درآمد ۱۷۰ میلیارد تومانی زرشک برای کشاورزان خراسان جنوبی

اکتبر 19, 2019اخبار روز بیمه

به گزارش خبرنگار مهر، غلامرضا قوسی صبح یکشنبه در تور رسانه ای بازدید از مزارع زرشک روستای شاخن بیرجند اظهار داشت: در حال حاضر بالغ بر ۱۶ هزار و ۷۲۶ هکتار از باغات استان به کشت زرشک اختصاص یافته است.

وی از پیش بینی افزایش دو درصدی تولید زرشک استان در سال جاری خبر داد و گفت: پیش بینی می‌شود امسال نزدیک به ۲۰ هزار تن زرشک خشک از این باغات برداشت شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی اضافه کرد: پیش بینی می‌شود امسال با برداشت این محصولات نزدیک به ۱۷۰ میلیارد تومان عاید زرشکاران استان شود.

خسارت به ۴۱۰۰ هکتار از باغات زرشک

به گفته قوسی در حال حاضر نزدیک به ۱۸ هزار نفر از کشاورزان استان در تولید زرشک مشغول به فعالیت هستند.

وی با بیان اینکه تاکنون نزدیک به شش هزار و ۱۵۳ هکتار از باغات زرشک استان تحت پوشش خدمات بیمه ای قرار گرفته است، افزود: امسال نزدیک به چهار هزار و ۱۰۰ هکتار از باغات استان بر اثر عوامل مختلف خسارت دیده و تاکنون نزدیک به ۳۴ میلیارد تومان غرامت به زرشکاران پرداخت شده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی با اشاره به فعالیت ۱۲ واحد فرآوری زرشک در استان با ظرفیت ۹ هزار و ۳۷۰ تن، عنوان داشت: این واحدها در زمینه‌های مختلف تولید کنسانتره زرشک، آب و شربت زرشک مشغول به فعالیت هستند.

قوسی اضافه کرد: همچنین در حال حاضر ۳۴ بارگاه زرشک در استان راه اندازی شده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی بیان کرد: به منظور حمایت از فعالان این بخش تسهیلات مختلفی برای بسته بندی و فرآوری زرشک، احداث بارگاه‌های زرشک و در آینده ای نزدیک احداث باغ زرشک از محل بند«الف» تبصره ۱۸ تا سقف ۴۵۰ میلیارد ریال پرداخت می‌شود.

مشاوره رایگان اینترنتی بیمه عمر


پست های مرتبط

بررسی بیمه های عمر پاسارگاد و نوین
مقایسه شرایط بیمه عمر پاسارگاد و بیمه عمر نوین

جولای 19, 20200پسندیدنبیمه عمر,

یکی از پرسشهای متداول متقاضیان خرید بیمه عمر، این است که مزایای بیمه عمر در کدام بیمه بیشتر است؟ جهت پاسخ به این سؤال باید شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و مقایسه گردد. در این مطلب قصد داریم شرایط بیمه عمر پاسارگاد را با شرایط بیمه عمر نوین مقایسه نماییم.

ادامه مطلب
مقایسه بیمه عمر «پاسارگاد» و بیمه عمر «سامان»

ژوئن 23, 20200پسندیدنبیمه عمر

یکی از مهم­ترین پرسش­هایی که همواره برای بیمه ­گذاران و مشتریان و متقاضیان بیمه­‌های عمر و سرمایه­ گذاری مطرح است، این است که کدام بیمه عمر را باید انتخاب کنند و کدام بیمه عمر شرایط بهتری دارد. جهت پاسخ به این سؤال لازم است شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و با یکدیگر مقایسه گردد. بدین منظور …

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند