سخت گیری‌های بی‌جهت، باعث شده جوانان از ما فاصله بگیرند/ شهدای ۲۷ دی را به دانشجویان بشناسانیم

دسامبر 24, 2019اخبار روز بیمه

ایسنا/آذربایجان شرقی نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با تاکید بر این‌که نباید فرهنگ‌ جهاد، دفاع وشهادت را از یاد ببریم، گفت: عده‌ای از جوانان ما از وقایع گذشته مطلع نیستند، حتی برخی دانشجویان دانشگاه تبریز نیز از وقوع بمباران دانشگاه تبریز در ۲۷ دی ماه و شهادت ۲۲ نفر در داخل دانشگاه تبریز بی اطلاع هستند، در حالی که این موضوع و اقدامات جهادی دانشجویان در سال ۶۵ به اندازه‌ای اهمیت داشت که دشمن آن‌ها را شناسایی کرده و دانشکده را بمباران کرد.

حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل‌هاشم، امروز در دیدار اعضای شورای سیاست گذاری و شورای علمی‌همایش علمی‌“شهدای ۲۷ دی ماه” با وی، اظهار کرد: امروزه اگر جوانان ما با فرهنگ شهادت و عاشورا آشنا شوند قطعا در برابر هر نوع توطئه و تهدید دشمن بیمه می‌شوند.

وی ادامه داد: تجربیات دوران دفاع مقدس تنها با برگزاری مراسم منتقل نمی‌شود، می‌توان این وقایع را در قالب فیلم و هنر به تصویر درآورده و در اختیار جوانان قرار داد تا به خوبی با اقدامات شهدا در آن زمان آشنا شوند.

وی با بیان این‌که برخی اذعان دارند برای مطالعه نیازی به کتاب نیست ولی معتقدم هیچ چیزی نمی‌تواند جایگزین کتاب شود، گفت: در بحث کتاب و کتاب خوانی، کتابخانه‌های دیجیتالی مطرح است ولی هیچ چیزی نمی‌تواند جایگزین کتاب شود؛ چرا که روزی ممکن است کتاب‌های دیجیتالی از بین برود ولی ماندگاری مطالب در کتاب هیچ وقت از بین نمی‌رود.

آل‌هاشم تاکید کرد: تجربیات نسل گذشته به نسل جدید همواره از طریق کتاب‌ها انتقال یافته است، معتقدم برگزاری برنامه‌هایی از جمله مراسم بزرگداشت یاد و خاطره‌ی شهدا، نباید تنها به شکل  مراسم ختم باشد، البته برگزاری چنین مراسماتی نیز در جای خود لازم است ولی قطعا برگزاری یک همایش علمی‌با ارائه‌ی مقالات علمی‌در ارتباط با شهدا به ویژه شهدای دانشکده فنی دانشگاه تبریز هیچ وقت فراموش نمی‌شود و معتقدم این اقدام، ماندگار است.

وی بیان کرد: این‌که ما در این تفکر باشیم که تمامی‌جوانان خود را از دست داده ایم کاملا تفکری اشتباه است، در حالی که همین جوانان  بعد از گذشت چهل سال از پیروزی انقلاب اسلامی، به عنوان مدافع حرم با دشمنان جنگیدند، امروزه جوانانی در نسل جدید حضور دارند که به صورت داوطلبانه در نماز جمعه، مراسمات مختلف از جمله شب‌های قدر و غیره حضور می‌یابند.

وی تاکید کرد: باید قبول کنیم که روش سنتی گذشته برای جذب جوانان امروزی جوابگو نیست، ما باید روش جذب جوانان را تغییر دهیم.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با تاکید بر این‌که سخت گیری‌های بی جهت باعث شده جوانان از ما فاصله بگیرند، گفت:  طی بازدیدی که در روزهای ۱۶ آذر تا ۲۷ آذر از دانشگاه‌ها داشتم، جوانان زیادی را ملاقات کردم، معتقدم این تفکر که جوانان از اسلام فاصله گرفتند، تفکری کاملا اشتباه است، روش جذب ما صحیح نبوده و امروزه روش سنتی برای جذب جوانان جوابگو نیست، باید به دنبال روش‌های نو برویم.

وی افزود: مقام معظم رهبری همواره به فکر، ابتکار و اختراع نو توجه زیادی می‌کنند، زمانی که  برنامه‌ای را برگزار می‌کنیم، قطعا باید آن برنامه را با سبک جدیدی برگزار کنیم تا بتوان با یک حرکت نو در بین جوانان اثر گذار باشیم.

وی برگزاری مراسمات برای انتقال فرهنگ شهادت در بین جوانان امروزی را اقدامی‌اثر گذار دانست و گفت: “ترویج فرهنگ شهادت” از مهمترین مواردی است که دشمن می‌خواهد آن را از بین ببرد، امروزه برخی در داخل کشور  به صورت حساب شده کار می‌کنند به طوری که برخی می‌خواستند عنوان شهید را از تابلوهای خیابان‌ها حذف کنند، البته ما در تبریز پرچمدار شده و جلوی این اقدام را گرفتیم و بعد از ما نیز با یک حرکت ملی جلوی این اقدام گرفته شد.

آل‌هاشم ادامه داد: برخی افراد کوته فکر، برگزاری چنین مراسمی‌را اقدامی‌تکراری می‌دانند؛ در حالی که  حادثه‌ی کربلا و عاشورا به برکت تکرار در جامعه ی ما پویا و زنده است، قطعا اگر برگزاری مراسم عاشورا تکرار نمی‌شد اکنون نسل جدید ما اطلاعی از حادثه‌ی کربلا نداشتند.

وی تاکید کرد: باید با برخی اقدامات اثرگذار بتوانیم اهداف دفاع مقدس و شهدا را تبیین کرده و به نسل جوان جامعه منتقل کنیم.

وی ادامه داد: اکنون انجام برخی اقدامات مانند اعزام کاروان راهیان نور و برپایی موزه‌ها از جمله موزه‌ی دفاع مقدس اقدام بسیار ارزشمندی است  که می‌توان از طریق آنها، یاد شهدا را زنده نگه داشت.

وی یادآور شد: امسال همایش شهدای دانشگاه ۲۷ دی ماه به صورت علمی‌برگزار می‌شود، از انجام هیچ کمکی برای برگزاری هر چه بهتر این مراسم دریغ نمی‌کنیم.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی تاکید کرد: معتقدم پرداخت به بحث شهید، شهادت و دانشگاه در جامعه مغفول مانده بود که برگزاری همایش علمی‌شهدا می‌تواند تا حدی جای خالی این کار را پر کند.

انتهای پیام 

مقایسه انواه بیمه‌های عمر با جزپیات کامل


پست های مرتبط

هنرمندان از پرداخت حق بیمه سه ماهه خود معاف هستند

می 9, 20200پسندیدناخبار روز بیمه,

ایسنا/زنجان مسئول صندوق اعتباری هنر اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی‌استان زنجان، از معافیت پرداخت حق بیمه سه ماهه امسال هنرمندان خبر داد و گفت: در رابطه با افرادی که حق بیمه خود را پرداخت کرده‌اند نیز، تصمیماتی اتخاذ می‌شود. مقایسه انواع بیمه‌های عمر با جزییات کامل

ادامه مطلب
آینده مالی را با بیمه عمر تأمین کنیم

می 9, 20200پسندیدناخبار روز بیمه,

به گزارش خبرگزاری تسنیم،  یکی از ابعاد اصلی زندگی هر شخص، بعد اقتصادی است. یعنی خیلی از اهدافی که در زندگی قصد رسیدن به آن‌ها را داریم، باید برای رسیدن به آن هزینه مالی کنیم. چه برای خودمان و چه برای عزیزانمان. حال اگر سرپرست خانواده هم باشید و مسئولیت سایر اعضای خانواده یا عزیزان …

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند