زنجان| مربیان قرآنی تحت پوشش بیمه تامین‌اجتماعی قرار ندارند

دسامبر 28, 2019اخبار روز بیمه

به گزارش خبرگزاری تسنیم از زنجان، سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی برای تامین معیشت حمایت‌های مادی و معنوی از فعالان عرصه‌های قرآنی کشور، همواره یکی از مهم‌ترین اهداف و وظایف معاونت قرآن و عترت وزرات فرهنگ و ارشاداسلامی‌بوده است به همین دلیل این معاونت با انجام برنامه‌ریزی‌های لازم جهت تحقق این امرگام‌های موثری برداشته است.

با تحت پوشش قرار گرفتن فعالان قرآنی در بیمه خدمات درمانی معیشت فعالان قرآنی بهبود یافته و موجب تامین رفاه هر چه بیشتر آنان می‌شود از سویی دیگر موجب تامین هزینه‌های درمانی و حوزه سلامت فعالان قرآنی می‌شود و از همه مهم‌تر موجب ارتقا منزلت‌اجتماعی و زمینه‌سازی جهت استفاده از تسهیلات دوران بازنشستگی می‌شود.

در استان زنجان نیز تعدادی از مداحان از نبود بیمه تامین‌اجتماعی گله‌مندند در همین راستا «نوربهمنی» رئیس کانون مداحان و شعرای استان زنجان نیز مشکلات بیمه‌ای مداحان را مهم عنوان کرده است و معتقد است باید تامین‌اجتماعی در این باره گام‌هایی بردارد از سویی دیگر مسئولان حوزه‌های قرآنی زنجان نیز اظهار می‌دارند مربیان قرآنی به دلیل عدم تحت پوشش قرارگیری بیمه تامین‌اجتماعی علاقه‌ای برای آموزش ندارند که این موضوع برای موسسات قرآنی تبدیل به یک مسئله شده است.

مسعود علیاری در گفتگو با خبرنگار تسنیم از زنجان، با اشاره به اینکه ۴۵۷ نفر از خادمین مساجد این استان تحت پوشش بیمه تامین‌اجتماعی قرار دارند، اظهار داشت: ۲۰ درصد حق بیمه خادمین به عبارتی حدود ۳۵۰ هزار تومان توسط دولت و مابقی توسط فرد متقاضی پرداخت می‌شود.

به گفته وی، در خصوص مداحان نیز، حدود ۷ درصد حق بیمه مداحان توسط خودشان پرداخت می‌شود و ۲۰ درصد حق بیمه نیز از طریق دفتر مقام‌ معظم رهبری و بنیاد ارسال می‌شود که طبق آخرین لیست ۲۰۱ نفر تحت عنوان مداح زیر پوشش بیمه تامین‌اجتماعی قرار دارند و مشکلی از این بابت وجود ندارد و اگر بنیاد بتواند ۲۰ درصد را تامین کند تامین‌اجتماعی نیز می‌تواند تعداد کثیری از مداحان استان را تحت پوشش بیمه قرار دهد.

این مقام مسئول در ارتباط با تحت پوشش قرار گرفتن بیمه تامین‌اجتماعی مربیان قرآنی، خاطرنشان کرد: این افراد درخواست دارند تا ۲۰ درصد سهم بیمه کارفرمایی توسط دولت تامین شود اما این امر زمانی امکان‌پذیر است که سازمان برنامه و بودجه مبلغ را تقبل کند، اگر تقبل اعتبار ذکر شده صورت گیرد مشکلی وجود ندارد. اما تا به امروز در سطح کشور کسی نتوانسته از ۲۰ درصد کمک دولت به مربیان قرآنی استفاده نماید و مبلغی نیز در بودجه پیش‌بینی نشده است.

مدیرکل سازمان تامین‌اجتماعی استان زنجان در این خصوص اظهار داشت: در خصوص این که همه مداحان بتوانند از بیمه استفاده کنند مسئله ای وجود ندارد اما اگر بخواهند ۲۰ درصد حق بیمه را از طریق دفتر مقام معظم رهبری دریافت کنند حتما باید بنیاد آن را تقبل کند.

انتهای پیام/۱۰۱۱/ز

مقایسه انواع بیمه‌های عمر با جزییات کامل


پست های مرتبط

بیمه پاسارگاد؛ بالاترین شرکت از لحاظ سهام بیمه ای
تازه های اخبار بیمه؛ بیمه پاسارگاد در صدر سهام شرکت های بیمه ای

آگوست 12, 20200پسندیدناخبار روز بیمه , بیمه عمر

اخبار بیمه را با اخبار بیمه پاسارگاد در تیرماه ۹۹ آغاز می‌کنیم. سهامداران شرکت بیمه پاسارگاد از سرمایه گذاری‌های خود در سهام این مجموعه طی معاملات تیر ماه امسال بازار سرمایه حدود ۸۲ درصد سود دریافت کردند.

ادامه مطلب
هنرمندان از پرداخت حق بیمه سه ماهه خود معاف هستند

می 9, 20200پسندیدناخبار روز بیمه,

ایسنا/زنجان مسئول صندوق اعتباری هنر اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی‌استان زنجان، از معافیت پرداخت حق بیمه سه ماهه امسال هنرمندان خبر داد و گفت: در رابطه با افرادی که حق بیمه خود را پرداخت کرده‌اند نیز، تصمیماتی اتخاذ می‌شود. مقایسه انواع بیمه‌های عمر با جزییات کامل

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند