دومین نمایشگاه مطبوعات یاسوج| ۶۰ درصد مشمولان صندوق بیمه روستاییان و عشایر کهگیلویه و بویراحمد تحت پوشش نیستند

نوامبر 13, 2019اخبار روز بیمه

عیسی کریمی‌در بازدید از غرفه خبرگزاری تسنیم در دومین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌های کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج، با اشاره به شرایط عضویت در صندوق بیمه‌ روستاییان و عشایر اظهار داشت: تمام کسانی که سن حداقل ۱۸ و حداکثر ۵۰ سال دارند و ساکن مناطق روستایی و عشایری بوده و تمام کشاورزان غیرساکن در روستا و همه شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر جمعیت مشمول این صندوق هستند.

مدیرکل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر کهگیلویه و بویراحمد افزود: تفریبا ۶۴ هزار خانوار در سطح استان مشمول این صندوق هستند که از این تعداد، ۲۳ هزار خانوار معادل ۴۰ درصد تاکنون تحت پوشش قرار گرفته‌اند که باید تلاش کنیم این آمار افزایش یابد.

کریمی‌با بیان اینکه همه مشمولان می‌توانند با پرداخت حداقل ۲۷۰ و حداکثر ۶۶۰ هزار تومان از مزایای بلندمدت بازنشستگی، از کار افتادگی و غیره این صندوق بهره‌مند شوند، عنوان کرد: هم‌اکنون حدود ۷۰۰ خانوار از مستمری صندوق برخوردار هستند.

وی ابراز کرد: از رسانه‌ها برای فرهنگ‌سازی این موضوع مدد می‌طلبیم زیرا جامعه ما در آینده به سمت پیری می‌رود و اگر امروز خوب مدیریت نکنیم در ۲۰ سال آینده مشکلات عدیده‌ای گریبانگیر کشور می‌شود.

مدیرکل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر کهگیلویه و بویراحمد گفت: بابد تلاش کنیم جمعیت جوان کشور تحت پوشش نظام بیمه‌های اجتماعی قرار گیرند در غیر این صورت وقتی به سن پیری رسیدند و هیچ گونه مستمری بازنشستگی نداشته باشند معضلات دوچندان می‌شود.

کریمی‌عنوان کرد: در گذشته بسیاری از افراد حتی اسم صندوق را نشنیده بودند اما امروز خیلی‌ها اسم صندوق را شنیده‌اند و مهم‌ترین بحث ما بحث اعتمادسازی است و می‌طلبد در این صندوق اعتماد عمومی‌را جلب کنیم.

انتهای پیام/۵۴۱/ح

مشاوره رایگان اینترنتی بیمه عمر


پست های مرتبط

بررسی بیمه های عمر پاسارگاد و نوین
مقایسه شرایط بیمه عمر پاسارگاد و بیمه عمر نوین

جولای 19, 20200پسندیدنبیمه عمر,

یکی از پرسشهای متداول متقاضیان خرید بیمه عمر، این است که مزایای بیمه عمر در کدام بیمه بیشتر است؟ جهت پاسخ به این سؤال باید شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و مقایسه گردد. در این مطلب قصد داریم شرایط بیمه عمر پاسارگاد را با شرایط بیمه عمر نوین مقایسه نماییم.

ادامه مطلب
مقایسه بیمه عمر «پاسارگاد» و بیمه عمر «سامان»

ژوئن 23, 20200پسندیدنبیمه عمر

یکی از مهم­ترین پرسش­هایی که همواره برای بیمه ­گذاران و مشتریان و متقاضیان بیمه­‌های عمر و سرمایه­ گذاری مطرح است، این است که کدام بیمه عمر را باید انتخاب کنند و کدام بیمه عمر شرایط بهتری دارد. جهت پاسخ به این سؤال لازم است شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و با یکدیگر مقایسه گردد. بدین منظور …

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند