دولت بخشی از دستمزد معلولان را به کارفرمایان می‌پردازد

اکتبر 28, 2019اخبار روز بیمه

به گزارش خبرنگار مهر، علی ربیعی سخنگوی دولت در حاشیه جلسه هیات دولت مصوبات جلسه را تشریح کرد.

وی گفت: لایحه معلولیت توسط دولت به مجلس ارائه شده و به تصویب رسید و در جلسات اخیر هیئت دولت آیین نامه‌های اجرایی آن مورد بررسی قرار گرفته است.

وی ادامه داد: امروز کمک هزینه ارتقا کارایی افراد دارای معلولیت به میزان شدت و نوع معلولیت و عملکرد آنها مشخص شد. کارفرماهایی که افراد معلولی را به کار گیرند به آنها کمک خواهد شد و بخشی از مزد این افراد به کارفرماها پرداخت می‌شود.

ربیعی گفت: در مجموع امسال ۱۳۰۰ میلیارد تومان دولت برای اجرای قانون جامع معلولیت اعتبارات اختصاص داد، در مرحله اول ۱۳۰۰ میلیارد اعتبارات اختصاص داده شد و در کنار حق بیمه معلولان به کارفرمایان پرداخت می‌شود که به اشتغال معلولان کمک می‌کند.

وی ادامه داد: علاوه بر این آیین نامه اجرای آموزش‌های رایگان برای افراد دارای معلولیت در دولت به تصویب رسید.

سخنگوی دولت اظهار داشت: دو گزارش در دولت قرائت شد، اول گزارش‌هایی در مورد صادرات و واردات، سال ۹۷ نسبت به سال ۹۶ واردات کالاهای مصرفی ۳۱.۲ درصد کاهش داشته است و از حدود ۶ هزار ردیف تعرفه فعال، ۱۵۲۴ ردیف تعرفه تاکنون وارداتش ممنوع شده که این امر در راستای کمک به تولید داخلی اقدام خوبی است.

ربیعی اظهار داشت: علاوه بر این گزارش داده شد قاچاق و واردات غیررسمی‌به میزان دو میلیارد دلار کاهش یافته است.

وی با اشاره به مشکلات تنگی تنفسی در برخی مناطق کشور گفت: در سال ۹۱، ۹۲ سی هزار نفر مبتلا به بیماری‌های تنگی تنفسی بودند که در طول سال‌های گذشته مطالعات در مورد علل این مشکل افزایش یافته است، ۱۰ عامل احتمالی شناسایی شده اند. با بررسی‌های میدانی مشخص شد گیاه «کّنار کاکتوس» که گیاه خوش ترکیبی است و سرسبزی بسیار خوبی دارد در برخی مناطق کاشته شده و عامل برخی مشکلات تنفسی است. با توجه به شرایط اقلیمی‌واکنش افراد به این درخت متفاوت است. در منطقه خوزستان این عامل اصلی موجب تنگی تنفس بسیاری از هموطنان شده بود که دستور هرس سالیانه داده شد. مقرر شد شهرداری‌ها همکاری‌های لازم را انجام دهند. وزارت بهداشت و درمان مکلف شد از بیماران قلبی مراقبت خاص داشته باشد.

ربیعی اظهار داشت: بحثی هم در مورد آیین نامه‌های دانشجویی در جلسه هیئت دولت مطرح و تاکید شد حتما با وزیر علوم و بهداشت با تشکل‌های دانشجویی مراوداتی داشته باشند، از معاونت حقوقی رئیس‌جمهور هم خواستیم در این زمینه مشارکت داشته باشند و قطعا حقوق شهروندی و مسائلی که مورد نظر دانشجویان است در این آیین نامه‌ها مورد توجه قرار گیرد.

وی بیان کرد: در مورد بندهای اعتراضی اشراف ندارم اما امروز تصمیم گرفته شد درمورد کلیات حتما دیدگاه تشکل‌ها در این اصلاح مورد نظر قرار بگیرد.  

سخنگوی دولت در رابطه با اینکه آیا اعلام اخیر آمریکا درباره از بین رفتن سرکرده داعش می‌تواند عاملی برای پایان تروریسم و مبارزه جدی باشد؟ تصریح کرد: وقتی «بنلادن» را در دولت قبلی آمریکا ترور کردند آیا القاعده تمام شد؟ قطعا با کشته شدن رهبر داعش هم داعش تمام نمی‌شود.

ربیعی با بیان اینکه داعش نیز یک جریان است که مبتنی بر سیاست‌های غلط مداخله گرایانه در منطقه شکل گرفته است، اظهار داشت: از یک سمت به دلیل حمایت برخی دولت‌های استبدادی «داعشیزم» در منطقه رشد کرده است و همچنین «داعشیزم» در نتیجه چپاول و غارت و ثروت منطقه رشد کرده است. بنابراین تا وقتی این سیاست‌ها است ما با این پدیده روبرو هستیم.  

وی تاکیدکرد: هرچند ما مبارزه با هر کس که تروریست یا قاتل است را مبارزه نیکویی می‌دانیم زیرا مبارزه با افرادی است که جان بسیاری از افراد را می‌گیرند. اما اگر بخواهیم مبنایی نگاه کنیم قطعا باتلاق رشد داعش و خشکاندن آن را باید در بخشی از سیاست‌های آمریکا دانست.

سخنگوی دولت در پاسخ به سوالی در رابطه با اینکه دبیران کل برخی از احزاب در حصر هستند و رئیس جمهور از احزاب حمایت می‌کند اما فعل و انفعالاتی در وزارت کشور رخ داده است، گفت: من اطلاعات دقیقی ندارم، اجازه بدهید از وزیر محترم کشور پرس و جو کنم.  

ربیعی در رابطه با مواضع کشورمان درقبال سوریه، اظهار داشت: مواضع ما همان مواضع چهار ماده ای است که برای سوریه داده ایم. باید سوری-سوری مشکل حل شود. در مرزها باید نیروهای نظامی‌سوریه مستقر شوند و به نگرانی ترکیه هم در مورد داعش پاسخ داده شود. راه حل را همان می‌دانیم و معتقد هستیم به همان سمت هم حرکت خواهد شد.

وی در رابطه با نظر دولت در خصوص جدایی ری از تهران، گفت: اخیرا ندیده ام بحثی در دولت مطرح شود. اگر صورت گرفت اطلاع خواهم داد.  

سخنگوی دولت در خصوص حذف یارانه‌ها، خاطرنشان کرد: حذف یارانه‌ها قانون مجلس است و اجرای این قانون به اندازه وسع ما است. منظور از وسع ما، تشخیصی است که نسبت به ثروتمند بودن افراد است. بارها اعلام کردیم گستردگی که در قانون در نظر گرفته شده است با شرایط فعلی کشور در حال حاضر امکان پذیر نیست تا ۳۰ میلیون آدم را بر اساس مصوبه حذف کنیم.

ربیعی افزود: ثروتمندی که شناسایی می‌شود به مرور حذف می‌شود و برخی ازحذف‌ها ناشی از اطلاعات شناسنامه ای بود که در برخی مناطق نگرانی ایجاد کرده بود.

وی با بیان اینکه قبل از تعطیلات جلسات مشترکی با سازمان هدفمندی و معاونت رفاه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد که به شکل هماهنگ و منظم تری پیش رود، گفت: اطمینان می‌دهم این حذف حتی به سمت طبقه متوسط هم نخواهد رفت.  

سخنگوی دولت در رابطه با بازداشت و برکناری یکی مدیران کل وزارت ارشاد که از نزدیکان خانم نعمت زاده بوده است گفت: اطلاعی در این زمینه ندارم.

ربیعی درباره بازداشت رئیس سازمان جنگل‌ها، تاکید کرد: بازداشت را تایید می‌کنم، اما اتهام وی به دوره پیش از مسئولیت فعلی اش مربوط می‌شود. به هر حال اتهام است، در این زمینه اجازه دهید که دادگاه کار خود را انجام دهد و هر تصمیمی‌بگیرد برای ما قابل احترام است.  

وی در پایان در خصوص استعفای حجتی ضمن تاکید بر تکذیب این خبر، گفت: به هر حال همه ما دچارگرفتاری‌هایی می‌شویم و گاهی کار سخت می‌شود اما کار کردن در وزارتخانه با این همه دغدغه بسیار حساس است. گاهی اوقات در مورد قیمت‌ها تصمیمات او به نفع جامعه کشاورزی است و این مسائل خستگی روحی می‌آورد اما سیاست وی(حجتی)  جزء سیاست‌های موفق بوده است.

مشاوره رایگان اینترنتی بیمه عمر


پست های مرتبط

بررسی بیمه های عمر پاسارگاد و نوین
مقایسه شرایط بیمه عمر پاسارگاد و بیمه عمر نوین

جولای 19, 20200پسندیدنبیمه عمر,

یکی از پرسشهای متداول متقاضیان خرید بیمه عمر، این است که مزایای بیمه عمر در کدام بیمه بیشتر است؟ جهت پاسخ به این سؤال باید شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و مقایسه گردد. در این مطلب قصد داریم شرایط بیمه عمر پاسارگاد را با شرایط بیمه عمر نوین مقایسه نماییم.

ادامه مطلب
مقایسه بیمه عمر «پاسارگاد» و بیمه عمر «سامان»

ژوئن 23, 20200پسندیدنبیمه عمر

یکی از مهم­ترین پرسش­هایی که همواره برای بیمه ­گذاران و مشتریان و متقاضیان بیمه­‌های عمر و سرمایه­ گذاری مطرح است، این است که کدام بیمه عمر را باید انتخاب کنند و کدام بیمه عمر شرایط بهتری دارد. جهت پاسخ به این سؤال لازم است شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و با یکدیگر مقایسه گردد. بدین منظور …

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند