سقف تعهدات بیمه‌ای در اربعین

اکتبر 8, 2019اخبار روز بیمه

رییس سازمان حج و زیارت، سقف تعهدات بیمه‌ای را در اربعین اعلام کرد.

به گزارش اخبار اجتماعی پایگاه خبری رخ، به نقل از روابط عمومی‌سازمان حج و زیارت، علی‌رضا رشیدیان با بیان این‌که امسال با وجود افزایش خدمات و گستره پوشش بیمه‌ای برای زائران اربعین، قیمت آن نسبت به سال گذشته ثابت نگه داشته شده است، اظهارکرد: پوشش بیمه‌ای زائران اربعین شامل پرداخت هزینه‌های درمانی، بستری، بیمارستانی، اعمال جراحی به علت بیماری یا حادثه برای هر یک از بیمه‌شدگان زائر تا سقف ۲۷۵ میلیون ریال معادل ۲۷ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان خواهد بود.

به گفته او، پرداخت هزینه‌های درمانی سرپایی و پاراکلینیکی تا سقف دو میلیون و ۷۵۰ هزار تومان تعیین شده. پرداخت غرامت فوت ناشی از حوادث نیز به میزان مبلغ ۲۴۰ میلیون تومان و نقص عضو یا از کار افتادگی دائم کلی یا جزئی در اثر حوادث برای هر یک از بیمه‌شدگان نیز تا سقف ۲۴۰ میلیون تومان در نظر گرفته شده است.

وی با تاکید بر این‌که تعهدات بیمه فقط مشمول افرادی می‌شود که در سامانه سماح برای سفر اربعین ثبت‌نام کرده باشند، افزود: این سامانه مبنای آماری و پایه ارائه اطلاعات برای ساماندهی امکانات و خدمات‌دهی مناسب به زائران اربعین است.

رییس سازمان حج و زیارت اضافه کرد: با اطلاعات پایه‌ای سامانه سماح، آمار مشتاقان زیارت امام حسین (ع) از نظر پراکندگی در سطح استان‌ها و نیز نحوه و چگونگی توزیع و خروج آن‌ها از مرز، مشخص و زمینه برنامه‌ریزی برای خدمات‌دهی و ساماندهی امکانات در آن سوی مرز هم براساس این ثبت‌نام‌ها فراهم می‌شود.

اعزام‌های کاروانی سازمان حج در اربعین متوقف می‌شود

وی در ادامه با اشاره به تعطیل شدن ستاد مدیریت عملیات شمسا (کارگزار زیارتی عتبات) در موسم اربعین و توقف اعزام‌های کاروانی، گفت: شمسا در اربعین امسال نیز اعزام زائر ندارد، اما برنامه‌ریزی شده در راستای بهره‌گیری از امکانات بالقوه سازمان حج و زیارت برای ارائه خدمات بیشتر به زائران اربعین حسینی، ظرفیت‌های خود را قوی‌تر و منسجم‌تر برای انجام امور محوله سازمان در حوزه عراق استفاده کند.

رشیدیان از طراحی و آماده‌سازی نرم‌افزار موبایلی «مصباح» توسط سازمان حج خبر داد و گفت: از طریق این نرم‌افزار، اطلاعات لازم برای زائران اعم از مختصات منطقه‌ای و جغرافیایی، مسیریابی، پیام‌رسانی و ارتباطات ارائه می‌شود. این نرم‌افزار هم اکنون در مرحله آزمایش است و امید است به‌زودی روی شبکه‌ها قرار گیرد تا زائران از ظرفیت‌های این نرم‌افزار برای سفری بهره ببرند.

انتهای پیام

مشاوره رایگان اینترنتی بیمه عمر


پست های مرتبط

بررسی بیمه های عمر پاسارگاد و نوین
مقایسه شرایط بیمه عمر پاسارگاد و بیمه عمر نوین

جولای 19, 20200پسندیدنبیمه عمر,

یکی از پرسشهای متداول متقاضیان خرید بیمه عمر، این است که مزایای بیمه عمر در کدام بیمه بیشتر است؟ جهت پاسخ به این سؤال باید شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و مقایسه گردد. در این مطلب قصد داریم شرایط بیمه عمر پاسارگاد را با شرایط بیمه عمر نوین مقایسه نماییم.

ادامه مطلب
مقایسه بیمه عمر «پاسارگاد» و بیمه عمر «سامان»

ژوئن 23, 20200پسندیدنبیمه عمر

یکی از مهم­ترین پرسش­هایی که همواره برای بیمه ­گذاران و مشتریان و متقاضیان بیمه­‌های عمر و سرمایه­ گذاری مطرح است، این است که کدام بیمه عمر را باید انتخاب کنند و کدام بیمه عمر شرایط بهتری دارد. جهت پاسخ به این سؤال لازم است شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و با یکدیگر مقایسه گردد. بدین منظور …

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند