شریعتمداری: تنها ۳۸ درصد شاغلان جدید بیمه شده‌اند‌

نوامبر 13, 2019اخبار روز بیمه

به گزارش خبرگزاری تسنیم از رشت، محمد شریعتمداری عصر امروز در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری استان گیلان در رشت اظهار داشت: گیلان از سرمایه اجتماعی بالایی برخوردار است و ششمین استان از حیث امیدواری در کشور است که این مورد از سرمایه‌های مادی نیز مهم‌تر است.

وزیر تعاون‌، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه شرایط مطلوب برای ایجاد اشتغال با اندک تلاش مدیران امکان‌پذیر است گفت: ۳۶۰ واحد صنعتی در گیلان که در حال تعطیلی بودن با تلاش مسئولان استان به چرخه تولید بازگشتند و البته این کار کافی نیست و بایستی رسیدگی به وضعیت سایر واحدها نیز در دستور کار قرار گیرد.

وی صیانت از اشتغال موجود را مهم‌ترین مسئله عنوان کرد و ابراز داشت: صیانت از وضعیت اشتغال موجود در اولویت کاری ما قرار دارد و ایجاد اشتغال در دستور کار بعدی است و با توجه به تلاش دشمنان و استکبار جهانی تلاش کردیم اشتغال موجود را حفظ کنیم.

شریعتمداری با اشاره به اینکه واحدهای تولیدی فی نفسه دارای مشکل نیستند و با یک سری تصمیمات راهبردی می‌توان آنها را به شرایط مطلوب رساند افزود: پیگیری مشکل واحدهای تولیدی به‌ویژه در گیلان را در دستور کار ویژه قرار می‌دهیم تا در صورت نیاز در جلسات دولت درباره آنها صحبت شود.

وزیر تعاون‌، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه با وجود تمام فشارها جمعیت فعال کشور افزایش یافته است تصریح کرد: نسبت به گذشته در کشور و گیلان وضعیت مطلوب‌تری داریم و در استان گیلان نرخ بیکاری نسبت به سال گذشته کاهش یافته است.

وی افزایش نرخ مشارکت در گیلان با توجه به اقدام مثبت مقامات محلی را مورد اشاره قرار داد و خاطرنشان کرد: ۵۵ درصد از اشتغال کشور امسال مربوط به دخالت توسعه‌ای دولت در امر اشتغال به‌ویژه اشتغال روستایی است.

وزیر تعاون‌، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه بانک‌ها در ارائه سهم خود ۴۵ درصد عقب‌ماندگی دارند اظهار داشت: باید در دوره جدید مشارکت بانک‌ها افزایش یابد و برای ادای سهم بانک‌ها بایستی محدودیت‌ها از پیش پای دولت برداشته شود.

شریعتمداری از صرف ۱۳ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان منابع برای اشتغال زودبازده خبر داد و خاطرنشان کرد: عدم نظارت کافی باعث شد که این اشتغال‌ها بازدهی نداشته باشند و هم‌اکنون سیستم نظارتی وضعیت را بهبود بخشیده اما کافی نیست و راهکارهایی پیش‌بینی کردیم.

وی با اشاره به اینکه ایجاد اشتغال پایدار و دارای بیمه تامین اجتماعی برای ما بسیار حائز اهمیت است تصریح کرد: از میان اشتغال‌های ایجاد شده تنها ۳۸ درصد کد بیمه دریافت کردند و بقیه فاقد کد بیمه تامین اجتماعی هستند که این موضوع نگران‌کننده است و بایستی برای آن فکری کرد.

وزیر تعاون‌، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه ۱۶٫۲ درصد انحراف بین تعهدات ایجاد اشتغال و میزان اشتغال ایجاد شده وجود دارد ابراز داشت: اقدامات لازم اعم از نظارت بر عملکردها در سیستم ناظر پیش‌بینی شده است.

شریعتمداری با اشاره به اینکه گیلان رتبه نخست جمعیت سالمندی در کشور را دارد بیان کرد: علت عمده این قضیه ورود سالخوردگان به دلیل بهبود شاخص‌های بهداشتی و آب و هوای خوب گیلان است همچنین قصد داریم که با توجه به نرخ رشد تک فرزندی در کشور و گیلان از این استان به عنوان پایلوت برای بررسی مسائل مربوط به ایجاد آن استفاده کنیم.

وزیر تعاون‌، کار و رفاه اجتماعی خاطرنشان کرد: هدف اصلی دولت افزایش مشارکت مردمی‌در انتخابات است و ما در این راستا از هیچ جناحی طرفداری نمی‌کنیم و اگر موارد مربوط به انتصابات غیرقانونی و فامیل بازی که در این جلسه بیان شد محرز شود با آن برخورد می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه در شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی ۳۶۰ درصد رشد داشتیم تصریح کرد: با به کارگیری برنامه‌های شفاف‌ساز و انتصاب مدیران لایق نظامی‌را حاکم کردیم که تضمین کننده سلامت اداری است. 

معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز در این جلسه گفت: گیلان یکی از ۳ استانی است که کمترین مشکل در رابطه با واحدهای تولیدی دارد و آمادگی داریم که معضلات واحدهای مشکل‌دار را در صورت نیاز در مرکز کشور و در ستاد رفع موانع تولید پیگیری کنیم.

حاتم شاه‌کرمی‌با بیان اینکه در راستای اجرای دولت الکترونیک و ارائه خدمات شفاف به جامعه هدف در حال اجرای سامانه جامع روابط ملی کار هستیم افزود: بنا داریم شرایطی مهیا شود تا جامعه هدف ما یعنی کارگران بدون حضور فیزیکی در ادارات بتوانند خدمات دریافت کنند و این سامانه در حال اجرا است.

انتهای پیام/۶۱۳/ش

مشاوره رایگان اینترنتی بیمه عمر


پست های مرتبط

بررسی بیمه های عمر پاسارگاد و نوین
مقایسه شرایط بیمه عمر پاسارگاد و بیمه عمر نوین

جولای 19, 20200پسندیدنبیمه عمر,

یکی از پرسشهای متداول متقاضیان خرید بیمه عمر، این است که مزایای بیمه عمر در کدام بیمه بیشتر است؟ جهت پاسخ به این سؤال باید شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و مقایسه گردد. در این مطلب قصد داریم شرایط بیمه عمر پاسارگاد را با شرایط بیمه عمر نوین مقایسه نماییم.

ادامه مطلب
مقایسه بیمه عمر «پاسارگاد» و بیمه عمر «سامان»

ژوئن 23, 20200پسندیدنبیمه عمر

یکی از مهم­ترین پرسش­هایی که همواره برای بیمه ­گذاران و مشتریان و متقاضیان بیمه­‌های عمر و سرمایه­ گذاری مطرح است، این است که کدام بیمه عمر را باید انتخاب کنند و کدام بیمه عمر شرایط بهتری دارد. جهت پاسخ به این سؤال لازم است شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و با یکدیگر مقایسه گردد. بدین منظور …

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند