شرایط واگذاری و فروش سهام شرکتهای دانش بنیان

نوامبر 1, 2019اخبار روز بیمه

دکتر محمد صاحبکار خراسانی در گفتگو با خبرنگار مهر در پاسخ به اینکه برخی شرکتهای دانش بنیان اقدام به واگذاری شرکت خود با تسهیلات دانش بنیانی اعم از بیمه، مالیات، گمرگ و… می‌کنند، اظهار کرد: شرکتهای دانش بنیانی که بخش خصوصی هستند می‌توانند سهام خود را منتقل یا نسبت به واگذاری شرکت خود اقدام کنند.

رئیس مرکز شرکتها و موسسات دانش بنیان معاونت علمی‌و فناوری ریاست جمهوری عنوان کرد: بعد از واگذاری ما در صدد هستیم دوباره کل شرکت را مورد ارزیابی قرار دهیم که اگر معیارهای دانش بنیانی را نداشته باشد مجوز دانش بنیانی را تایید نخواهیم کرد.

صاحبکار خاطر نشان کرد: در ارزیابی شرکتهای دانش بنیان اگر تیم فنی و توانمندی فنی در شرکت دانش بنیان مورد نظر باقیمانده باشد ما شرکت را تایید و تمدید می‌کنیم ولی اگر توانمندی شرکت از بین رفته باشد ما شرکت را تایید نخواهیم کرد.

وی با بیان اینکه در کل، فرایند واگذاری و فروش سهام شرکتها ایرادی ندارد، عنوان کرد: ما در معاونت علمی‌شرکتها را به صورت دوره ای مورد ارزیابی قرار می‌دهیم؛ در این مسیر  شرکتهایی هم هستند که از دانش بنیانی خارج می‌شوند و برخی دانش بنیان می‌مانند.

وی با تاکید براینکه همه شرکتها می‌بایست خصوصیات دانش بنیانی را حفظ کنند، بیان کرد: شرکتها می‌بایست همواره تیم تحقیق و توسعه داشته باشند و مسائل فنی را مسلط باشند اگر این معیارها نباشد، شرکت نمی‌تواند دانش بنیان بماند.

مشاوره رایگان اینترنتی بیمه عمر


پست های مرتبط

بررسی بیمه های عمر پاسارگاد و نوین
مقایسه شرایط بیمه عمر پاسارگاد و بیمه عمر نوین

جولای 19, 20200پسندیدنبیمه عمر,

یکی از پرسشهای متداول متقاضیان خرید بیمه عمر، این است که مزایای بیمه عمر در کدام بیمه بیشتر است؟ جهت پاسخ به این سؤال باید شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و مقایسه گردد. در این مطلب قصد داریم شرایط بیمه عمر پاسارگاد را با شرایط بیمه عمر نوین مقایسه نماییم.

ادامه مطلب
مقایسه بیمه عمر «پاسارگاد» و بیمه عمر «سامان»

ژوئن 23, 20200پسندیدنبیمه عمر

یکی از مهم­ترین پرسش­هایی که همواره برای بیمه ­گذاران و مشتریان و متقاضیان بیمه­‌های عمر و سرمایه­ گذاری مطرح است، این است که کدام بیمه عمر را باید انتخاب کنند و کدام بیمه عمر شرایط بهتری دارد. جهت پاسخ به این سؤال لازم است شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و با یکدیگر مقایسه گردد. بدین منظور …

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند