سه چالش پیش روی شرکت نیمه تعطیل آذرآب/ بی‌تعهدی سهامدار عمده

اکتبر 19, 2019اخبار روز بیمه

کریم یاوری در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به آخرین وضعیت شرکت صنایع آذرآب اظهار داشت: یکی از مهمترین مشکلات و چالش‌های پیش روی شرکت آذرآب اختلاف بین سهامداران است. سهامدار عمده این شرکت بانک کشاورزی است که ۳۱ درصد سهام را در اختیار دارد؛ ضمن اینکه ۱۲ درصد سهام این شرکت در اختیار یک فرد است که به عنوان دو سهامدار عمده آذرآب هستند. مابقی سهام در اختیار کارگران قرار دارد که سهام خرد هستند.

وی با بیان اینکه بانک سهامداران عمده این شرکت از جمله بانک کشاورزی به انجام تعهدات خود بی توجه هستند، گفت: سهامدار نباید فقط در سود شرکت شریک باشد بلکه باید در شرایط سخت نیز به تعهدات سهامداری خود عمل کند.

مدیرکل حمایت از پایداری مشاغل وزارت کار با اشاره به اینکه شرکت صنایع آذرآب حدود ۱۳۰۰ کارگر دارد، افزود: فعالیت این شرکت طی سه ماه گذشته تقریبا نیمه تعطیل بوده که به دلیل اختلاف بین سهامداران عمده بانک است و به همین دلیل شرایط برای انعقاد قرارداد جدید برای فعالیت خط تولید فراهم نشده است.

یاوری ادامه داد: بانک کشاورزی سه نماینده در هیأت مدیره شرکت و فرد دارنده ۱۲ درصد سهام شرکت نیز، دو نماینده در هیأت مدیره شرکت آذرآب دارند.

این مقام مسئول در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، حل اختلاف بین سهامداران و تاخیر در تعیین تکلیف سهام شرکت را چالش مهم شرکت اعلام کرد و گفت: علاوه بر این، موضوع دیگری که دغدغه کارگران شرکت است، پرونده تسهیلات ۱۵۰ میلیارد تومانی است که مالک وقت دریافت کرده اما به گفته کارگران در شرکت هزینه نشده و پرونده آن در مراجع قضایی در جریان است.

مدیرکل حمایت از پایداری مشاغل و بیمه بیکاری وزارت کار گفت: تعیین تکلیف سهام شرکت، تعیین تکلیف پرونده تسهیلات ۱۵۰ میلیارد تومانی دریافت شده توسط مالک وقت و همچنین عقد قرارداد با وزارت نفت و کارخانه‌هایی که می‌توانند منجر به فعالیت دوباره خط تولید شرکت شوند، سه چالش پیش روی شرکت صنایع آذرآب هستند که کارگران به عنوان مطالبات خود مطرح کرده اند. 

یاوری همچنین درباره نقش وزارت کار در ورود به مشکل شرکت آذرآب گفت: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مکلف است برای صیانت از نیروی کار و پرداخت مطالبات معوق کارگران در خصوص این شرکت و هر بنگاهی که با چالش مواجه می‌شود وارد شود تا با حل مشکل بنگاه و کارفرما، از ریزش نیروی کار جلوگیری کند که در این زمینه وزارت کار ورود کرده  و از سهامداران پیگیر حل مساله است. 

وی تاکید کرد: با توجه به اینکه سهامدار عمده شرکت آذرآب بانک کشاورزی و سهامدار دوم یک شخص حقیقی است، این دو سهامدار عمده مکلفند نسبت به حل اختلاف فی مابین اقدام کنند.

مشاوره رایگان اینترنتی بیمه عمر


پست های مرتبط

کرونا و بیمه عمر

می 23, 20200پسندیدنبیمه عمر, , ,

بیماری کووید ۱۹ یا همان کرونا که از ماه‌های پایانی سال ۲۰۱۹ در کشور چین، شیوع آن آغاز شد و به سرعت به تمامی‌کشورهای جهان سرایت کرد، در چند ماه گذشته، تمامی‌مشاغل و عرصه‌های مختلف اقتصادی را در تمامی‌کشورهای جهان تحت الشعاع خود قرار داده است. بسیاری از مشاغل با شیوع کرونا تعطیل شده و …

ادامه مطلب
اصول و قواعد اولیه در فروش بیمه های عمر

می 23, 20200پسندیدنآموزش فروش , بیمه عمر, , , ,

در این مطلب قصد داریم به اولین ملزومات فروش بیمه‌های عمر بپردازیم و روشن سازیم که قواعد و اصول اولیه برای فروش بیمه عمر چه مواردی هستند. این اصول، مواردی هستند که شما در هر یک از روش‌های بازاریابی و فروش بیمه عمر که از آن استفاده می‌کنید، باید رعایت نمایید و سبک و شیوه …

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند