چگونگی دریافت وام بیمه عمر

شرایط دریافت وام بیمه عمر

جولای 10, 2020بیمه عمر

یکی از مهمترین مزایای بیمه عمر استفاده از تسهیلات وام بیمه عمر است. در این مطلب قصد داریم شرایط دریافت این وام را تشریح کنیم.

وام بیمه عمر به چه افرادی پرداخت میشود؟

بیمه­ گذار در صورتی میتواند از بیمه عمر خود وام دریافت کند که حداقل دو سال از شروع بیمه گذشته باشد.(البته در برخی شرکتها نظیر بیمه پاسارگاد، بیمه گذار شش ماه پس از شروع بیمه، با داشتن ارزش بازخرید ۲۲۰ هزار تومان، می‌تواند وامی‌به ارزش ۲۰۰ هزار تومان دریافت کند.) اقساط حق بیمه وی نیز تا روز درخواست وام باید بطور کامل تسویه شده باشد. بنابراین این وام به فردی پرداخت میشود که شرایط زیر را داشته باشد.

  • بیمه­ گذار بیمه نامه عمر باشد.
  • حداقل دو سال از تاریخ شروع بیمه نامه عمر وی گذشته باشد.
  • تمامی‌اقساط حق بیمه خود را تا روز تاریخ درخواست وام پرداخت کرده باشد.
  • در صورت دریافت وام بیمه عمر در گذشته، تمامی‌اقساط وام پیشین خود را تسویه کرده باشد.

میزان وام پرداختی به بیمه گذار چه مبلغی است؟

مبلغ وام پرداختی به بیمه گذار از محل بیمه عمر،به میزان اندوخته و ارزش بازخرید بیمه نامه بستگی دارد. بیمه گذار میتواند در هر زمان تا سقف ۹۰% از ارزش بازخرید بیمه عمر خود را بصورت وام دریافت کند. بسیاری از بیمه گذاران تصور میکنند میزان وام پرداختی به ایشان ۹۰ درصد از واریزی ایشان است. این تصور نادرست است. میزان وام پرداختی به بیمه­ گذار ۹۰ درصد از ارزش بازخرید بیمه عمر است. ارزش بازخرید بیمه نامه ممکن است از میزان پرداختی بیمه گذار کمتر یا بیشتر باشد.

پیش از این در مطلبی جداگانه در همین وبسایت به بررسی مفصل بیمه عمر پرداخته بودیم.

برای دریافت وام چه مدارکی لازم است؟

یکی از بزرگترین مزایای این وام آن است که دریافت آن نیاز به هیچگونه مدارکی جهت ضمانت ندارد. بیمه گذار تنها با ارائه کارت شناسایی معتبر خود میتواند درخواست وام خود را به شرکت بیمه ارائه نماید. پس از درخواست، تنها ظرف ۲۴ تا ۴۸ ساعت، بیمه گذار میتواند وام خود را بدون بوروکراسی اضافه دریافت نماید. در واقع، اندوخته بیمه نامه به عنوان پشتوانه وام عمل کرده و نیاز به ضامن را از بین میبرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر پیرامون نحوه دریافت وام بیمه پاسارگاد که پرفروشترین شرکت فروشنده بیمه عمر است، می‌توانید اینجا کلیک کنید.

شرایط بازپرداخت وام 

بیمه گذار میتواند هنگام درخواست وام، روش و مدت بازپرداخت وام خود را انتخاب نماید. وی میتواند اقساط وام را بصورت ۱۲، ۲۴ یا ۳۶ ماهه و به روشهای ماهانه یا سالانه بازپرداخت نماید. نرخ بهره وام، در شرکتهای مختلف بین ۴ تا ۵٫۵ درصد است. به عنوان مثال نرخ بهره وام بیمه پاسارگاد و سامان ۴ درصد و در بیمه نوین ۵٫۵% میباشد. اما روش دریافت سود از بیمه ­گذار در شرکتهای مختلف متفاوت است. در برخی از شرکتهای بیمه، تنها همین سود ۴ تا ۵٫۵ درصدی از بیمه­ گذار اخذ میشود. این شرکتها پرداخت سود به اندوخته بیمه عمر را در دوره بازپرداخت وام متوقف میکنند. در واقع چون  ۹۰% از اندوخته به بیمه گذار پرداخت شده، شرکت بیمه تنها به ۱۰% باقیمانده سود پرداخت میکند.

نرخ بهره وام چقدر است؟

اکثر شرکتها، علاوه بر بهره ۴ تا ۵٫۵%، سود قطعی بیمه بین ۱۶ تا ۱۸% را نیز دریافت میکنند. در مقابل به همین میزان به اندوخته بیمه نامه نیز سود پرداخت میکنند. در حقیقت بیمه گذار در مدت بازپرداخت وام، به جای شرکت بیمه، به بیمه عمر خود سود پرداخت میکند. در این روش بیمه گذار تا پایان دوره به محض تسویه­ ی هر وام، میتواند وام جدید دریافت نماید. بدین معنی که تعداد دریافت وام ، در این روش هیچ محدودیتی نخواهد داشت. به عنوان مثال وام بیمه پاسارگاد، ایران، نوین و سامان به این روش پرداخت میشود. در بیمه پارسیان پرداخت وام به روش اول انجام میشود.

نحوه محاسبه بهره در وام بیمه‌های عمر

بهره وام بیمه  بصورت سالانه محاسبه میشود. در صورتی که بیمه گذار اقساط وام را به صورت ماهانه پرداخت نماید، مبلغ بهره پرداختی وی کمتر خواهد شد. روش مناسب بازپرداخت اقساط وام برای هر فرد با فرد دیگر میتواند متفاوت باشد. به عنوان مثال اگر فردی دارای شغلی با گردش حساب زیاد باشد، روش سالانه برای وی میتواند مناسب باشد. در حالی که برای فردی که دارای حقوق ماهانه است، بازپرداخت وام بصورت ماهانه میتواند با قطعیت بیشتری همراه باشد.

شرایط بازپرداخت اقساط وام زودتر از موعد

اگر بیمه گذار بخواهد، اقساط وام را زودتر از موعد تسویه نماید، میتواند از شرکت بیمه درخواست فک وام نماید. جهت ارائه درخواست فک وام باید اقساط وام تا روز درخواست فک وام بطور کامل تسویه شده باشد. همچنین نباید هیچ یک از اقساط وام که موعد آن سررسید نشده است، پرداخت شده باشد. بیمه گذار میتواند بدین طریق بهره مدت باقیمانده را از اقساط وام کسر نموده و بهره کمتری بپردازد. همچنین بیمه­ گذار میتواند بلافاصله پس از تسویه یا فک وام، درخواست وام جدید از محل بیمه عمر خود نماید.

دریافت وام با حق بیمه یکجا

گفته شد بیمه گذار در صورتی میتواند وام دریافت کند که حداقل دو سال از شروع بیمه نامه گذشته باشد. این قاعده در اکثر شرکتهای بیمه­ ای یک استثنا دارد. در اغلب شرکتها، اگر روش پرداخت اقساط بیمه سالانه باشد، بیمه گذار میتواند پیش از دو سال وام دریافت کند. در بیمه‌های عمر با حق بیمه یکجا برخی شرکتها پس از شش ماه، امکان دریافت وام را فراهم میکنند. در برخی از شرکتها نیز تنها پس از گذشت سه ماه به بیمه گذار وام پرداخت میشود. این قابلیت در بیمه عمر به بیمه گذاران اجازه میدهد که ظرف مدت کوتاهی برای خود منفعت اقتصادی ایجاد نمایند.

آیا دریافت وام از محل بیمه­ نامه عمر و سرمایه­ گذاری به نفع بیمه گذار است؟

برای بسیاری این پرسش مطرح است که آیا دریافت این وام به نفع ایشان است یا به ضررشان. برای پاسخ به این پرسش و سودمندی وام بیمه‌های عمر، دلایل زیر را میتوان ارائه کرد.

  • دریافت وام در اکثر شرکتهای بیمه، بدون محدودیت است. یعنی بیمه گذار میتواند به تعداد نامحدود از بیمه عمر خود وام دریافت کند.
  • با دریافت وام از بیمه عمر، بیمه گذار همواره سرمایه خود را در اختیار دارد. این در حالیست که از پوششهای بیمه ای بیمه­ نامه نیز برخوردار است.
  • دریافت وام از بیمه عمر هیچگونه پیچیدگی در فرایند اداری و بروکراسی ندارد. بیمه گذار میتواند بدون معرفی ضامن و تنها با ارئه کارت شناسایی خود ظرف ۲۴ ساعت وام دریافت کند. چنین امکانی جز در بیمه عمر برای بیمه گذار فراهم نخواهد شد.
  • دریافت وام هیچ خللی در بیمه نامه، پوششها و اندوخته آن ایجاد نخواهد کرد. لذا بیمه­ گذار با آسودگی خاطر میتواند از مزایای دریافت وام بهره ببرد.

پست های مرتبط

بیمه عمر، بیمه عمر چیست، مزایای بیمه عمر، بهترین بیمه عمر، بیمه عمر پاسارگاد، خرید بیمه عمر، مشاوره خرید بیمه عمر، مشاوره اینترنتی خرید بیمه عمر، بیمه عمر پاسارگاد، جدول محاسبه بیمه عمر، جدول فروش بیمه عمر، محاسبه بیمه عمر، بیمه عمر چیست
چگونگی استفاده از وام بیمه های عمر و سرمایه گذاری

دسامبر 4, 20190پسندیدنبیمه عمر,

 یکی از مهم ترین و پرکاربردترین ویژگی‌ها و مزایای بیمه‌های عمر و سرمایه گذاری استفاده از تسهیلات وام بیمه عمر و سرمایه گذاری است. پرداخت وام بیمه‌های عمر و سرمایه گذاری ویژگی خاص این بیمه نامه است که بیمه عمر و سرمایه گذاری را از تمامی‌بیمه‌های دیگر متمایز می‌سازد. پرداخت وام بیمه‌های عمر و سرمایه …

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند