روز دانشجو نماد مقاومت و شجاعت است

دسامبر 5, 2019اخبار روز بیمه

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از  دفتر امام جمعه ابهر، حجت‌الاسلام جعفر رحیمی‌در خطبه‌های این هفته نمازجمعه ابهر  با اشاره به ۱۶ آذر، روز دانشجو، گفت: روز دانشجو نماد مقاومت، شجاعت و زیر بار ذلت نرفتن است.

وی افزود: در این روز دانشجویان در سال ۱۳۳۲ دو ویژگی جنبش دانشجویی یعنی حق‌طلبی و استکبارستیزی را شاخصه حرکت اصیل‌شان نشان داده و با راهپیمایی خود، اعتراض‌شان را به سفر معاون رئیس‌جمهور آمریکا اعلام کردند.

رحیمی‌با اشاره به این‌که در این راه، سه شهید تقدیم انقلاب شد، گفت: امروز نیز ما روز دانشجو را به عنوان روز حق‌طلبی، بصیرت، استکبارستیزی و فتنه‌گریزی می‌دانیم.

وی به خدمت مقدس سربازی اشاره کرد و افزود: طبق فرمایش مقام معظم رهبری، خدمت وظیفه عمومی‌و مقدسی است که در جنگ و صلح در صف اول نیازهای ملت و کشور قرار دارد و همه خانواده‌ها و جوانان باید اهمیت آن را درک و با شوق و علاقه به آن بشتابند.

امام جمعه ابهر تاکید کرد: خدمت مقدس سربازی در برقراری نظم و امنیت ملی و ارتقای توان دفاعی کشور بر هیچ کسی پوشیده نیست و این امکان را فراهم می‌کند تا جوانان کشور در کسوت سربازی، از عزت، استقلال و تمامیت ارضی نظام مقدس دفاع کنند.

وی با اشاره به اینکه باید به مزایا و برکات سربازی دقت شود، افزود: خدمت مقدس سربازی برکات فراوانی از جمله ایجاد نظم در زندگی، تقویت روحیه دفاعی، مشارکت در کار تیمی‌و گروهی، ایجاد روحیه استقلال در زندگی، مهارت‌آموزی و آشنایی با تخصص‌های جدید در حین خدمت خواهد داشت که فرار از خدمت سربازی نه تنها از این برکات محروم است، بلکه از معایب بیشتری از جمله محرومیت دریافت وام بانکی، عدم امکان دریافت مجوز برای خروج از کشور، عدم صدور پروانه کسب، محرومیت استفاده از فرصت‌های شغلی در نهادهای خصوص و دولتی، عدم امکان بهره‌مندی از مزایای بیمه و بازنشستگی و موارد این‌چنینی برخوردار خواهد شد.

وی ادامه داد:  در سنوات اخیر به این موضوع کمتر توجه شده و با رویکردهای متفاوتی در حوزه نشر ارزش‌های فرهنگی، ضعف در بیان ارزش‌های خدمت مقدس، ایثارگری‌ها، اهمیت و نقش سربازان در حوزه‌های دفاعی، خدمات عمومی، انتظامی‌و حوادث غیرمترقبه و موارد این‌چنینی باعث شده که عده‌ای از جوانان و خانواده‌های آنان دیدگاه مثبتی به این موضوع نداشته و از نظر اجتماعی و فرهنگی رویکردهای موافق کاهش یابد و در نتیجه برخی از جوانان، خود را برای خدمت مقدس سربازی معرفی نکنند.

خاتمی‌گفت: دفاع از مرزها و کیان کشور در برابر هجمه بیگانگان و دشمنان، در میان همه مردمان به عنوان امری عقلایی، واجب و حتی مقدس شمرده می‌شود، حفظ استقلال همه‌جانبه و تمامیت ارضی کشور در کنار نفی هرگونه سلطه‌جویی و سلطه‌پذیری، از اصول اساسی جمهوری اسلامی‌ایران در تعامل با دیگر کشورهای دنیا است.
 

مشاوره رایگان اینترنتی بیمه عمر


پست های مرتبط

هنرمندان از پرداخت حق بیمه سه ماهه خود معاف هستند

می 9, 20200پسندیدناخبار روز بیمه,

ایسنا/زنجان مسئول صندوق اعتباری هنر اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی‌استان زنجان، از معافیت پرداخت حق بیمه سه ماهه امسال هنرمندان خبر داد و گفت: در رابطه با افرادی که حق بیمه خود را پرداخت کرده‌اند نیز، تصمیماتی اتخاذ می‌شود. مقایسه انواع بیمه‌های عمر با جزییات کامل

ادامه مطلب
آینده مالی را با بیمه عمر تأمین کنیم

می 9, 20200پسندیدناخبار روز بیمه,

به گزارش خبرگزاری تسنیم،  یکی از ابعاد اصلی زندگی هر شخص، بعد اقتصادی است. یعنی خیلی از اهدافی که در زندگی قصد رسیدن به آن‌ها را داریم، باید برای رسیدن به آن هزینه مالی کنیم. چه برای خودمان و چه برای عزیزانمان. حال اگر سرپرست خانواده هم باشید و مسئولیت سایر اعضای خانواده یا عزیزان …

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند