شاهرود ۵۴ مکان ورزشی دارد/ ارتقای سرانه ورزشی در دستور کار

نوامبر 30, 2019اخبار روز بیمه

به گزارش خبرنگار مهر، نادر فخری صبح دوشنبه در مراسم افتتاح زورخانه امیرالمومنین(ع) مجن با حضور معاون وزیر ورزش و جوانان ضمن بیان اینکه در شاهرود ۵۴ مکان ورزشی شامل ۳۰ مکان ورزشی روستایی و ۲۰ مکان ورزشی شهری وجود دارد، بیان کرد: در حوزه ورزش و جوانان اقدامات خوبی در سطح شهرستان صورت گرفته اما نیازمند توسعه بیشتر اماکن ورزشی هستیم.

وی بابیان اینکه تلاش می‌شود تا سرانه ورزشی در شاهرود افزایش یابد، افزود: در راستای توسعه اماکن ورزشی ۱۵ میلیارد ریال اعتبار به سالن سه‌هزارنفری شاهرود اختصاص‌یافته است تا در آینده نزدیک شاهد تکمیل این طرح باشیم.

شاهرود دارای ۱۵ هزار ورزشکار بیمه شده است

فرماندار شاهرود بابیان اینکه ۱۵هزار و ۲۵۶ ورزشکار بیمه‌شده در این شهرستان ساماندهی شده‌اند که نشان از توانمندی‌های خوب ورزشی در این خطه دارد، تأکید داشت: دو پروژه نیمه‌تمام در شاهرود وجود دارد که افتتاح این دو طرح شامل استادیوم ۱۵ هزارنفری و سالن سه‌هزارنفری می‌تواند یک‌باره سرانه ورزشی این شهرستان را ارتقا ببخشد و همچنین شاهرود را در راستای میزبانی از رقابت‌های کشوری و حتی جهانی توانمند سازد.

فخری بابیان اینکه ۵۰ میلیارد ریال اعتبار به ورزشگاه ۱۵هزارنفری شاهرود اختصاص‌یافته که ۳۵ میلیارد ریال آن تاکنون محقق شده است، گفت: امیدواریم در آینده نزدیک بتوانیم شاهد افتتاح این پروژه بزرگ ورزشی باشیم.

وی به ظرفیت‌های ورزش باستانی نیز در شاهرود اشاره کرد و بیان داشت: این شهرستان دارای ورزشکاران و پهلوانان نامداری است که در ادوار مختلف در سطح ملی فعالیت داشتند و امروز به حمدالله شاهد افتتاح سیزدهمین زورخانه و مجموعه ورزشی پهلوانی در شاهرود هستیم.

شاهرود ۱۳۰۰ ورزشکار باستانی دارد

معاون استاندار سمنان و فرماندار شاهرود بابیان اینکه یک هزار و ۳۰۰ ورزشکار باستانی در شهرستان ساماندهی و شناسایی‌شده‌اند، گفت: شاهرود دارای ۱۷ مربی، ۹ پیشکسوت دارای رتبه و ۲۴ مرشد است که نشان از ظرفیت غنی این شهرستان در رشته ورزش‌های پهلوانی و زورخانه‌ای دارد.

فخری پرداختن به فرهنگ پهلوانی و ورزش‌های زورخانه‌ای را یکی از راه‌های ترویج اخلاق در جامعه دانست و تصریح کرد: درحالی‌که دشمنان مدام در حال هجمه فرهنگی علیه جوانان ما هستند، پرداختن به این ورزش‌ها می‌تواند سپری روبروی تهاجم‌ها محسوب شود.

ترویج اخلاق حسنه

امام‌جمعه مجن نیز در این مراسم بابیان اینکه زورخانه این شهر تنها برای ورزشکاران ساخته نشده بلکه زیرساختی برای ترویج فرهنگ اسلامی‌و اخلاق حسنه است، گفت: ورزش‌های زورخانه‌ای به برکت انقلاب اسلامی‌امروز به تمام نقاط جهان صادرشده‌اند و این امر دارای اهمیت است.

حجت‌الاسلام جناتی بابیان اینکه یکی از ویژگی‌های ورزش باستانی ذکر یا علی(ع) و ترویج اخلاق حسنه است، افزود: امروز در ۶۰ کشور جهان ورزش باستانی انجام می‌شود و این نشان می‌دهد همان‌طور که رهبر معظم انقلاب اسلامی‌نیز فرمودند، توجه به ورزش باستانی و پهلوانی یکی از ملزومات جامعه ما محسوب می‌شود.

مشاوره رایگان اینترنتی بیمه عمر


پست های مرتبط

بیمه پاسارگاد؛ بالاترین شرکت از لحاظ سهام بیمه ای
تازه های اخبار بیمه؛ بیمه پاسارگاد در صدر سهام شرکت های بیمه ای

آگوست 12, 20200پسندیدناخبار روز بیمه , بیمه عمر

اخبار بیمه را با اخبار بیمه پاسارگاد در تیرماه ۹۹ آغاز می‌کنیم. سهامداران شرکت بیمه پاسارگاد از سرمایه گذاری‌های خود در سهام این مجموعه طی معاملات تیر ماه امسال بازار سرمایه حدود ۸۲ درصد سود دریافت کردند.

ادامه مطلب
هنرمندان از پرداخت حق بیمه سه ماهه خود معاف هستند

می 9, 20200پسندیدناخبار روز بیمه,

ایسنا/زنجان مسئول صندوق اعتباری هنر اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی‌استان زنجان، از معافیت پرداخت حق بیمه سه ماهه امسال هنرمندان خبر داد و گفت: در رابطه با افرادی که حق بیمه خود را پرداخت کرده‌اند نیز، تصمیماتی اتخاذ می‌شود. مقایسه انواع بیمه‌های عمر با جزییات کامل

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند