سازمان ملی ریسک ایجاد می‌شود

دسامبر 2, 2019اخبار روز بیمه

به گزارش خبرگزاری تسنیم، غلامرضا سلیمانی که در آیین افتتاحیه نشست علمی‌بیست و ششمین همایش ملی بیمه و توسعه سخن می‌گفت با اعلام این خبر افزود: ارزیابی مدیریت ریسک باید به دو صورت تخصصی موردی و ترکیبی دنبال شود و صنعت بیمه پرچمدار ریسک در کشور خواهند بود.

رئیس کل بیمه مرکزی از افزایش ضریب نفوذ بیمه به عنوان یکی از شاخص‌های مهم اقتصادی یاد کرد و اظهار داشت: بالا رفتن سطح نفوذ بیمه در گروه تغییر رویکرد‌هایی  است که متاسفانه در حال حاضر با چالش‌های بسیاری دست و پنجه نرم می‌کند.

رئیس شورای عالی بیمه  با بیان اینکه صنعت بیمه به تمهیداتی نیاز دارد تا با رقابتی تر شدن بازار بیمه خدمات ارزان و با کیفیتی را به دست مصرف کنندگان برساند، گفت: در دنیای امروز  رقابت پذیری به اصل مهم اقتصادی مبدل شده و شرکت‌های بیمه باید این قابلیت را داشته باشند تا خدمات را به صورت ارزان تر و کیفیت تر ارائه کنند.

وی تفکیک ذخیره‌ ریاضی بیمه‌های زندگی و غیر زندگی را یک اصل مالی در مقوله حسابرسی صنعت بیمه دانست و گفت: بانک‌ها، نهادهای پولی و مالی، بنگاه‌های اقتصادی و بازار سرمایه از رقبای جدی صنعت بیمه در ارائه بیمه‌ نامه‌های زندگی به شمار می‌روند و در این مسیر  ،  اعطای حق انتخاب محل سرمایه‌گذاری به بیمه گذاران نیز در  افزایش ضریب نفوذ این رشته اثرگذار، کمک خواهد کرد.

سلیمانی از صندوق‌های بازنشستگی اختیاری به عنوان یک فرصت مناسب برای افزایش ضریب نفوذ رشته بیمه‌های زندگی در کشور یاد کرد و اظهار داشت:اگر نمایندگان شبکه فروش صنعت بیمه تغییر نگاه خود را از فروشندگی صرف به مشاوران امین مردم جدی بگیرند حرکت بیمه‌های زندگی به سطح استانداردهای جهانی دور از دسترس نخواهد بود.

رئیس کل بیمه مرکزی بررسی چالش‌ها و ارائه راهکارها را از کارهای اصلی همایش‌های تخصصی دانست و گفت: مسائل مهم صنعت بیمه از جمله اختلاف روش‌ها در مقوله ذخایر فنی هم از موضوعات تعیین کننده است که باید در این همایش‌ها نقد و بررسی شود.

وی در پایان بیمه‌های درمان را از چالش‌های بزرگ کشورهای توسعه یافته یاد کرد و افزود: صنعت بیمه کشور می‌تواند با همیاری دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی راهکارهای علمی‌و عملی را برای توسعه بیمه‌های زندگی در کشور طراحی و اجرا کند.

گفتنی است در این همایش “عادل منیر” مدیرعامل شرکت فیر، دبیرکل سندیکای بیمه گران ایران، مدیران عامل صنعت بیمه و محققان و دانشگاهیان اقتصاد حضور داشتند و در حال حاضر  مباحث تخصصی در پنل‌های گوناگون در حال برگزاری است.

انتهای پیام/

مشاوره رایگان اینترنتی بیمه عمر


پست های مرتبط

بیمه پاسارگاد؛ بالاترین شرکت از لحاظ سهام بیمه ای
تازه های اخبار بیمه؛ بیمه پاسارگاد در صدر سهام شرکت های بیمه ای

آگوست 12, 20200پسندیدناخبار روز بیمه , بیمه عمر

اخبار بیمه را با اخبار بیمه پاسارگاد در تیرماه ۹۹ آغاز می‌کنیم. سهامداران شرکت بیمه پاسارگاد از سرمایه گذاری‌های خود در سهام این مجموعه طی معاملات تیر ماه امسال بازار سرمایه حدود ۸۲ درصد سود دریافت کردند.

ادامه مطلب
هنرمندان از پرداخت حق بیمه سه ماهه خود معاف هستند

می 9, 20200پسندیدناخبار روز بیمه,

ایسنا/زنجان مسئول صندوق اعتباری هنر اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی‌استان زنجان، از معافیت پرداخت حق بیمه سه ماهه امسال هنرمندان خبر داد و گفت: در رابطه با افرادی که حق بیمه خود را پرداخت کرده‌اند نیز، تصمیماتی اتخاذ می‌شود. مقایسه انواع بیمه‌های عمر با جزییات کامل

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند