شرایط تحت پوشش بیمه قرار گرفتن نوزادان

اکتبر 12, 2019اخبار روز بیمه

به گزارش گروه رسانه‌های خبرگزاری تسنیم، شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که نوزاد تازه متولدی داشتهباشید و نوزادتان نیاز به دارو و دکتر یا خدایی نکرده بستری در بیمارستان داشته باشد، اما هنوز بای فرزندتان شناسنامه هم نگرفته اید، چه برسد دفترچه بیمه، در این شرایط است که فکر و خیال هزینه‌های بیمارستان و دارو و دکتر والدین را آزار می‌دهد،اما جای نگرانی نیست خوشبختانه تدابیری اندیشیده شده است که به ان می‌توان هزینه‌های درمان را تحت پوشش بیمه پرداخت کرد.

به دنبال اطلاع از هزینه‌های درمان، دارو و شرایط اخذ دفترچه بیمه سراغ مسئول مربوطه در بیمه سلامت رفتیم تا از جزئیات شرایط پوشش بیمه ای نوزادان و نحوه محاسبه هزینه دارو و درمان در مراکز درمانی برای نوزادان بدون دفترچه بیمه را جویا شویم.

نحوه استفاده از بیمه برای هزینه دارو و درمان نوزادان بدون دفترچه

داوود حاج قاسمعلی مدیرکل بیمه گری و درآمد سازمان بیمه سلامت درباره شرایط تحت پوشش بیمه قرار گرفتن نوزادانبیان کرد: براساس اصول پزشکی فرد تازه متولد شده تا ۲۸ روزگی نوزاد تلقی می‌شود. از آنجایی که بعد از تولد برای نوزاد شناسنامه و کد ملی تهیه و تعریف نشده است، نمی‌توان به سرعتدفترچه بیمه نوزادرا صادر کرد به همین دلیل سازمان بیمه سلامت ایران تمهیداتی برای این گروه در نظر گرفته است که از دفترچه مادر برای پوشش بیمه ای نوزاد تا ۲۸ روزگی استفاده شود.

مدیرکل بیمه گری و درآمد سازمان بیمه سلامت ادامه داد: پدر و مادر به محض دریافت شناسنامه مکلف هستند که برای فرزند خود دفترچه مستقل تهیه کنند.

دفترچه بیمه این نوزادان رایگان صادر می‌شود

وی افزود: در صندوق بیمه روستایی والدین به شرط ساکن روستا بودن می‌توانند با مدارک لازم و شناسنامه به دفاتر پیشخوان مراجعه و دفترچه فرزندشان را دریافت کنند، در صندوق بیمه سلامت همگانی نیز والدین می‌توانند با ارائه مدارک بیمه خود و شناسنامه نوزادبه دفاتر پیشخوان مراجعه و دفترچه بیمه دریافت کنند.

حاج قاسمعلی همچنین گفت: در صندوق سایر اقشار نیز افراد باید با دریافت نامه از مرجع بیمه‌گذار خود از جمله بهزیستی، بنیاد شهید، کمیته امداد و غیره و ارائه آن به دفاتر پیشخوان نسبت به صدور دفترچه فرزند خود اقدام کنند.

کارکنان دولت چگونه برای نوزاد خود دفترچه بیمه تهیه کنند؟

وی به شرایط صدور دفترچه بیمه نوزادانی که سرپرست خانوار در صندوق کارکنان دولت است، نیز اشاره کرد و افزود: کارکنان دولت برای پوشش بیمه ای باید در ابتدا با ارائه مدارک فرزند به اداره محل کار خود مراجعه و با نامه ارائه شده از سوی کارگزینی، به دفاتر پیشخوان برای صدور و دریافت دفترچه مراجعه کنند.

مدیرکل بیمه گری و درآمد سازمان بیمه سلامت ادامه داد: در صندوق کارکنان دولت در صورتی که فرزند تحت پوشش بیمه مادر باشد باید اداره محل کار تعهد دهد که بابت پوشش بیمه ای، حق بیمه را پرداخت کند، ولی در صورتی که فرزند تحت پوشش پدر باشد مبلغ حق بیمه درصدی کم شده است و هزینه جداگانه ای بابت آن پرداخت نمی‌شود.

حاج قاسمعلی گفت: در صندوق بیمه ایرانیان نیز با ارائه مدارک و پرداخت حق بیمه برای نوزاد دفترچه صادر می‌شود.

منبع:باشگاه خبرنگاران

انتهای پیام/

بازگشت به صفحه رسانه‌ها

مشاوره رایگان اینترنتی بیمه عمر


پست های مرتبط

بررسی بیمه های عمر پاسارگاد و نوین
مقایسه شرایط بیمه عمر پاسارگاد و بیمه عمر نوین

جولای 19, 20200پسندیدنبیمه عمر,

یکی از پرسشهای متداول متقاضیان خرید بیمه عمر، این است که مزایای بیمه عمر در کدام بیمه بیشتر است؟ جهت پاسخ به این سؤال باید شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و مقایسه گردد. در این مطلب قصد داریم شرایط بیمه عمر پاسارگاد را با شرایط بیمه عمر نوین مقایسه نماییم.

ادامه مطلب
مقایسه بیمه عمر «پاسارگاد» و بیمه عمر «سامان»

ژوئن 23, 20200پسندیدنبیمه عمر

یکی از مهم­ترین پرسش­هایی که همواره برای بیمه ­گذاران و مشتریان و متقاضیان بیمه­‌های عمر و سرمایه­ گذاری مطرح است، این است که کدام بیمه عمر را باید انتخاب کنند و کدام بیمه عمر شرایط بهتری دارد. جهت پاسخ به این سؤال لازم است شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و با یکدیگر مقایسه گردد. بدین منظور …

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند