اقساط بیمه عمر

روشهای پرداخت اقساط بیمه عمر

جولای 1, 2020بیمه عمر

در بیمه عمر، بیمه گذار متعهد می‌شود که پرداخت اقساط بیمه عمر خود را به صورت مستمر انجام دهد. پرداخت حق بیمه توسط بیمه گذار در مقابل پوششهای بیمه ای و خدمات متقابل شرکت بیمه صورت می‌گیرد. اقساط بیمه عمر به روشهای مختلفی می‌تواند انجام شود. در این مطلب قصد داریم روشهای مختلف پرداخت اقساط بیمه عمر را مورد بررسی قرار دهیم. روش‌های پرداخت حق بیمه به شرح زیر می‌باشد.

روش پرداخت اقساط حق بیمه به صورت ماهانه

 در این روش، بیمه گذار باید اقساط بیمه عمر را به صورت ماهانه و طی دوازده قسط مساوی پرداخت کند. در روش ماهانه، هزینه پوششهای بیمه نامه نیز به صورت ماهانه و طی دوازده قسط از حق بیمه کسر می‌شود. در اکثر شرکتهای بیمه، حداقل مبلغ قسط حق بیمه به صورت ماهانه ۵۰۰٫۰۰۰ ریال است. همچنین در برخی از شرکتهای بیمه، برای پرداخت اقساط بیمه عمر، سقفهایی اعمال می‌شود، اما اکثر شرکتها، چنین محدودیتی ندارند.

پیش تر تحریریه بیمدان در مطلبی از سیر تا پیاز بیمه عمر را شرح داده یود.

روش پرداخت اقساط حق بیمه به صورت دو ماهه

در این روش، اقساط حق بیمه به صورت دو ماهه پرداخت خواهد شد. در این روش نیز غالباً حداقل مبلغ حق بیمه برای هر قسط در اکثر شرکتها ۵۰۰٫۰۰۰ ریال است. در این روش بیمه گذار باید مجموع مبلغ حق بیمه سالانه خود را طی شش قسط مساوی پرداخت کند. در روش پرداخت دو ماهه، هزینه‌های سالانه بیمه عمر نیز در شش قسط تقسیط می‌گردد.

روش پرداخت اقساط حق بیمه به صورت سه ماهه

در این روش بیمه گذار باید اقسط بیمه عمر خود را طی چهار قسط مساوی پرداخت نماید.  این روش برای افرادی که توالی ماهانه اقساط بیمه عمر برایشان دشوار و اقساط سالانه برایشان زیاد است، مناسب می‌باشد. در این روش نیز هزینه‌های سالانه بیمه نامه در چهار قسط تقسیط می‌شود.

روش پرداخت قسط حق بیمه به صورت شش ماهه

در این روش بیمه گذار، قسط سالانه خود را طی دو قسط مساوی و به فاصله شش ماه پرداخت می‌کند. هزینه‌های سالانه بیمه نامه نیز در این روش در دو قسط شش ماهه تقسیط خواهد شد. این روش نیز می‌تواند زحمت پرداخت اقساط بیمه عمر متوالی و سنگینی قسط سالانه را کاهش دهد.

روش پرداخت اقساط حق بیمه صورت سالانه

این روش، روش معیار پرداخت حق بیمه در شرکتهای بیمه است. در این روش بیمه گذار باید قسط بیمه عمر خود را به صورت سالانه، در ابتدای هر سال پرداخت کند. در این روش هزینه‌های بیمه نامه نیز به صورت سالانه از حق بیمه بیمه گذار کسر می‌گردد. این روش، سودآورترین روش پرداخت اقساط بیمه عمر برای بیمه گذار است. زیرا با پرداخت قسط در ابتدای سال بیمه ای، در تمام سال به کل قسط بیمه عمر سود تعلق می‌گیرد.

مهلت پرداخت اقساط بیمه عمر چقدر است؟

در تمامی‌روشهای پرداخت فوق، بیمه گذار ۳۰ روز از تاریخ سررسید قسط فرصت پرداخت دارد. در صورت عدم پرداخت قسط در مهلت سی روزه، در برخی شرکتها پوششهای بیمه نامه معلق می‌شوند. در برخی دیگر از شرکتها نیز در صورت عدم پرداخت قسط در مهلت مقرر، هزینه پوششها از اندوخته کسر می‌گردد.

روش پرداخت اقساط حق بیمه به صورت یکجا

این روش در برخی از شرکتهای بیمه ارائه می‌شود. در این روش بیمه گذار می‌تواند اقساط کل دوره بیمه نامه را به صورت یکجا در ابتدای دوره پرداخت کند. این روش برای افرادی با سرمایه در گردش بالا می‌تواند مناسب باشد. حداقل میزان حق بیمه در روش پرداخت یکجا در اکثر شرکتهای بیمه ۵۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال است.

روش‌های پرداخت اقساط بیمه عمر که در بالا معرفی شدند، در تمامی‌شرکتهای بیمه یکسان نیست. هر شرکت بیمه، برخی از روشهای فوق را برای بیمه گذاران خود فراهم می‌کند. در ادامه به شرح روشهای پرداخت اقساط حق بیمه در شرکتهای مختلف بیمه ای می‌پردازیم.

روش‌های پرداخت حق بیمه در شرکتهای مختلف بیمه ای

بیمه آسیا: ماهانه، دو ماهه، سه ماهه، شش ماهه، سالانه و یا یکجا

بیمه البرز: ماهانه، دو ماهه، سه ماهه، چهار ماهه، شش ماهه یا سالانه

بیمه ایران: ماهانه، سه ماهه، شش ماهه، سالانه و یکجا

بیمه پارسیان: ماهانه، سه ماهه، شش ماهه، سالانه یا یکجا

بیمه پاسارگاد: ماهانه، سه ماهه، شش ماهه، سالانه یا یکجا

بیمه دی: ماهانه، سه ماهه، شش ماهه یا سالانه

بیمه سامان: ماهانه، سه ماهه، شش ماهه و یا سالانه

بیمه سرمد: ماهانه، سه ماهه، شش ماهه یا سالانه

بیمه کوثر: ماهانه، سه ماهه، شش ماهه یا سالانه

بیمه ما: ماهانه، سه ماهه، شش ماهه، سالانه یا یکج

بیمه ملت: ماهانه، دو ماهه، سه ماهه، شش ماهه یا سالانه

بیمه نوین: ماهانه، سه ماهه، شش ماهه، سالانه یا یکجا


پست های مرتبط

تهعدات بیمه عمر
جدول محاسبات یا جدول تعهدات بیمه عمر؟

آگوست 19, 20200پسندیدنبیمه عمر

یکی از ویژگیهای بیمه عمر امکان آگاهی متقاضی بیمه عمر از جزئیات آن، پیش از صدور بیمه است. این امکان از طریق جدول محاسبات یا جدول تعهدات بیمه عمر میسر می‌شود. در این مطلب قصد داریم به بررسی جدول محاسبات یا جدول پیشبینی تعهدات بیمه عمر بپردازیم.

ادامه مطلب
بیمه عمر و تامین آتیه
بیمه عمر انفرادی؛ از صفر تا صد

آگوست 5, 20200پسندیدنبیمه عمر

بیمه عمر، انواع مختلفی دارد. تقسیم بندی بیمه عمر به بیمه عمر انفرادی و بیمه عمر گروهی، یکی از تقسیم بندی‌های بیمه عمر است. این انواع شامل بیمه عمر آنلاین و غیر آنلاین نیز می‌شود. در این مطلب قصد داریم به معرفی انواع بیمه عمر انفرادی بپردازیم.

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند