رشد ۲۰۰ درصدی سرمایه گذاری در استان ایلام

نوامبر 29, 2019اخبار روز بیمه

به گزارش خبرنگار مهر، قاسم سلیمانی دشتکی صبح امروز یکشنبه در دیدار با عباس معمار نژاد معاون امور بانکی، بیمه و شرکت‌های دولتی وزارت اقتصاد و دارایی از لزوم حمایت همه جانبه از بخش تولید در شرایط امروز کشور گفت و تصریح کرد: اکنون که دشمن بصورت تمام عیار وارد جنگ اقتصادی با کشور شده است و با انواع تحریم‌های ظالمانه درصدد ایجاد مشکلات اقتصادی در کشور است بیش از پیش نیازمند توجه به توان و ظرفیت داخلی احساس می‌شود.

وی ادامه داد: توجه و حمایت از تولید داخلی می‌تواند یک راهبرد قوی در خنثی کردن نقشه‌های شوم دشمنان در امور اقتصادی کشور باشد و در این میان نقش بانک‌ها حائز اهمیت است.

استاندار ایلام در ادامه با اعلام این مطلب که امروز تلاش ما در حمایت از بانک‌ها است، افزود: در مواردی که عمدا بدهی و پرداخت معوقات توسط اشخاص صورت نمی‌پذیرد از بانک‌ها حمایت می‌کنیم ولی زمانی واحد تولیدی برای سرپا ایستادن نیاز به حمایت دارد، خواستار کمک از جانب بانک‌ها هستیم.

 وی در ادامه نگاهی به طرح هدفمندی یارانه‌ها داشت و گفت: قانون طرح هدفمندی یارانه‌ها کار خوبی بود اما به درستی اجرا نشد.

وی افزود: هدف اصلی این طرح، هدفمندی واقعی یارانه‌ها بود اما اینکه به فقیر و غنی هر دو به یک اندازه یارانه بدهیم با هدف اصلی این طرح فاصله داشت.

سلیمانی دشتکی در ادامه به موضوع اصلاح قیمت بنزین اشاره کرد و گفت: این بحث نیز در ادامه اجرای طرح قانون هدفمندی یارانه‌ها بود اما با این تفاوت که ضعف‌های گذشته را پوشش می‌دهد چراکه تا قبل از این یارانه پنهان تنها به عده‌ای خاص پرداخت می‌شد و با اجرای طرح اصلاح قیمت بنزین، قشر عظیم جامعه به ویژه اقشار ضعیف و کم درآمد جامعه پوشش داده می‌شود.

استاندار ایلام در ادامه به ظرفیت‌های مهم استان اشاره کرد و گفت: استان ایلام دارای ظرفیت‌های کم نظیری در حوزه‌های مختلف چون نفت و گاز و پتروشیمی، مرز مشترک، منابع طبیعی فراوان، قدمت تاریخی چند هزار ساله و … است که در صورت توجه می‌تواند از پیشران‌های قوی در توسعه کشور نقش آفرینی کند.

وی ادامه داد: استان ایلام با مرز بین المللی مهران هم اکنون قریب ۷۰ درصد مراسم بزرگ اربعین را پوشش می‌دهد و منابع عظیم نفت و گاز استان، صادرات کشور از مرز مهران و بطور کلی زیرساخت‌های استان منافع ملی ما را پوشش می‌دهد و این مهم ایجاب می‌کند که در اختصاص بودجه به استان به این شاخص‌ها مهم و کلیدی توجه جدی شود.

وی افزود: در دولت تدبیر و امید خدمات قابل توجه‌ای در حوزه‌های مختلف انجام شده است و امروز می‌توان ادعا داشت که ایلام بر ریل توسعه در حرکت است.

استاندار ایلاام به رشد بیش از ۲۰۰ درصدی سرمایه گذاری در ۴ ماهه نخست سال در استان اشاره کرد و گفت: عزم دولت و نظام برای توسعه استان راسخ است و در این راستا ظرف چند سال گذشته سرمایه گذاری‌های کم نظیری در استان ایجاد شده است که از آن نمونه می‌توان به سرمایه گذاری ۱۵ هزار میلیارد تومانی وزارت نفت در حوزه نفت و گاز و پتروشیمی‌استان اشاره کرد.

وی در ادامه به مشوق‌های سرمایه گذاری در مناطق مرزی پرداخت و گفت: براساس مصوبه شورای عالی امنیت ملی در مناطق مرزی ۵۰ درصد یارانه تسهیلات داده می‌شود و این می‌تواند انگیزه خوبی در راستای سرمایه گذاری در استان‌های مرزی چون ایلام ایجاد کند.

وی افزود: سرمایه گذاران همچنین می‌توانند در این مناطق از املاکی که تملیک شده استفاده کنند و از هزینه‌های اضافی سرمایه گذاری جلوگیری کند.

مشاوره رایگان اینترنتی بیمه عمر


پست های مرتبط

بررسی بیمه های عمر پاسارگاد و نوین
مقایسه شرایط بیمه عمر پاسارگاد و بیمه عمر نوین

جولای 19, 20200پسندیدنبیمه عمر,

یکی از پرسشهای متداول متقاضیان خرید بیمه عمر، این است که مزایای بیمه عمر در کدام بیمه بیشتر است؟ جهت پاسخ به این سؤال باید شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و مقایسه گردد. در این مطلب قصد داریم شرایط بیمه عمر پاسارگاد را با شرایط بیمه عمر نوین مقایسه نماییم.

ادامه مطلب
مقایسه بیمه عمر «پاسارگاد» و بیمه عمر «سامان»

ژوئن 23, 20200پسندیدنبیمه عمر

یکی از مهم­ترین پرسش­هایی که همواره برای بیمه ­گذاران و مشتریان و متقاضیان بیمه­‌های عمر و سرمایه­ گذاری مطرح است، این است که کدام بیمه عمر را باید انتخاب کنند و کدام بیمه عمر شرایط بهتری دارد. جهت پاسخ به این سؤال لازم است شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و با یکدیگر مقایسه گردد. بدین منظور …

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند