رشد ۱۴/۵ درصدی آمار ورودی زائران پیاده به مشهد در دهه پایانی صفر

اکتبر 28, 2019اخبار روز بیمه

حسین رضایی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر، در خصوص آمار نهایی ورودی جمعیت زائران پیاده دهه آخر صفر، اظهار کرد: مجموع زائران پیاده‌ دهه آخر صفر که از مبادی ورودی مختلف مشهد جهت زیارت امام رضا(ع) وارد این شهر شده‌اند، ۴۹۸ هزار و ۸۷۹ نفرتا روز سه شنبه هفتم آبان ماه بوده‌ است.

وی با بیان اینکه از زائران در قالب دو هزار و ۶۶۰ کاروان پیاده از استان‌های مختلف و چند کشور همسایه وارد مشهد مقدس شده‌اند، افزود: این کاروان‌ها از۲۱ استان کشور در دهه پایانی صفر وارد مشهد شدند.

رضایی با اشاره به آمار ثبت شده، تصریح کرد: با توجه به آمار نسبت به سال گذشته ۱۴/۵ درصد رشد را در تعداد زائران ورودی به مشهد شاهد هستیم.

سخنگوی جمعیت خدمتگزار زائران پیاده امام رضا(ع) ادامه داد: بیشترین زائران از محورهای نیشابور، تربت حیدریه، فریمان، تربت جام، سرخس، قوچان، کلات و سه محور فرعی جاده قدیم، فردوسی، سیدی و طرقبه و شاندیز به مشهد الرضا(ع) مشرف شدند.

وی با بیان اینکه هزاران خدمتگزار در قالب ۳۲۰ ایستگاه صلواتی کوچک و بزرگ از مشهد و ۱۱ استان دیگر در ارائه خدمات رفاهی، فرهنگی و اسکان به زائران خدمت کردند، ابراز کرد: ایستگاه جواد الائمه(ع) آستان قدس رضوی در محور نیشابور به مشهد و همچنین ایستگاه میقات الرضا(ع) در سرخس از جمله بزرگترین ایستگاه‌های صلواتی در این ایام بودند. ایستگاه میقات الرضا(ع) نیز با افزایش فضای خود در جهت اسکان زائران کمک فراوانی را به ما در ارائه خدمت داشت.

رضایی با اشاره به اینکه در این ایام ظرفیت خواب در محورهای مواصلاتی به مشهد به ۶۵ هزار نفر افزایش پیدا کرد، گفت: کوچکترین ایستگاه صلواتی مربوط به خانواده‌ای می‌شد که در مسیر ورودی به مشهد با چای و ساندویچ از زائران پذیرایی می‌کردند.

سخنگوی جمعیت خدمتگزار زائران پیاده امام رضا(ع)  اظهار کرد:علاوه بر خدمتگزاران در جمعیت خدمتگزار دیگر خادمان نیز از آستان قدس رضوی، آموزش و  پرورش، ستاد گام‌های عاشقی، صدا و سیما، هیئت‌های مذهبی و بسیاری از اقشار مختلف مردم در ارائه خدمت رسانی به زائران مشتاقانه عمل کردند.

وی با اشاره به اینکه ستادی برای هماهنگی‌های بهداشتی و درمانی زائران پیاده تشکیل شد، اضافه کرد: ۲۷ پایگاه سلامت در سه سطح خدمت رسانی در حوزه درمانی به مردم کمک رسانی کردند. همچنین چند بیمارستان صحرایی توسط دانشگاه علوم پزشکی نیز در مسیرهای منتهی به مشهد ایجاد شد.

رضایی گفت: خدمات فرهنگی نیز با مدیریت آستان قدس رضوی در پایگاه‌های فرهنگی به زائران ارائه شد. اعزام مبلغ در مسیرها، محل اسکان زائران و ارائه محصولات فرهنگی به اقتضای سن زائران ازجمله برنامه‌های این پایگاه فرهنگی بود.

سخنگوی جمعیت خدمتگزار زائران پیاده امام رضا(ع) با بیان اینکه بیمه حوادث زائران یکی از طرح‌های بسیار خوب در دهه پایانی صفر بود، ادامه داد: این طرح از سوی جمعیت خدمتگزار به زائران داده شد لذا هر زائر با پرداخت دو هزار تومان از مبدا تا مقصد بیمه می‌شد.

وی با بیان اینکه کل خدمتگزاران در این ایام حدود ۲۰هزار خدمه بودند که در محورها و ایستگاه‌های صلواتی به زائران ارائه خدمت می‌کردند، گفت: مسن‌ترین زائر پیاده، خانمی‌۸۲ ساله بود که به همراه خانواده از مسیر نیشابور به مشهد مشرف شد، همچنین کوچکترین زائر پیاده نیز کودکی سه ماه بود که از محور جاده قدیم وارد مشهد مقدس شد.

سخنگوی جمعیت خدمتگزار زائران پیاده امام رضا(ع)  همچنین کاروان حضرت مهدی با حدود دو هزار ۵۰۰ زائر را بزرگترین کاروان ورودی به مشهدالرضا(ع) دانست و عنوان کرد: این کاروان از محور نیشابور در ایام دهه پایانی ماه صفر به مشهد مقدس مشرف شدند. کوچکترین کاروان نیز خانواده پنج نفری بودند که از محور فریمان  به مشهد وارد شدند.

مشاوره رایگان اینترنتی بیمه عمر


پست های مرتبط

بررسی بیمه های عمر پاسارگاد و نوین
مقایسه شرایط بیمه عمر پاسارگاد و بیمه عمر نوین

جولای 19, 20200پسندیدنبیمه عمر,

یکی از پرسشهای متداول متقاضیان خرید بیمه عمر، این است که مزایای بیمه عمر در کدام بیمه بیشتر است؟ جهت پاسخ به این سؤال باید شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و مقایسه گردد. در این مطلب قصد داریم شرایط بیمه عمر پاسارگاد را با شرایط بیمه عمر نوین مقایسه نماییم.

ادامه مطلب
مقایسه بیمه عمر «پاسارگاد» و بیمه عمر «سامان»

ژوئن 23, 20200پسندیدنبیمه عمر

یکی از مهم­ترین پرسش­هایی که همواره برای بیمه ­گذاران و مشتریان و متقاضیان بیمه­‌های عمر و سرمایه­ گذاری مطرح است، این است که کدام بیمه عمر را باید انتخاب کنند و کدام بیمه عمر شرایط بهتری دارد. جهت پاسخ به این سؤال لازم است شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و با یکدیگر مقایسه گردد. بدین منظور …

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند