سلامت در حوزه نگهداری از دختران در معرض آسیب و خانه امن در حوزه نگهداری و توانمندسازی زنان اشاره و اذعان کرد: ۲۱ مرکز در سراسر استان از کودکان تحت پوشش سازمان که از طرف اورژانس اجتماعی معرفی شده‌اند نگهداری می‌کنند. وی در خصوص بحث فرزندخواندگی، تعداد متقاضیان واگذاری را بسیار بیشتر از تعداد فرزندان دانست و افزود: طرح مشک برای واگذاری کودکانی که از طرف دادگاه هنوز تعیین تکلیف نشدند نیز در استان در حال اجراست به این شکل که در این طرح، کودکان نوزاد تا ۶ ساله‌ای که شرایط فرزندخواندگی ندارند و یا دارای والدین و مراقبان فاقد صلاحیت هستند با تأیید بهزیستی و حکم دادگستری تازمان واگذاری قطعی وتعیین تکلیف با عنوان «امین موقت» به خانواده‌های مورد اعتماد به صورت مهمان سپرده می‌شوند. سرپرست بهزیستی مازندران در پایان با اشاره به اقدامات بهزیستی در حوزه مسکن و اشتغال مددجویان، با اشاره به همکاری فیمابین بهزیستی، بنیاد مسکن و بسیج سازندگی در مسیر خانه دار شدن جامعه هدف، در خصوص مشوق‌های ارائه شده در حوزه اشتغال افزود: تا سقف پنجاه میلیون تومان وام اشتغال به معلولین و زنان سرپرست خانوار تسهیلات پرداخت می‌شود، ضمن اینکه برای کارآفرینانی که از جامعه هدف بهزیستی فرد توانمندی را بکارگیری کنند به ازای هر نفر تا سقف پنجاه میلیون وام و پنج سال معافیت از پرداخت حق بیمه ارائه می‌شود.

مشاوره رایگان اینترنتی بیمه عمر


پست های مرتبط

بیمه پاسارگاد؛ بالاترین شرکت از لحاظ سهام بیمه ای
تازه های اخبار بیمه؛ بیمه پاسارگاد در صدر سهام شرکت های بیمه ای

آگوست 12, 20200پسندیدناخبار روز بیمه , بیمه عمر

اخبار بیمه را با اخبار بیمه پاسارگاد در تیرماه ۹۹ آغاز می‌کنیم. سهامداران شرکت بیمه پاسارگاد از سرمایه گذاری‌های خود در سهام این مجموعه طی معاملات تیر ماه امسال بازار سرمایه حدود ۸۲ درصد سود دریافت کردند.

ادامه مطلب
هنرمندان از پرداخت حق بیمه سه ماهه خود معاف هستند

می 9, 20200پسندیدناخبار روز بیمه,

ایسنا/زنجان مسئول صندوق اعتباری هنر اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی‌استان زنجان، از معافیت پرداخت حق بیمه سه ماهه امسال هنرمندان خبر داد و گفت: در رابطه با افرادی که حق بیمه خود را پرداخت کرده‌اند نیز، تصمیماتی اتخاذ می‌شود. مقایسه انواع بیمه‌های عمر با جزییات کامل

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند