شرکت‌های دانش بنیان در زمینه مالی نیاز به حمایت مجلس دارند

دسامبر 8, 2019اخبار روز بیمه

به گزارش خبرنگار مهر، افشین کلاهی رئیس مجمع تشکل‌های دانش بنیان اتاق بازرگانی، صنایع و معادن ایران در جلسه علنی امروز مجلس اظهارداشت: شرکت‌های دانش بنیان و استارت آپ‌ها مشکلات بسیار زیادی در بخش‌های مختلف به ویژه حوزه بیمه دارند.

وی ادامه داد: در صورتی که شرکت‌های دانش بنیان در ارائه اطلاعات و مدارک خود تأخیر داشته باشند، جریمه می‌شوند، در حالی که با سایر سازمان‌ها این رفتار صورت نمی‌گیرد، بنابراین باید یک زمان مشخص برای آنان در نظر گرفته شود.

رئیس مجمع تشکل‌های دانش بنیان اتاق بازرگانی، صنایع و معادن ایران تأکید کرد: همچنین در حال حاضر زمانی که مدیران شرکت‌های دانش بنیان به سازمان تأمین اجتماعی می‌روند، برای دریافت مفاصا حساب باید تعهد دهند که سازمان تأمین اجتماعی می‌تواند صورت حساب این شرکت‌ها را مورد بررسی قرار دهد.

وی با بیان اینکه متأسفانه در شرایط کنونی سازمان تأمین اجتماعی وظیفه اصلی خود را فراموش کرده است، گفت: سازمان تأمین اجتماعی بعضا از شرکت‌های دانش بنیان و افراد پول دریافت می‌کند تا به آنان خدمات ارائه کند که این مسئله درست نیست و باید تغییر کند.

همچنین در ادامه جلسه، محمدمهدی فریدوند مدیرعامل صندوق پژوهش و فناوری دانشگاه تهران اظهارداشت: ۴ هزار و ۷۰۰ شرکت دانش بنیان در کشور فعالیت می‌کنند که در حوزه تأمین مالی و سرمایه گذاری نیاز به حمایت‌های ویژه ای دارند.

وی ادامه داد: شرکت‌های دانش بنیان برای اجرای قراردادهای خود به ضمانت نامه‌هایی نیاز دارند که از طریق صندوق‌های حمایتی و تخصصی ارائه می‌شود اما متأسفانه برخی از دستگاه‌های اجرایی از پذیرش این ضمانت‌ها امتناع می‌کنند که لازم است وزارت امور اقتصادی و دارایی این موضوع را حل و فصل کند.

فریدوند تصریح کرد: یکی دیگر از دغدغه‌های شرکت‌های دانش بنیان مسئله تأمین مالی آنان است که متأسفانه مشکلاتی در این زمینه دارند، چرا که منابع مالی در اختیار پارک‌های علم و فناوری و معاونت علمی‌و فناوری ریاست جمهوری کافی نیست و باید منابع مالی آنان افزایش یابد.

وی اظهارداشت: همچنین نظام بانکی پاسخگوی نیازهای شرکت‌های دانش بنیان نیست و لازم است که وزارت اقتصاد و بانک مرکزی به این مسئله ورود کنند.

مدیرعامل صندوق پژوهش و فناوری دانشگاه تهران خاطرنشان کرد: همچنین ایجاد مشوق‌های سرمایه گذاری در حوزه شرکت‌های دانش بنیان ضرورت دارد و مجلس می‌تواند مشوق‌های سرمایه گذاری برای این شرکت‌ها در نظر بگیرد.

مشاوره رایگان اینترنتی بیمه عمر


پست های مرتبط

بیمه پاسارگاد؛ بالاترین شرکت از لحاظ سهام بیمه ای
تازه های اخبار بیمه؛ بیمه پاسارگاد در صدر سهام شرکت های بیمه ای

آگوست 12, 20200پسندیدناخبار روز بیمه , بیمه عمر

اخبار بیمه را با اخبار بیمه پاسارگاد در تیرماه ۹۹ آغاز می‌کنیم. سهامداران شرکت بیمه پاسارگاد از سرمایه گذاری‌های خود در سهام این مجموعه طی معاملات تیر ماه امسال بازار سرمایه حدود ۸۲ درصد سود دریافت کردند.

ادامه مطلب
هنرمندان از پرداخت حق بیمه سه ماهه خود معاف هستند

می 9, 20200پسندیدناخبار روز بیمه,

ایسنا/زنجان مسئول صندوق اعتباری هنر اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی‌استان زنجان، از معافیت پرداخت حق بیمه سه ماهه امسال هنرمندان خبر داد و گفت: در رابطه با افرادی که حق بیمه خود را پرداخت کرده‌اند نیز، تصمیماتی اتخاذ می‌شود. مقایسه انواع بیمه‌های عمر با جزییات کامل

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند