سرمایه صندوق بیمه معدنی به ۵۰۰میلیارد تومان می‌رسد

دسامبر 23, 2019اخبار روز بیمه

به گزارش خبرگزاری تسنیم، خداداد غریب‌پور در نشست مشترک مدیران مجموعه وزارت صنعت، معدن و تجارت و مدیران شرکت‌های بزرگ صنعتی و معدنی، اظهار داشت: این حوزه با همکاری بانک مرکزی ایران، یکی از پایه‌های تأمین ارز کشور شده است.

وی با تأکید بر اینکه وزارت صنعت، معدن و تجارت ابداع‌کننده روشی برای رونق تولید و صادرات بوده است، تصریح کرد: امروزه نه‌تنها مشکلی در تأمین مواد اولیه صنایع معدنی نداریم که در شرایط رشد تولید و صادرات هستیم.

غریب‌پور ادامه داد: رشد تولید شمش فولاد ۵ درصد، محصولات فولادی ۷ درصد، شمش آلومینیوم ۱۲ درصد و مس ۳۰ درصد در آبان ماه بوده است.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنین خبر داد که کارخانه آلومینیوم جنوب به‌عنوان بزرگ‌ترین طرح تولید شمش آلومینیوم، فردا مرحله راه‌اندازی را آغاز می‌کند.

وی با اشاره به برنامه‌های اکتشافی این سازمان گفت: در حال حاضر ۶۵ درصد مساحت کشور تحت فعالیت‌های اکتشافی ایمیدرو قرار گرفته است.

غریب‌پور اضافه کرد: مساحت اکتشاف ۴۰۰ هزار کیلومترمربع نسبت به سال گذشته افزایش یافته و به ۶۵۰ هزار کیلومترمربع رسیده است.

وی با بیان همکاری‌های متقابل سازمان‌های مرتبط با بخش اکتشاف، تأکید کرد: برنامه‌های اکتشافی با همکاری سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی، سازمان هوافضا و سازمان انرژی اتمی‌در حال انجام است.

غریب‌پور با اعلام اینکه کنسرسیوم بزرگ اکتشاف با مشارکت شرکت‌های خصوصی، بخشی از عملیات اکتشاف را به‌عهده گرفته است، گفت: در حال حاضر پروژه‌های پژوهشی ایمیدرو تقاضامحور بوده تا نیازهای بخش معدن و صنایع معدنی را برطرف سازد.

رییس هیئت عامل ایمیدرو همچنین اقدامات انجام‌شده در صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت‌های معدن را برشمرد و افزود: سرمایه این صندوق از ۱۵۰ میلیارد به ۳۵۰ میلیارد تومان افزایش یافته و این به‌مفهوم افزایش قدرت پوشش ریسک و صدور بیمه‌نامه تا مرز ۲ هزار میلیارد تومان برای بخش معدن است.

غریب‌پور ابراز کرد: سرمایه صندوق بیمه معدن سال آینده به ۵۰۰ میلیارد تومان می‌رسد و این امر قدرت پوشش ریسک و صدور بیمه‌نامه را به ۳ هزار میلیارد تومان افزایش می‌دهد.

رییس هیئت عامل ایمیدرو درباره اجرای طرح فعال‌سازی معادن کوچک و متوسط گفت: ۷۰ معدن کوچک راکد با همکاری صندوق بیمه معدن فعال شده است.

وی اضافه کرد: تاکنون ۱۰۰۰ معدن کوچک و‌ متوسط شناسایی شده و برای ۱۲۰ معدن راهکار کلینیکی ارایه شده است.

غریب‌پور درباره واگذاری نیز اظهار داشت: واگذاری پتاس خور و بیابانک، طرح الکترو‌د گرافیتی، تیتانیوم کهنوج و اسکله منطقه ویژه خلیج فارس از اقدامات و برنامه‌های ایمیدرو است.

وی ادامه داد: قرار است با مشارکت بخش خصوصی ظرفیت حمل و بارگیری اسکله منطقه ویژه خلیج فارس تا دو برابر افزایش یابد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت جایگاه بخش معدن و صنایع معدنی در بورس را یادآور شد و تأکید کرد: این حوزه در حالی که با ارزش بازاری ۳۰۰ هزار میلیارد تومانی، ۲۰ درصد ارزش بازار بورس را دارد توانسته ۵۰ درصد سود انباشته شرکت‌های بورس را در اختیار گیرد.

غریب‌پور با بیان اینکه سود انباشته‌ای که شرکت‌های این حوزه در بورس دارند، ۳۰درصد بالاتر از ارزش بازار آن‌ها است، اضافه کرد: شرکت‌های بزرگ از جمله فولاد مبارکه، چادرملو و گل‌گهر در حال افزایش سرمایه هستند.

رییس هیئت عامل ایمیدرو همچنین تفاهم‌نامه انتقال آب از دریای عمان را مورد اشاره قرار داد و اظهار داشت: با اجرای این طرح ملی ۲٫۵ میلیارد یورویی، قرار است تأمین آب سه استان شرقی (سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی و خراسان رضوی) انجام شود.

غریب‌پور با بیان اینکه شرکت‌های سرمایه‌گذار در ناحیه معدنی سنگان، مشارکت ۲۰درصدی در سرمایه‌گذاری این طرح دارند، گفت: کنسرسیوم‌های بخش خصوصی پروژه مسیر زمینی سنگان به تربت‌حیدریه و همچنین راه‌آهن سنگان به بافق را به‌عهده گرفته‌اند.

انتهای پیام/+

مشاوره رایگان اینترنتی بیمه عمر


پست های مرتبط

بیمه پاسارگاد؛ بالاترین شرکت از لحاظ سهام بیمه ای
تازه های اخبار بیمه؛ بیمه پاسارگاد در صدر سهام شرکت های بیمه ای

آگوست 12, 20200پسندیدناخبار روز بیمه , بیمه عمر

اخبار بیمه را با اخبار بیمه پاسارگاد در تیرماه ۹۹ آغاز می‌کنیم. سهامداران شرکت بیمه پاسارگاد از سرمایه گذاری‌های خود در سهام این مجموعه طی معاملات تیر ماه امسال بازار سرمایه حدود ۸۲ درصد سود دریافت کردند.

ادامه مطلب
هنرمندان از پرداخت حق بیمه سه ماهه خود معاف هستند

می 9, 20200پسندیدناخبار روز بیمه,

ایسنا/زنجان مسئول صندوق اعتباری هنر اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی‌استان زنجان، از معافیت پرداخت حق بیمه سه ماهه امسال هنرمندان خبر داد و گفت: در رابطه با افرادی که حق بیمه خود را پرداخت کرده‌اند نیز، تصمیماتی اتخاذ می‌شود. مقایسه انواع بیمه‌های عمر با جزییات کامل

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند