راه رشد بیمه‌ زندگی در ایران چیست؟

نوامبر 29, 2019اخبار روز بیمه

کاوه قاضی، در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، در خصوص تأثیر تبدیل اوراق بیمه ای به اوراق بهادار بورسی در افزایش ضریب نفوذ بیمه‌های زندگی، اظهارداشت: با شرایط تورمی‌و افزایش قیمت ارز و بنزین، نگاه مردم نسبت به بیمه‌های زندگی دیگر مانند قبل نیست و تغییر کرده است.

وی با بیان اینکه قبلاً خیلی ملموس تر می‌توانستیم در صنعت بیمه، سودآوری بیمه‌های زندگی را برای مردم تشریح کنیم، افزود: با این سطح تورمی‌نگاه مردم به بیمه‌های زندگی تغییر کرده که شاید عاقلانه هم باشد، مردم فکر می‌کنند که چه کاری است که من بیمه زندگی را بخرم ولی معلوم نیست که در ۲۰ سال آینده چه عددی قرار است به سبد درآمدی ام اضافه شود!

قاضی، تبدیل اوراق بیمه ای به اوراق بهادار بورسی را راهکاری مناسب با شرایط فعلی برای افزایش ضریب نفوذ بیمه‌های زندگی برشمرد و تأکید کرد: اما راهکار اجرایی خیلی باید دقیق باشد و حتماً بیمه مرکزی برنامه ریزی‌های مناسبی در این حوزه انجام داده است.

 

معاون برنامه ریزی و توسعه بازار بیمه معلم ضمن اشاره به اینکه با شرایط تورمی‌فعلی قطعاً بیشترین آسیب را بیمه‌های زندگی در بحث فروش می‌بینند، تصریح کرد: در بیمه‌های عمر و سرمایه گذاری و زندگی اگر بخواهیم قولی را که الان به صورت ریالی برای آینده به بیمه گذاران میدهیم در قالب اوراق بهادار، طلا و ارز بدهیم، در بحث کلان برای صنعت بیمه مفید خواهد بود.

وی گفت: اگر فرضاً به مشتریان بیمه زندگی این قول را می‌دادیم که در آینده پول‌شان در قالب مسکن و طلا و ارز به آنها برگشت داده می‌شود مشکل حل خواهد شد ولی این طرح طبعاً در نهایت به ضرر اقتصاد خواهد بود که رد شده است.

انتهای پیام/

مشاوره رایگان اینترنتی بیمه عمر


پست های مرتبط

بررسی بیمه های عمر پاسارگاد و نوین
مقایسه شرایط بیمه عمر پاسارگاد و بیمه عمر نوین

جولای 19, 20200پسندیدنبیمه عمر,

یکی از پرسشهای متداول متقاضیان خرید بیمه عمر، این است که مزایای بیمه عمر در کدام بیمه بیشتر است؟ جهت پاسخ به این سؤال باید شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و مقایسه گردد. در این مطلب قصد داریم شرایط بیمه عمر پاسارگاد را با شرایط بیمه عمر نوین مقایسه نماییم.

ادامه مطلب
مقایسه بیمه عمر «پاسارگاد» و بیمه عمر «سامان»

ژوئن 23, 20200پسندیدنبیمه عمر

یکی از مهم­ترین پرسش­هایی که همواره برای بیمه ­گذاران و مشتریان و متقاضیان بیمه­‌های عمر و سرمایه­ گذاری مطرح است، این است که کدام بیمه عمر را باید انتخاب کنند و کدام بیمه عمر شرایط بهتری دارد. جهت پاسخ به این سؤال لازم است شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و با یکدیگر مقایسه گردد. بدین منظور …

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند