رئیس کمیسیون آموزش مجلس: دولت پرداخت بدهی خود به بیمه‌ها را در اولویت قرار دهد

اکتبر 30, 2019اخبار روز بیمه

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، محمدمهدی زاهدی صبح امروز و در آخرین روز از هفته بیمه سلامت در همایش بیمه سلامت استان کرمان که با حضور علی‌اکبر حقدوست مشاور عالی سازمان بیمه سلامت کشور برگزار شد با اشاره به اینکه یکی از چالش‌های کشور در حوزه سلامت در بحث پیشگیری است اظهار داشت: توجه کشور بیشتر در حوزه درمان است در حالی‌که با پیشگیری می‌توان در بسیاری از هزینه‌ها صرفه‌جویی کرد.

وی با بیان اینکه بیمه سلامت در حوزه پیشگیری قبل از درمان وارد شود گفت: استان کرمان در بسیاری از بخش‌های سلامت پیشگام و پایلوت بوده است و بهتر است در زمینه پیشگیری نیز پیشتازانه عمل کند.

رئیس کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی‌با اشاره به اینکه موفقیت‌های خوبی در حوزه سلامت کشور حاصل شده است اما کافی نیست افزود: باید در بحث پیشگیری وارد کار شویم.

وی با بیان اینکه سرطان‌ها در کشور زیاد شده است گفت: در استان کرمان نیز بعضی از انواع سرطان‌ها در حال پیشروی است که نیاز به کار تحقیقاتی دارد که عوامل افزایش آن مشخص شود.

زاهدی با اشاره به اینکه مصرف دخانیات و قلیان در کشور و در استان در حال افزایش است که عامل بسیاری از سرطان‌هاست بیان کرد: نهضت کنترل و کاهش تصادفات در استان کرمان آغاز شده و در تمام جاده‌های استان کرمان دوربین ثبت تخلفات نصب می‌شود.

وی با بیان اینکه در مجلس بحث سلامت جامعه مورد تاکید است افزود: طرح تحول سلامت بدون ایجاد زیرساخت‌ها آغاز شده و امروز بدهی‌های زیادی دارد.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی‌با اشاره به اینکه نظام ارجاع به‌خوبی اجرا نشده و بسیاری از مراجعه‌کنندگان به پزشکان متخصص کارشناسی شده نیستند و نیازی هم به آن نیست تصریح کرد: خود این مراجعات هزینه‌بر بوده و صرفه اقتصادی ندارد.

وی با بیان اینکه نظام ارجاع در استان باید بازبینی شود و در شهر و روستا تمام بیمه‌شدگان تحت پوشش دقیق نظام ارجاع قرار بگیرند گفت: عدالت اجتماعی در قانون مجلس در نظر گرفته شده است.

زاهدی با اشاره به اینکه اعتقاد داریم که از همه نباید برای درمان پول یکسان گرفت و باید به گونه‌ای عمل شود که تمام مردم تحت پوشش جامع سلامت قرار بگیرند افزود: اما هزینه‌های درمان متفاوت است تا عدالت اجتماعی برقرار شود.

وی با بیان اینکه در شرکت‌های ساخت دارو باید تحول ایجاد شود عنوان کرد: ۹۵ درصد داروهای مورد نیاز کشور ساخت داخل است و باید برای پنج درصد باقیمانده داروهای مورد نیاز نیز کاری انجام شود.

رئیس کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی‌با اشاره به اینکه بعضی پزشکان داروی خارجی تجویز می‌کنند بیان کرد: در شرایط فعلی تامین داروی خارجی برای بیماران سخت است و هزینه زیادی دارد که باید نسبت به ارتقای کیفیت داروهای ساخت داخل کشور اقدام و به این مسئله توجه شود.

وی با بیان اینکه بدهی‌های بیمه‌ها از جمله تامین اجتماعی به بیمارستان‌ها و پزشکان زیاد است گفت: دولت موظف است پرداخت بدهی خود به بیمه‌ها را در اولویت قرار دهد تا طلب بیمارستان‌ها و پزشکان در اسرع وقت پرداخت شود.

زاهدی با اشاره به اینکه باید بخش خصوصی در حوزه سلامت تشویق شود تا انگیزه آنها برای خدمت به جامعه بیشتر شود افزود: دولت موظف به همکاری با بخش خصوصی در این حوزه است.

انتهای پیام/ش

مشاوره رایگان اینترنتی بیمه عمر


پست های مرتبط

بررسی بیمه های عمر پاسارگاد و نوین
مقایسه شرایط بیمه عمر پاسارگاد و بیمه عمر نوین

جولای 19, 20200پسندیدنبیمه عمر,

یکی از پرسشهای متداول متقاضیان خرید بیمه عمر، این است که مزایای بیمه عمر در کدام بیمه بیشتر است؟ جهت پاسخ به این سؤال باید شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و مقایسه گردد. در این مطلب قصد داریم شرایط بیمه عمر پاسارگاد را با شرایط بیمه عمر نوین مقایسه نماییم.

ادامه مطلب
مقایسه بیمه عمر «پاسارگاد» و بیمه عمر «سامان»

ژوئن 23, 20200پسندیدنبیمه عمر

یکی از مهم­ترین پرسش­هایی که همواره برای بیمه ­گذاران و مشتریان و متقاضیان بیمه­‌های عمر و سرمایه­ گذاری مطرح است، این است که کدام بیمه عمر را باید انتخاب کنند و کدام بیمه عمر شرایط بهتری دارد. جهت پاسخ به این سؤال لازم است شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و با یکدیگر مقایسه گردد. بدین منظور …

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند