دولت پیگیر رفع مشکلات مالی شهرداری‌ها است

دسامبر 24, 2019اخبار روز بیمه

ایسنا/سمنان رییس مرکز مدیریت بدهی‌ها و دارایی‌های مالی عمومی‌وزارت اقتصاد و دارایی گفت: دولت پیگیر رفع مشکلات شهرداری‌ها با هدف افزایش خدمات‌رسانی به شهروندان در استان سمنان و دیگر شهرهای کشور است.

مهدی بنانی در همایش شهرداران، دستگاه‌های اجرایی و ذی حسابان شهرداری‌های استان سمنان اظهار کرد: مطالبات دستگاه‌های طلبکار از اشخاص متقاضی بابت منابع عمومی‌که در چهارچوب قوانین و مقررات مربوطه تا پایان سال ۱۳۹۷ قطعی شده باشد به استثنای منابع حاصل از نفت و فرآورده‌های نفتی و درآمدهای دارای مصارف خاص که به تأیید ذی‌حساب‌ها و مقام مسوول دستگاه اجرایی ذی ربط رسیده باشد در فهرست مطالبات موضوع این بند، با هماهنگی سازمان، توسط وزارت تعیین و اعلام می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: بدهی دستگاه‌های بدهکار به اشخاص متقاضی که به استناد ماده ۱۹ قانون محاسبات عمومی‌کشور مصوب ۱۳۶۶- در چارچوب قوانین و مقررات مربوط ایجاد و با توجه به ماده (۲۰) قانون مذکور تسجیل شده و به تأیید ذیحساب و مقام مجاز دستگاه اجرایی ذی ربط رسیده باشد و یا توسط سازمان حسابرسی حسابرسی ویژه انجام می‌شود.

رییس مرکز مدیریت بدهی‌ها و دارایی‌های مالی عمومی‌وزارت اقتصاد و دارایی گفت: اشخاص متقاضی مشمول اسناد تسویه خزانه نوع اول مانند اشخاص حقیقی، حقوقی (تعاونی و خصوصی) هستند و شهرداری‌ها و شرکت‌های دولتی (بابت بدهی‌های انتقالی از اشخاص فوق الذکر در اجرای بند (پ) ماده (۲) قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی کشور مصوب ۱۳۹۴ بابت مطالبات از دولت که در چهارچوب قوانین و مقررات مربوط تا پایان سال ۱۳۹۷ ایجاد شده باشد در دست اجرا است.

بنانی گفت: اشخاص متقاضی مشمول اسناد تسویه خزانه نوع دوم اشخاص حقیقی، حقوقی (تعاونی و خصوصی)، از جمله ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) و شرکت‌های تابعه و وابسته به آن، اتحادیه‌ها و استان‌های مقدسه، بیمه‌ها بابت مطالبات از دولت که در چهارچوب قوانین و مقررات مربوط تا پایان سال ۱۳۹۷ ایجاد شده باشد و نهادهای عمومی‌غیردولتی، صندوق‌های بازنشستگی، بانک‌ها، قرارگاه خاتم الانبیاء، پیمانکاران محرومیت زدایی قرارگاه خاتم الانبیاء، پیمانکاران خصوصی نوسازی مدارس، شرکت‌های دولتی تابعه وزارتخانه‌های آموزش و پرورش (بابت یارانه قیمتهای تکلیفی)، نیرو (بابت یارانه قیمت‌های تکلیفی) و جهاد کشاورزی (بابت یارانه قیمت‌های تکلیفی) و شرکت ملی نفت ایران و شرکتهای تابعه و وابسته به آن، بابت مطالبات از دولت که در چهارچوب قوانین و مقررات مربوط تا پایان سال ۱۳۹۶ ایجاد شده باشد.

وی تصریح کرد: دستگاه‌های اجرایی بدهکار به منظور تسویه بدهی‌های خود با استفاده از اسناد تسویه خزانه دوم، مکلفند نسبت به اخذ تاییدیه از سازمان اقدام کنند و درخصوص اقلام بدهی دولت به اشخاص متقاضی که مربوط به دستگاه اجرایی خاصی نباشد و یا توسط دستگاههای اجرایی ذیربط اعلام نشده باشد، صدور تخصیص اعتبار توسط سازمان برنامه و بودجه کشور، با اعلام وزارت انجام می‌شود.

مقایسه انواع بیمه‌های عمر با جزپیات کامل


پست های مرتبط

بیمه پاسارگاد؛ بالاترین شرکت از لحاظ سهام بیمه ای
تازه های اخبار بیمه؛ بیمه پاسارگاد در صدر سهام شرکت های بیمه ای

آگوست 12, 20200پسندیدناخبار روز بیمه , بیمه عمر

اخبار بیمه را با اخبار بیمه پاسارگاد در تیرماه ۹۹ آغاز می‌کنیم. سهامداران شرکت بیمه پاسارگاد از سرمایه گذاری‌های خود در سهام این مجموعه طی معاملات تیر ماه امسال بازار سرمایه حدود ۸۲ درصد سود دریافت کردند.

ادامه مطلب
هنرمندان از پرداخت حق بیمه سه ماهه خود معاف هستند

می 9, 20200پسندیدناخبار روز بیمه,

ایسنا/زنجان مسئول صندوق اعتباری هنر اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی‌استان زنجان، از معافیت پرداخت حق بیمه سه ماهه امسال هنرمندان خبر داد و گفت: در رابطه با افرادی که حق بیمه خود را پرداخت کرده‌اند نیز، تصمیماتی اتخاذ می‌شود. مقایسه انواع بیمه‌های عمر با جزییات کامل

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند