درخواست مدیرعامل صندوق اعتباری هنر/معرفی هنرمندان کمتر شناخته شده

نوامبر 5, 2019اخبار روز بیمه

سیدزاده در ادامه افزود: در سال ۹۶ طی بازنگری که در سیاست‌ها و برنامه‌های صندوق داشتیم تصمیم گرفتیم با سفر به استان کم برخوردار و دیدار با هنرمندان این مناطق، با شناسایی ظرفیت‌ها و توانمندی هر منطقه با تنظیم برنامه و ارائه خدمات متناسب با هر استان به بخشی از مشکلات پاسخ دهیم.

وی اظهار داشت: هنرمندان مستعد زیادی در سراسر کشور وجود دارند که برای ادامه مسیر نیاز به یاری دارند. ما در صندوق اعتباری هنر به دنبال آن هستیم با شناسایی هنرمندان گمنام و ارائه خدمات به آنان امید را برای ادامه راه در آنان زنده نگه داریم.

وی افزود یکی از رویکردهای مهم ما پویش سراسری همرسانی، شناسایی و شنیدن صدای هنرمندان با همراهی خود آنان است. همرسانی برای معرفی خدمات صندوق اعتباری هنر و جلب توجه و همراهی مسئولان، دولتمردان، اصحاب فرهنگ  و هنر و عموم جامعه نسبت به مشکلات و دغدغه‌های هنرمندان ، نویسندگان و روزنامه نگاران سراسر کشور است. هر هنرمند می‌تواند یک سفیر برای صندوق اعتباری هنر باشد. ما از ۷۰ هزار عضو خود تقاضا داریم تا در پیدا کردن هنرمندان مستعد دیگری که عضو صندوق نیستند به ما کمک کنند. همبستگی میان اهالی فرهنگ و هنر موضوع بسیار مهمی‌در شرایط سخت اجتماعی و سیاسی کنونی است که بدنبال تحریم‌های ناعادلانه بر جامعه ما تحمیل شده است.

سیدزاده در بخش دیگر از سخنان خود به خدمات صندوق اعتباری هنر اشاره کرد و گفت: یکی از طرح‌های مهم ما حمایت از راه اندازی کسب و کارهای فرهنگی است. خوشبختانه در دهه‌های اخیر رشد قابل توجهی در تعداد فارغ التحصیلان رشته‌های مختلف فرهنگی و هنری داشته ایم. همچنین در اقصی نقاط کشور هنرمندان بسیاری وجود دارند. صندوق اعتباری هنر به هنرمندانی که قصد راه اندازی کسب و کار فرهنگی را دارند، تسهیلات ارزان اعطاء می‌کند.

سیدزاده با اشاره به افزوده شدن بیش از ۵ هزار هنرمند، نویسنده و روزنامه نگار طی شش ماه اول سال ۹۸ به جمع بیمه شدگان صندوق اعتباری هنر گفت: طبق توافق سازمان تامین‌ اجتماعی و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی‌هنرمندان، نویسندگان و روزنامه نگاران واجد شرایط با معرفی‌نامه این صندوق، تحت پوشش بیمه تأمین ‌اجتماعی قرار می‌گیرند. هر هنرمندی که شرایط بیمه شدن را داشته باشد این امکان برای او  فراهم است تا از خدمات بیمه تأمین اجتماعی صندوق اعتباری هنر برخوردار شود.

مدیرعامل صندوق اعتباری هنر به بیمه درمان تکمیلی اشاره کرد و گفت: بیمه درمان تکمیلی سال ۹۸ نیز مانند سال گذشته از تیرماه آغاز شد و ما خدمات خود را در ۳ طرح امید، آرامش و رفاه به اهالی فرهنگ، هنر و رسانه ارائه می‌دهیم. تعهدات و پوشش‌های هر طرح متفاوت است اما پوشش‌های اصلی در بیمه درمان گروهی تمام طرح‌ها بدون سقف است.

وی در بخش دیگر از سخنان خود به طرح تکریم  و کمک مستمری اشاره کرد و گفت: طرح کمک مستمری به هنرمندانی که به دلیل کهولت سن، بیماری و از کارافتادگی قادر به تامین هزینه‌های زندگی خود نباشند و از محل دیگری نیزمستمری دریافت نکنند تعلق می‌گیرد. مبالغ پرداختی به مشمولان دو طرح تکریم و کمک مستمری از سال ۹۷ به طور چشمگیری افزایش یافت به طوریکه مبلغ پرداختی به هنرمندان مشمول طرح تکریم از ۲۰۰ به ۸۰۰ هزارتومان و مشمولین دریافت کمک مستمری از ۱۵۰ به ۲۵۰ هزارتومان  در ماه افزایش یافت.

طی این سفر مدیرعامل صندوق اعتباری هنر با حضور در منازل شماری از هنرمندان شهرستان کامیاران از جمله خانواده مرحوم عزت اله حق شناس(خواننده فولکلور کردی)، مرحوم میرزا مراد عزیزی(خواننده فولکلور کردی)، شورش وکیلی(فیلمساز) و معروف امینی( شاعر) از نزدیک با آنها دیدار و گفتگو کرد.

مشاوره رایگان اینترنتی بیمه عمر


پست های مرتبط

بررسی بیمه های عمر پاسارگاد و نوین
مقایسه شرایط بیمه عمر پاسارگاد و بیمه عمر نوین

جولای 19, 20200پسندیدنبیمه عمر,

یکی از پرسشهای متداول متقاضیان خرید بیمه عمر، این است که مزایای بیمه عمر در کدام بیمه بیشتر است؟ جهت پاسخ به این سؤال باید شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و مقایسه گردد. در این مطلب قصد داریم شرایط بیمه عمر پاسارگاد را با شرایط بیمه عمر نوین مقایسه نماییم.

ادامه مطلب
مقایسه بیمه عمر «پاسارگاد» و بیمه عمر «سامان»

ژوئن 23, 20200پسندیدنبیمه عمر

یکی از مهم­ترین پرسش­هایی که همواره برای بیمه ­گذاران و مشتریان و متقاضیان بیمه­‌های عمر و سرمایه­ گذاری مطرح است، این است که کدام بیمه عمر را باید انتخاب کنند و کدام بیمه عمر شرایط بهتری دارد. جهت پاسخ به این سؤال لازم است شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و با یکدیگر مقایسه گردد. بدین منظور …

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند