شرمنده ایثارگران هستم/حل مشکل تعهدات بیمه‌ای سال آینده

دسامبر 24, 2019اخبار روز بیمه

ایسنا/کرمان مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمان گفت: ۱۹ هزار و ۷۳۵ جانباز در استان کرمان وجود دارد که به سن تشدید بیماریهای ناشی از جراحات جنگ وارد شده اند.

 “احمد گروهی” در گفت‌وگو با ایسنا، علت عدم تعهد بیمه طرف قرارداد بنیاد شهید را نسبت جانبازان و ایثارگران و گلایه مندی اخیر تعدادی از جانبازان جنوب کرمان و لغو قرارداد مراکز درمانی و داروخانه‌ها را کمبود اعتبارات در سطح ملی عنوان کرد.

وی با بیان این مطلب که بیمه طرف قرارداد مقصر عدم پرداخت هزینه درمان نمی‌باشد،افزود: کمبود نقدینگی و محدودیت منابع باعث ایجاد یک سری مشکلات برای جانبازان در بحث درمان شده است.

گروهی ضن عذرخواهی از جامعه ایثارگران استان و جنوب کرمان بیان کرد: ضمن اینکه شرمنده همه جانبازان و خانواده‌های معظم شاهد هستم لذا تمام توان خود را برای حل مشکلات بیمه ای با استفاده از جایگاه قانونی نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی‌و فرماندهان ارشد دوران دفاع مقدس بکار بسته ام.

وی با این توضیح که «اگر چه مشکل تعهدات بیمه ای جانبازان و لغو قراردادها به صورت ملی و کشوری است» اظهار کرد: بنده به عنوان عضوی از خانواده ایثارگران و شاهد ضمن تشکیل جلسه با نمایندگان استان کرمان و رئیس سازمان بنیاد شهید پیشنهادات و راهکارهای لازم را برای حل هر چه سریعتر مشکلات ایثارگران و جانبازان ارایه دادیم.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمان با بیان بخشی از پیشنهادات مطرح شده در جلسه مجمع نمایندگان استان کرمان با رئیس سازمان بنیاد شهید کشور و رایزنی‌های صورت گرفته با مجلس شورای اسلامی‌گفت: واگذاری بیمه‌های تکمیلی به وزارت بهداشت، جایگزین کردن بیمه ایران به عنوان طرف قرارداد بجای شرکت بیمه فعلی به دلیل دولتی بودن، پوشش دادن ایثارگران هر دستگاه توسط خود آن مجموعه و… از جمله پیشنهادات برای حل مشکلات موجود به صورت بلند مدت می‌باشند.

وی ضمن تقدیر از مقاومت و گذشت همه جانبازان در دوران دفاع مقدس گفت: جانبازان و خانواده ایثارگران با تمام وجود برای دفاع از کشورمان جانشان را تقدیم کردند و ما نیز در برابر این رشادت‌ها شرمنده ایم ولی همه توانمان را برای برون رفت از مشکل ایجاد شده بکار بسته ایم و باید به شکلی تدبیر شود که چالش ایجاد نشود زیرا بعضی از مشکلات همانند آتش زیر خاکستر هستند.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمان گلایه مندی جانبازان را نسبت به عدم پرداخت هزینه‌های درمان توسط بیمه طرف قرارداد بحق دانست و گفت: اولویت اول بنیاد شهید استان برطرف کردن مشکل درمان ایثارگران است اگر چه طرف قرارداد به صورت کشوری است اما ساکت نبودیم.

گروهی برطرف شدن مشکل تعهدات بیمه ای را در سال آینده نوید داد و افزود: مشکلات جانبازان یک دغدغه و غصه بزرگی است و شبانه روز بیش از ۱۰۰ تلفن دارم که در حد امکان پیگیری می‌شوند که جانبازان در مراجعه به مراکز درمانی با حداقل مشکلات روبرو بشوند.

گروهی با ابراز تاسف از وضعیت موجود گفت: متاسفانه ۴۰ درصد والدین شهدا به سن کهولت رسیده اند که نیاز به درمان و مراقبت‌های اورژانسی دارند و ۶۰ در صد نیز فوت شده اند.

وی با تشکر از همراهی بیمارستان فاطمه الزهرا(س) کرمان در درمان جانبازان گفت: مشکل ما عدم وجود گروه اورژانسی است که به صورت شبانه روزی پاسخگو باشد که باید این مهم اجرایی شود.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمان در پایان ضمن دلجویی از جانباز ۵۰ درصد «طهماسب بدرود» که ۵۷ ماه در جبهه حضور داشته و طی روزهای اخیرت حت عمل جراحی قرار گرفته است،گفت: بنده از بستری شدن جانباز بدرود بی خبر بودم و اگر از بستری و بیماری هر کدام از جانبازان و والدین شهدا با خبر بشوم حتما پیگیری می‌کنم.

به گزارش ایسنا، «طهماسب بدرود» جانباز۵۰  در صد دوران دفاع مقدس در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا از تماس تلفنی مدیر کل بنیاد شهید استان کرمان با وی و پیگیری مشکلات ایجاد شده در ایام بستری اش قدردانی کرد.

انتهای پیام

مقایسه انواع بیمه‌های عمر با جزییات کامل


پست های مرتبط

بیمه پاسارگاد؛ بالاترین شرکت از لحاظ سهام بیمه ای
تازه های اخبار بیمه؛ بیمه پاسارگاد در صدر سهام شرکت های بیمه ای

آگوست 12, 20200پسندیدناخبار روز بیمه , بیمه عمر

اخبار بیمه را با اخبار بیمه پاسارگاد در تیرماه ۹۹ آغاز می‌کنیم. سهامداران شرکت بیمه پاسارگاد از سرمایه گذاری‌های خود در سهام این مجموعه طی معاملات تیر ماه امسال بازار سرمایه حدود ۸۲ درصد سود دریافت کردند.

ادامه مطلب
هنرمندان از پرداخت حق بیمه سه ماهه خود معاف هستند

می 9, 20200پسندیدناخبار روز بیمه,

ایسنا/زنجان مسئول صندوق اعتباری هنر اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی‌استان زنجان، از معافیت پرداخت حق بیمه سه ماهه امسال هنرمندان خبر داد و گفت: در رابطه با افرادی که حق بیمه خود را پرداخت کرده‌اند نیز، تصمیماتی اتخاذ می‌شود. مقایسه انواع بیمه‌های عمر با جزییات کامل

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند