سهم بالای دانشگاه علوم پزشکی بابل در ارائه خدمات درمانی به بیماران در مازندران

دسامبر 24, 2019اخبار روز بیمه

ایسنا/مازندران رییس دانشگاه علوم پزشکی بابل از سهم بالای ارائه خدمات درمانی بیمارستان‌های این دانشگاه به بیماران خارج از شهرستان بابل و استان مازندران خبر داد.

براساس گزارش روابط عمومی‌و امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی بابل، سید فرزاد جلالی در حاشیه نشست با طاهر موهبتی مدیر عامل بیمه سلامت کشور با بیان اینکه شهرستان بابل پر تراکم‌ترین شهر مازندران است، اظهار کرد: حدود ۵۴۰ هزار نفر جمعیت بارز و شاخص شهرستان بابل و حدود یک و نیم میلیون نفر جمعیت شناور مازندران تحت پوشش حوزه درمانی این دانشگاه قرار دارند. وی با اشاره به اینکه دانشگاه علوم پزشکی بابل دارای ۷ بیمارستان فعال و حدود ۲۵۰ خانه بهداشت و مراکز جامع سلامت روستایی است، تصریح کرد: بیمارستان آیت الله روحانی بابل به عنوان بزرگترین بیمارستان شمال کشور با قریب به ۵۵۰ تخت فعال بیمارستانی در رشته‌های بسیار خاص خدمات به بیماران ارائه می‌کند که بیش از ۳۵ درصد بیماران ارجاعی از خارج بابل می‌باشند. رییس دانشگاه علوم پزشکی بابل گفت: بیمارستان کودکان امیرکلا جزء بیمارستان‌های مطرح و تک تخصصی اطفال شمال کشور است که حدود ۳۵ درصد بیماران خارج از شهرستان و حدود ۲۵درصد خارج استانی را پوشش می‌دهد. جلالی خاطرنشان کرد: بیمارستان شهید بهشتی مرکز تروما بوده و سال‌ها در جهت خدمت‌رسانی بیماران عمل کرده است و همچنین بخش پیوند کلیه این بیمارستان با بیش از هزار و ۲۰۰ پیوند کلیه جزء بیمارستان‌های مطرح کشور قرار دارد. وی با ذکر این نکته که بیمارستان شهید رجائی بابلسر یکی از مراکز تک تخصصی و خوب شمال کشور و تحت پوشش دانشگاه است که در بخش رادیوتراپی، آنکولوژی با وجود دو دستگاه شتاب دهنده خدمات بسیار خوبی را به بیماران ارائه می‌کند، گفت: بیش از ۶۵ درصد مراجعین به بیمارستان شهید رجایی بابلسر غیر منطقه‌ای و ۱۵ درصد مراجعین غیر استان مازندران هستند.  رییس دانشگاه علوم پزشکی بابل افزود: دانشگاه علوم پزشکی بابل در برنامه‌های پرونده الکترونیک سلامت، سیستم ارجاع و ارسال الکترونیک اسناد، موفقیت‌هایی خوبی را به دست آورده است. جلالی با بیان اینکه یکی از مهمترین مشکلات دانشگاه وجود جمعیت شناور مازندران است، بیان کرد: این دانشگاه به دلیل وجود رشته‌های تک تخصصی مفتخر به پوشش بیماران خارج از استان بوده که وظیفه و مسئولیت مجموعه دانشگاه را افزایش می‌دهد.  وی یادآور شد: دانشگاه علوم پزشکی بابل جزء دانشگاه‌هایی است که توانسته بیش از ۵ درصد در سال صرفه جویی در هزینه‌ها داشته و مورد تشویق مسئولین وزارت بهداشت قرار بگیرد.

انتهای پیام

مقایسه انواه بیمه‌های عمر با جزپیات کامل


پست های مرتبط

بیمه پاسارگاد؛ بالاترین شرکت از لحاظ سهام بیمه ای
تازه های اخبار بیمه؛ بیمه پاسارگاد در صدر سهام شرکت های بیمه ای

آگوست 12, 20200پسندیدناخبار روز بیمه , بیمه عمر

اخبار بیمه را با اخبار بیمه پاسارگاد در تیرماه ۹۹ آغاز می‌کنیم. سهامداران شرکت بیمه پاسارگاد از سرمایه گذاری‌های خود در سهام این مجموعه طی معاملات تیر ماه امسال بازار سرمایه حدود ۸۲ درصد سود دریافت کردند.

ادامه مطلب
هنرمندان از پرداخت حق بیمه سه ماهه خود معاف هستند

می 9, 20200پسندیدناخبار روز بیمه,

ایسنا/زنجان مسئول صندوق اعتباری هنر اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی‌استان زنجان، از معافیت پرداخت حق بیمه سه ماهه امسال هنرمندان خبر داد و گفت: در رابطه با افرادی که حق بیمه خود را پرداخت کرده‌اند نیز، تصمیماتی اتخاذ می‌شود. مقایسه انواع بیمه‌های عمر با جزییات کامل

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند