رئیس کل بیمه مرکزی: از ۳۲ شرکت بیمه‌ای فقط یک شرکت دولتی است

ژانویه 13, 2020اخبار روز بیمه

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، غلامرضا سلیمانی امروز در دهمین نشست هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران اظهار داشت: بیمه به عنوان یکی از ارکان نهاد مالی بانک و بورس می‌تواند اثر مثبتی در فضای کسب و کار کشور داشته باشد. بیمه یعنی مدیریت ریسک و ریسک در همه فضای کسب و کار وجود دارد.

وی افزود: اگر مدیریت ریسک به خوبی انجام شود به معنای آن است که کار بیمه گری در مسیر خود است. بر همین اساس مصوبه‌ای برای تشکیل مرکز ملی ریسک داشته‌ایم که هیات موسس آن آماده شده که کار خوبی برای کشور خواهد بود ضمن اینکه این مرکز کاملا خصوصی است.

سلیمانی با اشاره به اینکه از ۳۲ شرکت بیمه‌ای کشور فقط یک شرکت دولتی است و بقیه خصوصی است، گفت: بیمه در رابطه با خصوصی سازی کار مهمی‌انجام داده ضمن اینکه تعرفه‌ها براشته شده است.

به گفته وی، ساختار و برداشتن تعرفه‌ها به نوعی به خصوصی سازی صنعت بیمه کمک می‌کند. بنابراین یکی از بزرگترین ویژگی بیمه جمع آوری پول‌های خرد مردم است که از این پول‌های خرد می‌توانند کارهای بزرگی در بخش‌های سرمایه‌گذاری انجام دهند.

رئیس کل بیمه مرکزی خاطر نشان کرد: ما در ایران حدود ۶۰ هزار میلیارد تومان پول مردم را از طریق بیمه شدگان جمع کرده‌ایم ولی در ازای آن حدود ۵۰۰ میلیارد دلار تعهد داریم و این یک مقدار غیر طبیعی است زیرا یک نسبت باید بین حق بیمه دریافتی و تعهد باید وجود داشته باشد.

وی ادامه داد: بعد از خروج امریکا از برجام شرکت‌های بیمه‌ای خارجی با ما قراردادهای خود را لغو کردند و ما مجبور شدیم همه این تعهدات را قبول کنیم. همچنین تعبیه صندوق بیمه خسارت حوادث طبیعی در مجلس تصویب کرده است.

سلیمانی اظهار داشت: حدود ۳۵ نوع محصول بیمه ای در کشور وجود دارد که معمولا مردم بیمه شخص ثالث و درمانی را بیشتر می‌شناسند بلکه مردم باید به بیمه‌های مختلف در بخش صنعت و بازرگانی باید آشنا شوند.

وی با بیان اینکه ما با گمرک در بخش بیمه‌ای سامانه باربری را آماده کرده‌ایم گفت: سامانه باربری کالاهای وارداتی و صادراتی در حال تنظیم است و قبل از پایان سال آماده خواهد شد و با این کار دیگر کالاهای قاچاق بیمه نمی‌شود و بنابراین به صورت خود به خود امکان ورود و صدور کالای قاچاق وجود ندارد.

سلیمانی در پایان گفت: در بخش بیمه‌ای، موسسات تضمینی تأسیس شده که ضمانت‌نامه‌ای بیمه‌ای بر این اساس کارکرد ضمانت نامه بانکی را دارد و همچنین بیمه زندگی نیز در کشورهای پیشرفته ۶۰ درصد پرتفوی شرکت‌های بیمه ای را تشکیل می‌دهد اما در ایران سهم آن ۱۴ درصد است.

انتهای پیام/

مقایسه انواع بیمه‌های عمر با جزییات کامل


پست های مرتبط

هنرمندان از پرداخت حق بیمه سه ماهه خود معاف هستند

می 9, 20200پسندیدناخبار روز بیمه,

ایسنا/زنجان مسئول صندوق اعتباری هنر اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی‌استان زنجان، از معافیت پرداخت حق بیمه سه ماهه امسال هنرمندان خبر داد و گفت: در رابطه با افرادی که حق بیمه خود را پرداخت کرده‌اند نیز، تصمیماتی اتخاذ می‌شود. مقایسه انواع بیمه‌های عمر با جزییات کامل

ادامه مطلب
آینده مالی را با بیمه عمر تأمین کنیم

می 9, 20200پسندیدناخبار روز بیمه,

به گزارش خبرگزاری تسنیم،  یکی از ابعاد اصلی زندگی هر شخص، بعد اقتصادی است. یعنی خیلی از اهدافی که در زندگی قصد رسیدن به آن‌ها را داریم، باید برای رسیدن به آن هزینه مالی کنیم. چه برای خودمان و چه برای عزیزانمان. حال اگر سرپرست خانواده هم باشید و مسئولیت سایر اعضای خانواده یا عزیزان …

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند