سرعت پاسخ گویی به مخاطرات بخش کشاورزی همدان افزایش یافته است

اکتبر 28, 2019اخبار روز بیمه

به گزارش خبرنگار مهر، احد ظفری ظهر چهارشنبه در جمع خبرنگاران ضمن تبریک هفته پدافند غیرعامل عنوان کرد: هشتم تا چهاردهم آبان ماه هفته پدافند غیرعامل است و شعار امسال این هفته «پدافند غیرعامل، مقاومت و بازدارنگی با رونق تولید» انتخاب شده است.

وی افزود: پدافند غیرعامل نوعی دفاع غیرنظامی‌است و به مجموعه اقداماتی اطلاق می‌شود که به جنگ‌افزار نیاز ندارد و با اجرای آن می‌توان از وارد شدن خسارات مالی به تجهیزات و تأسیسات حیاتی و حساس نظامی‌و غیرنظامی‌و تلفات انسانی جلوگیری کرده یا میزان این خسارات و تلفات را به حداقل ممکن کاهش داد.

احد ظفری گفت: در راستای اهداف پیش بینی شده برای پدافند غیر عامل، کارگروه پدافند غیر عامل سازمان جهاد کشاورزی استان همدان از سال ۸۶ فعال شده و در ۶ ماهه اول امسال نسبت به برگزاری ۱۱ جلسه اقدام کرده که ۴۲ مصوبه در ارتباط با بخش‌های مختلف کشاورزی ماحصل آن بوده است.

وی در ادامه افزود: حوزه‌های بهداشت و مدیریت دام، بهداشت و مدیریت بیماری‌های طیور و زنبور عسل، نظارت بر بهداشت عمومی، قرنطینه و امنیت زیستی، تولیدات دامی، تولیدات گیاهی، امور عشایر، شیلات و امور آبزیان و منابع طبیعی و آبخیزداری مهمترین بخش‌هایی بوده اند که مورد بررسی تخصصی این کارگروه قرار گرفته اند و مصوبات آن  را به خود اختصاص داده اند.

مدیر پدافند غیرعامل سازمان جهادکشاورزی استان همدان برگزاری کلاس‌های آموزشی در ارتباط با بخش‌های گوناگون کشاورزی، انجام پایش و مراقبت در خصوص بیماری‌های دام، طیور و آبزیان، نظارت بر لاشه‌های کشتار شده در کشتارگاه‌های سراسر استان و همکاری با نیروی انتظامی‌و تعزیرات حکومتی در راستای برخورد با افراد خاطی را از مصوبات این جلسات برشمرد.

ظفری گفت: بررسی و نظارت بر روند ساخت و ساز و مقام سازی واحدهای دامی، مبارزه با علف‌های هرز و سن غلات، بازسازی و مرمت قنوات، معرفی عشایر استان همدان برای بیمه کردن دام‌ها و جبران خسارت در صورت بروز تلفات و رصد، پایش، تشخیص و شناسایی کنترل آفات و بیماریهای گیاهی در جنگل‌ها از دیگر مصوبات بوده است.

ظفری تاکید کرد: با تشکیل کارگروه پدافند غیرعامل سازمان جهاد کشاورزی استان و برنامه ریزی‌های صورت گرفته در آن، سرعت شناسایی و پاسخ گویی به خطراتی که بخش کشاورزی استان همدان را تهدید می‌کند به طور قابل توجهی افزایش یافته و همین امر نیز تاثیر قابل توجهی در افزایش بهره وری و کاهش زیان‌های وارده به بخش کشاورزی استان همدان داشته است.

مدیر پدافند غیرعامل سازمان جهادکشاورزی استان همدان افزود: کارگروه پدافند غیرعامل سازمان جهاد کشاورزی همدان برنامه‌هایی را برای بزرگداشت هفته پدافند غیرعامل در نظر گرفته که فضاسازی محیط اداری، نصب بنر در ادارات، برگزاری مانور، برگزاری کلاس آموزشی و برگزاری نمایشگاه تهدیدات زمینی از مهم ترین آنها است.

مشاوره رایگان اینترنتی بیمه عمر


پست های مرتبط

بررسی بیمه های عمر پاسارگاد و نوین
مقایسه شرایط بیمه عمر پاسارگاد و بیمه عمر نوین

جولای 19, 20200پسندیدنبیمه عمر,

یکی از پرسشهای متداول متقاضیان خرید بیمه عمر، این است که مزایای بیمه عمر در کدام بیمه بیشتر است؟ جهت پاسخ به این سؤال باید شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و مقایسه گردد. در این مطلب قصد داریم شرایط بیمه عمر پاسارگاد را با شرایط بیمه عمر نوین مقایسه نماییم.

ادامه مطلب
مقایسه بیمه عمر «پاسارگاد» و بیمه عمر «سامان»

ژوئن 23, 20200پسندیدنبیمه عمر

یکی از مهم­ترین پرسش­هایی که همواره برای بیمه ­گذاران و مشتریان و متقاضیان بیمه­‌های عمر و سرمایه­ گذاری مطرح است، این است که کدام بیمه عمر را باید انتخاب کنند و کدام بیمه عمر شرایط بهتری دارد. جهت پاسخ به این سؤال لازم است شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و با یکدیگر مقایسه گردد. بدین منظور …

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند