دلیل لغو عرضه بلوکی بیمه‌های البرز و بیمه اتکایی امین اعلام شد

ژانویه 27, 2020اخبار روز بیمه

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، سازمان خصوصی سازی اعلام کرد: مطابق مصوبه هیئت واگذاری این سازمان مکلف به عرضه سهام متعلق به دولت در شرکت‌های بیمه البرز و بیمه اتکایی امین شد.

بر این اساس سازمان خصوصی‌سازی در اجرای این تصمیم در کوتاه ترین زمان ممکن و مطابق مقررات  نسبت به انتشار آگهی در روزنامه‌های کثیرالانتشار اقدام نمود.

همچنین مطابق مقررات، قیمت و شرایط عرضه این دو بلوک از سوی این سازمان  اعلام و با هماهنگی شرکت بورس اوراق بهادار تهران و نیز شرکت فرابورس اطلاعیه عرضه آنها در بازار منتشر شد. متعاقب انتشار  اطلاعیه‌های عرضه این دو شرکت، با توجه به تعیین نرخ‌های جدید سود فروش اقساطی در قراردادهای واگذاری از سوی هیئت واگذاری و ضرورت اعمال این نرخ‌ها در شرایط عرضه این دو بلوک و اعلام آن به متقاضیان، این سازمان درخواست اصلاح اطلاعیه‌های عرضه را به بورس و فرابورس ارسال نمود، لیکن با توجه به مقررات بازار سرمایه امکان تغییر اطلاعیه‌های منتشر شده وجود نداشت.

از اینرو سازمان خصوصی سازی به منظور اجرای مصوبه هیئت واگذاری و رعایت صرفه و صلاح دولت، ناگزیر درخواست لغو اطلاعیه‌های عرضه این دو شرکت را به بازار ارسال کرد تا در اولین فرصت اطلاعیه جدید با اعمال نرخ‌های جدید سود فروش اقساطی، منتشر گردد.

در همین راستا اقدامات و هماهنگی‌های لازم با سازمان بورس در جریان است تا در کوتاه ترین زمان ممکن عرضه صورت گیرد.

این گزارش می‌افزاید: مجددا” تاکید می‌گردد سازمان خصوصی سازی به هیچ وجه از عرضه منصرف نشده و صرفا” به منظور رعایت کامل مقررات تاریخ  عرضه به تاخیر افتاده است. بدیهی است به محض اتمام فرآیندهای کار در سازمان بورس، تاریخ و شرایط عرضه به اطلاع عموم خواهد رسید.

گفتنی است انصراف سازمان خصوصی‌سازی از واگذاری سهام این دو شرکت بیمه‌ای در حالی اعلام شده است که این سازمان به تازگی و بدون توجه به توضیحاتی و تغییراتی که در اطلاعیه خود به آنها اشاره کرده است اقدام به درج آگهی واگذاری بلوک‌های ۱۷٫۳۴درصدی بیمه البرز و ۱۱ درصدی بیمه اتکایی امین به ترتیب در بورس و فرابورس کرده بود.

انتهای پیام/

مقایسه انواع بیمه‌های عمر با جزییات کامل


پست های مرتبط

هنرمندان از پرداخت حق بیمه سه ماهه خود معاف هستند

می 9, 20200پسندیدناخبار روز بیمه,

ایسنا/زنجان مسئول صندوق اعتباری هنر اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی‌استان زنجان، از معافیت پرداخت حق بیمه سه ماهه امسال هنرمندان خبر داد و گفت: در رابطه با افرادی که حق بیمه خود را پرداخت کرده‌اند نیز، تصمیماتی اتخاذ می‌شود. مقایسه انواع بیمه‌های عمر با جزییات کامل

ادامه مطلب
آینده مالی را با بیمه عمر تأمین کنیم

می 9, 20200پسندیدناخبار روز بیمه,

به گزارش خبرگزاری تسنیم،  یکی از ابعاد اصلی زندگی هر شخص، بعد اقتصادی است. یعنی خیلی از اهدافی که در زندگی قصد رسیدن به آن‌ها را داریم، باید برای رسیدن به آن هزینه مالی کنیم. چه برای خودمان و چه برای عزیزانمان. حال اگر سرپرست خانواده هم باشید و مسئولیت سایر اعضای خانواده یا عزیزان …

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند