رئیس کمیسیون آموزش مجلس: اهمیت بیمه در کتب درسی مدارس وارد شود

دسامبر 10, 2019اخبار روز بیمه

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، محمد‌مهدی زاهدی امروز در اولین گردهمایی گرامیداشت روز بیمه با عنوان راهی به روشنی و بررسی راه‌کارهای گسترش بیمه‌های زندگی اظهار داشت: اهمیت بیمه باید در جامعه فرهنگسازی شود و تحمیلی نمی‌توانیم مردم را به بیمه کردن خود و زندگی آنها وادار کنیم.

وی با اشاره به اینکه بیمه برای مردم در زمینه‌های مختلف یک ضرورت است افزود: باید بیمه‌ها با گذاشتن مشوق‌هایی جامعه را به سمت بیمه سوق دهند و در واقع بیمه باید کاری کند تا مردم باور کنند که بیمه یک سرمایه‌گذاری است و امنیت و آرامش آنها را در آینده تامین می‌کند.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی‌بیان کرد: امنیت فقط حضور نیروی انتظامی‌در جامعه نیست و در مواردی که انسان با بحران روبه‌رو می‌شود وجود بیمه می‌تواند دغدغه‌های افراد را برطرف کرده و باعث آرامش خاطر شود.

وی با اشاره به اینکه اگر منتظر هستید سیستم دولتی برای بیمه کار کند اشتباه بزرگی است گفت: خود بیمه‌ها باید راه‌کارهای توسعه صنعت بیمه در کشور را ارائه کند و ما نیز در مجلس و کمیسیون آموزش مجلس آماده همکاری هستیم.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی‌با بیان اینکه اهمیت بیمه حتی باید در کتب درسی دانش‌آموزان وارد شود تاکید کرد: بچه‌ها از سنین کودکی باید با اهمیت بیمه در زندگی آشنا شوند و خدمات بیمه بعد از حوادث را به آنها بگوییم.

وی با اشاره به اینکه بیمه‌ها فقط از بیمه خود تبلیغ می‌کنند و این یک آسیب است افزود: بهتر است تبلیغ کلی از صنعت بیمه انجام شود و جزیره‌ای عمل کردن جواب نمی‌دهد، اول باید مردم را با کلیت بیمه آشنا کرد و در جامعه فرهنگ‌سازی کنیم.

زاهدی با بیان اینکه دانش و سواد نیروهای فعال در بیمه نیز یک ضرورت است و باید واحدهای علمی‌کاربردی ایجاد کرد تا بحث بیمه را علمی‌نیز جلو برود خاطرنشان کرد: کرمان می‌تواند برای اولین استان راه‌اندازی دانشگاه علمی‌کاربردی مرتبط با بیمه را پیگیری کند.

انتهای پیام/۵۱۱/ش

مشاوره رایگان اینترنتی بیمه عمر


پست های مرتبط

بیمه پاسارگاد؛ بالاترین شرکت از لحاظ سهام بیمه ای
تازه های اخبار بیمه؛ بیمه پاسارگاد در صدر سهام شرکت های بیمه ای

آگوست 12, 20200پسندیدناخبار روز بیمه , بیمه عمر

اخبار بیمه را با اخبار بیمه پاسارگاد در تیرماه ۹۹ آغاز می‌کنیم. سهامداران شرکت بیمه پاسارگاد از سرمایه گذاری‌های خود در سهام این مجموعه طی معاملات تیر ماه امسال بازار سرمایه حدود ۸۲ درصد سود دریافت کردند.

ادامه مطلب
هنرمندان از پرداخت حق بیمه سه ماهه خود معاف هستند

می 9, 20200پسندیدناخبار روز بیمه,

ایسنا/زنجان مسئول صندوق اعتباری هنر اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی‌استان زنجان، از معافیت پرداخت حق بیمه سه ماهه امسال هنرمندان خبر داد و گفت: در رابطه با افرادی که حق بیمه خود را پرداخت کرده‌اند نیز، تصمیماتی اتخاذ می‌شود. مقایسه انواع بیمه‌های عمر با جزییات کامل

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند