شریعتمداری: با معافیت از حق بیمه کارفرما کمک جدی برای به کارگیری معلولان می شود

اکتبر 28, 2019اخبار روز بیمه

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: با معافیت از حق بیمه کارفرما کمک جدی برای به کارگیری معلولان می‌شود.

به گزارش گروه اخبار اجتماعی پایگاه خبری رخ، محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ظهر امروز در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران با اعلام تصویب قانون جامع حمایت از معلولان، اظهارداشت: امروز آیین نامه اجرایی ماده ۹، ۱۲ و ۱۳ تصویب شد و آیین نامه ۹ به استفاده از معافیت پرداخت هزینه‌های تحصیلی آموزش عالی معلولانی که به مراکز آموزش عالی دسترسی دارند مربوط می‌شود و ماده ۱۲ به پرداخت یارانه‌ای کارفرمایانی مرتبط است که برای ارتقای سطح کارآیی و توانمندسازی معلولان، آنها را در واحدهای تولیدی خود به کار می‌گیرند.

وی ادامه داد: ماده ۱۳ نیز مربوط به کمک به حق بیمه سهم کارفرمای معلولانی است که در واحدهای تولیدی به کار گرفته می‌شوند؛ با معافیت از حق بیمه کارفرما کمک جدی برای به کارگیری معلولان می‌شود.

وزیر کار در ادامه درباره منابع اختصاصی لایحه بودجه ۱۳۹۹ در بحث اشتغال، گفت: هنوز لایحه‌ای به مجلس ندادیم اما مصمم هستیم اعتبار مورد نیاز برای بند الف تبصره ۱۸ قانون را با به صورت کامل و جامع و از منابع قابل تحقق تامین کنیم.

وی افزود: همچنین در صدد هستیم در لایحه بودجه سال ۱۳۹۹ با کمک مجلس شورای اسلامی‌منابع درآمدی مطمئن برای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان و پرداخت بدهی دولت به سازمان تامین اجتماعی پیش‌بینی کنیم.

شریعتمداری درباره استخدام خبرنگاران و فعال فضای مجازی در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، گفت: برخی از این افراد در دوره‌های قبل در وزارتخانه مشغول به کار بودند. مجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی دارای شرکت‌های زیرمجموعه متعددی است و به طور طبیعی در بخش روابط عمومی‌و ارتباطات خود از اشخاص باتجربه استفاده می‌کند.

وی اظهارداشت: عمده استخدام‌ها براساس قراردادهای موقت و دائمی‌است و استخدامی‌رسمی‌دولتی نیست و این طبیعت سازمان‌های دولتی است که این کار را انجام می‌دهد.

انتهای پیام/

مشاوره رایگان اینترنتی بیمه عمر


پست های مرتبط

بررسی بیمه های عمر پاسارگاد و نوین
مقایسه شرایط بیمه عمر پاسارگاد و بیمه عمر نوین

جولای 19, 20200پسندیدنبیمه عمر,

یکی از پرسشهای متداول متقاضیان خرید بیمه عمر، این است که مزایای بیمه عمر در کدام بیمه بیشتر است؟ جهت پاسخ به این سؤال باید شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و مقایسه گردد. در این مطلب قصد داریم شرایط بیمه عمر پاسارگاد را با شرایط بیمه عمر نوین مقایسه نماییم.

ادامه مطلب
مقایسه بیمه عمر «پاسارگاد» و بیمه عمر «سامان»

ژوئن 23, 20200پسندیدنبیمه عمر

یکی از مهم­ترین پرسش­هایی که همواره برای بیمه ­گذاران و مشتریان و متقاضیان بیمه­‌های عمر و سرمایه­ گذاری مطرح است، این است که کدام بیمه عمر را باید انتخاب کنند و کدام بیمه عمر شرایط بهتری دارد. جهت پاسخ به این سؤال لازم است شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و با یکدیگر مقایسه گردد. بدین منظور …

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند