دولت باید پرداخت مطالبات صندوق‌ های حمایتی را سرعت ببخشد

نوامبر 29, 2019اخبار روز بیمه

به گزارش خبرنگار مهر، سید مهدی مقدسی روز شنبه در جلسه شورای هماهنگی مدیران دستگاه‌های تابعه وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی در اراک، اظهار داشت: در استان مرکزی بیش از ۹۵۰ هزار نفر بیمه شده تامین اجتماعی وجود دارد که رقم قابل ملاحظه ای است و انتظار داریم با توجه به این جمعیت بیمه شده، وزارت بهداشت در صدور مجوزهای جذب و تغییر ضوابط برای ایجاد انگیزش در پزشکان به منظور ارایه خدمات در مراکز تامین اجتماعی تجدید نظر کند.

وی ادامه داد: از وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی و مدیر عامل تامین اجتماعی انتظار می‌رود، از بیمه شدگان تحت پوشش تامین احتماعی استان مرکزی حمایت بیشتری به عمل آورد تا تعادل بخشی بین منابع و مصارف صندوق‌های تامین اجتماعی مورد توجه قرار گیرد و کسری در استان ایجاد نشود.

مقدسی اظهار کرد: با توجه به اسناد بالا دستی توجه به صندوق تامین اجتماعی، بازنشستگی و سایر صندوق‌ها را باید بیش از گذشته در دستور کار قرار دهیم و حمایت‌های عملی در این حوزه انجام دهیم.

وی گفت: با توجه به شرایط خاص صندوق‌های حمایتی و نگاهی که در برنامه ششم وجود دارد، باید در بودجه‌های آینده به وصول مطالبات صندوق از دولت توجه لازم صورت پذیرد.

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس گفت: با توجه به افزایش نرخ تورم و مشکلات موجود در جامعه و به دنبال آن کاهش ارزش پول ملی، همسان سازی حقوق بازنشستگان با شاغلین و تامین منابع از دولت یک ضرورت اجتناب ناپذیر است.

وی عنوان کرد: با توجه بخش کاهش اثر بخشی آموزش‌های عالی در فضای کار از دولت و وزارت علوم و تحقیقات و وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی انتظار می‌رود، با تنظیم یک تفاهم نامه از ایجاد تداخل در آموزش‌های رسمی‌و غیر رسمی‌بپرهیزند و با ایجاد تعامل منطقی فضایی را فراهم سازند تا بتوان در بحث مهارت آموزی، سازمان فنی و حرفه ای مکمل باشد.

مقدسی افزود: در اواخر سال گذشته و امسال نمایندگان مجلس شورای اسلامی‌درصدد بودند با اذن مقام معظم رهبری منابع دیگری به ارزش یک میلیارد دلار به بحث اشتغال از منابع صندوق توسعه ملی اختصاص پیدا کند اما با توجه به وقوع سیل و برداشت منابع این پیشنهاد به تعویق افتاد و امیدواریم با افزایش منابع درآمدی دولت بتواند در این حوزه اقدام کند.

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس افزود: امیدواریم دولت ترتیبی اتخاذ کند که برگشتی این منابع در سر رسید تسهیلات پرداختی به چرخه تولید و اشتغال باز گردد و در صورت وجود موانع قانونی مجلس کمک می‌کند.

مقدسی با اشاره به بیمه روستایی و کشاورزان گفت: این بیمه امیدی را در سال‌های گذشته ایجاد کرد و کند بودن سرعت پرداختی‌ها انگیزه را در کشاورزان از بین برد و در این راستا با تقویت این موضوع باید استقبال آن‌ها را از بیمه را شاهد باشیم و در پی اصلاحات انجام شده از سوی مجلس، بایستی فضایی فراهم شود و منابع مناسبی برای این امر اختصاص پیداکند.

وی بیان داشت: در دو سال گذشته در ارتباط با بحث معلولین قوانین حمایتی از سوی مجلس بیان شده اما منابع مورد نیاز باید برای آن تامین شود تا حمایت از قانون معلولین عملیاتی تر شود.

مقدسی اظهار داشت:متاسفانه در کشور ۱۲ هزار قانون متعدد وجود دارد که در اجرا نقض ایجاد می‌کنند. در این راستا باید تعداد قوانین را کاهش و تداخل را از بین ببریم تا اثر بخشی لازم را شاهد باشیم.

وی بیان داشت: ایجاد تعامل و هماهنگی بین دستگاه‌های خدمات رسان مجموعه وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی می‌تواند هم افزایی و کیفیت خدمات را افزایش دهد و شرایط بهتری را برای خدمات گیرندگان فراهم سازد. این شورا، شورای تشریفاتی نیست و بایستی حاصل آن هم افزایی و اثر بخشی در ارایه خدمات مطلوب به افراد جامعه باشد.

مشاوره رایگان اینترنتی بیمه عمر


پست های مرتبط

بررسی بیمه های عمر پاسارگاد و نوین
مقایسه شرایط بیمه عمر پاسارگاد و بیمه عمر نوین

جولای 19, 20200پسندیدنبیمه عمر,

یکی از پرسشهای متداول متقاضیان خرید بیمه عمر، این است که مزایای بیمه عمر در کدام بیمه بیشتر است؟ جهت پاسخ به این سؤال باید شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و مقایسه گردد. در این مطلب قصد داریم شرایط بیمه عمر پاسارگاد را با شرایط بیمه عمر نوین مقایسه نماییم.

ادامه مطلب
مقایسه بیمه عمر «پاسارگاد» و بیمه عمر «سامان»

ژوئن 23, 20200پسندیدنبیمه عمر

یکی از مهم­ترین پرسش­هایی که همواره برای بیمه ­گذاران و مشتریان و متقاضیان بیمه­‌های عمر و سرمایه­ گذاری مطرح است، این است که کدام بیمه عمر را باید انتخاب کنند و کدام بیمه عمر شرایط بهتری دارد. جهت پاسخ به این سؤال لازم است شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و با یکدیگر مقایسه گردد. بدین منظور …

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند