بیمه عمر، فروش بیمه عمر، فروش آنلاین بیمه عمر، خرید بیمه عمر، بیمدان، خرید بیمه عمر، بیمه عمر، بیمه عمر چیست، بیمه عمر، بیمه عمر پاسارگاد، بیمه عمر خوب یا بد

داستان های آقای بیمدان (قسمت ششم)

نوامبر 11, 2019بیمه عمر , داستان های آقای بیمدان

کابوس زلزله تهران و بیمه عمر!

روزها یکی پس از دیگری می‌گذشتند و آقای بیمدان که حالا خانواده اش را تحت پوشش و حمایت بیمه ی عمر و تامین آتیه قرار داده بود پر دل و جرأت تر از همیشه از خیابون رد می‌شد و به محل کارش می‌رفت… تو کارش هم پیشرفت شایانی داشت و از بخش بایگانی دراومده بود و تونست به رده‌های بالاتر برسه البته با حقوق و مزایای بهتر! همکاراش همه از کارهاش تعجب می‌کردن و دائما ازش سؤال می‌پرسیدن چی شد که اینقدر تغییر کردی و آقای بیمدان هم در پاسخ به همکاراش فقط چند کلمه می‌گفت: بیمه ی عمر و تامین آتیه! پاسخی که همکاراشو تو فکر فرو می‌برد! استدلال آقای بیمدان برای اینطور جواب دادن به همکارانش این بود که هرکس زرنگ باشه باید خودش بره و تحقیق کنه مثل من که سردربیاره بیمه ی عمر و تامین آتیه چیست؟ هرکسی هم که حواس پرت باشه چرا من باید بهش بگم؟ تازه اگر اونا برن و خودشونو بیمه ی عمر بکنن از من جلو میفتن و من باید دوباره طعم تلخ عقب بودن رو بچشم! بالاخره بازار بازاره رقابته! خلاصه آقای بیمدان قصه ی ما حسابی مغرور و کاردرست شده بود و با وام بدون ضامنی که از بیمه نامه عمرش می‌گرفت حسابی پیشرفت کرده بود و تونسته بود حسابی دل خانوم و بچه‌ها رو با گرفتن یک ماشین صفر بصورت قسطی به دست بیاره… وام بیمه عمر، اینقدر مقوله جذابی بود که آقای بیمدان بروشور مربوط بهش را همیشه همراهش داشت و اگر یکی از دوستان و آشنایان خیلی بهش اصرار می‌کرد یک کپی از بروشور را بهش می‌داد:

 

بدون دردسر ضامن و بدون وثیقه به کمک بیمه عمر وام بگیرید!

اگر بیمه عمر دارید و می‌خواهید از وام این بیمه نامه استفاده کنید باید ابتدا بدانید که دریافت وام با گذشت حداقل ۶ ماه از تاریخ شروع بیمه نامه مقدور است. بیمه نامه‌تان باید به روز باشد یعنی قسط معوقه ای نداشته باشید و ۶ ماه هم از شروع بیمه نامه‌تان گذشته باشد آنگاه می‌توانید به نماینده ای که بیمه نامه را از او خریداری کرده اید مراجعه و درخواست کتبی وام بیمه عمر را بدهید. در درخواست وام که به شرکت بیمه می‌نویسید باید مبلغ مورد درخواست خود که حداکثر ۹۰ درصد ارزش بازخرید بیمه نامه تان است و مدت بازپرداخت وام تان را هم ذکر کنید تا قرارداد وام تان بر اساس درخواست شما تنظیم شود.

 

چقدر می‌توانیم از طریق بیمه عمر وام بگیریم؟!

وامی‌که از طریق بیمه عمر می‌گیریم در واقع از محل اندوخته‌ای است که طی مدت مشخصی (حداقل ۶ ماه)ذخیره شده است. سقف وام بیمه عمر معادل ۹۰% اندوخته بیمه عمر است. برای مثال اگر ۲۰ سال از مدت قرارداد بیمه عمرمان گذشته باشد و مبلغ ۲۰ میلیون تومان اندوخته در این بیمه داشته باشید، تا سقف ۱۸ میلیون تومان می‌توانیم وام بیمه عمر دریافت کنیم. حتما این نکته را بخاطر داشته باشید که معمولا یک تا دو هفته زمان می‌برد که کارهای اداری وام انجام شود و نهایتا مبلغ وام به صورت حواله به شما ارائه شده و یا به شماره حسابی که در زمان درخواست وام به شرکت بیمه اعلام کرده‌اید واریز می‌شود.

 

سود وام بیمه عمر زیاد نیست؟!

خیر! سود اعلام شده برای بازپرداخت وام  ۴ درصد است. نحوه محاسبه سود به شرح زیر است:

می‌دانیم که به اندوخته بیمه‌های عمر دو نوع سود تضمینی و سود مشارکتی پرداخت می‌شود. سود تضمینی حداقل سودی است که به بیمه عمر پرداخت می‌شود و این سود توسط بیمه مرکزی تضمین شده اس ت.به عنوان مثال میزان سود تضمینی بیمه عمر پاسارگاد برای دو سال اول ۱۶درصد، برای دو سال بعد ۱۳درصد و برای سال‌های بعد یعنی سال پنجم تا پایان قرارداد ۱۰ درصد می‌باشد.

دومین سود، سود مشارکتی است که از محل سرمایه گذاری‌هایی که توسط شرکت بیمه در بخش‌های مختلف اقتصادی صورت گرفته تامین می‌شود. به عنوان مثال شرکت بیمه پاسارگاد بیمه گذاران خود را در ۸۵ درصد از سود خود در سرمایه گذاری اقتصادی شریک می‌کند که میزان سود مشارکتی پرداخت شده به بیمه‌های عمر و تامین آتیه در سال‌های مختلف متفاوت بوده است. به عبارت دیگر زمانی که بیمه شده از محل اندوخته بیمه عمر خود وام می‌گیرد، در واقع اندوخته وی سر جای خود باقی است و مجموع سود تضمینی و سود مشارکتی همچنان به اندوخته بیمه نامه پرداخت می‌شود و فقط وی مبلغ وام را از شرکت بیمه قرض می‌گیرد. از این رو با محاسبه اختلاف سود وام ۲۲ درصدی و سود تضمینی ۱۸ درصد، بیمه گذار فقط ۴ درصد به عنوان سود به شرکت بیمه باز می‌گرداند.

 

مدت بازپرداخت وام بیمه عمر کوتاه است؟

خیر! هر فرد دارنده بیمه عمر می‌تواند از محل اندوخته بیمه عمر خود وام با اقساط ۱۲ ماهه، ۲۴ ماهه و یا ۳۶ ماهه دریافت کند. بیمه گذاران می‌توانند بازپرداخت وام بیمه عمرشان را به صورت ماهانه، شش ماهه و یا سالانه پرداخت کنند. در زمان رسیدن سررسید زمان قسط وام بیمه عمر باید قسط‌تان را سر موقع مشخص شده پرداخت کنید. اگر پرداخت قسط وامتان را فراموش کنید شرکت بیمه مبلغ قسط وام‌تان را از محل اندوخته بیمه عمرتان کسر می‌کند و این کار می‌تواند در سرمایه گذاری شما در بیمه عمر تاثیر گذار باشد. بنابراین برای اینکه سرمایه گذاری شکل گرفته بر اساس جدول بیمه عمر‌تان انجام شود حتما اقساط وام بیمه عمرتان را در زمان تعیین شده پرداخت کنید

 

اساسا وام بیمه عمر چه مزایایی دارد؟

– با پایان بازپرداخت وام بیمه عمر‌، می‌توان دوباره درخواست دریافت وام به شرکت بیمه داده و مجددا وام بیمه عمر دریافت کرد، یعنی این امکان برای شما فراهم می‌باشد که بتوانید در طول مدت داشتن بیمه عمر چندین بار وام بیمه عمر دریافت کنید.

– وام بیمه عمر نیازی به ضامن و وثیقه ندارد و دارندگان بیمه عمر می‌توانند با توجه به شرایط گفته شده از محل اندوخته بیمه نامه شان وام بگیرند.

– زمانیکه شما از محل اندوخته‌تان وام می‌گیرید همه پوشش‌های بیمه عمر برای شما برقرار است و چنانچه در طول این مدت اتفاقی برایتان پیش آمده باشد می‌توانید از همه پوشش‌های این بیمه نامه از قبیل پوشش امراض، پوشش ازکارافتادگی و … استفاده نمایید.

– سود پرداختی به اندوخته شما در صورت دریافت وام سر جای خود بوده و همچنان پرداخت سود به اندوخته بیمه عمر انجام می‌شود و بدین صورت سرمایه گذاری بیمه عمر همچنان در حال انجام می‌باشد.

– امکان دریافت وام بیمه عمر یکی از مزایای این بیمه نامه است که اگر شما نیاز فوری به مبلغی داشته باشید بدون بازخرید بیمه عمر، بتوانید از اندوخته بیمه نامه تان استفاده کنید.

 

بیمه عمر، فروش بیمه عمر، فروش آنلاین بیمه عمر، خرید بیمه عمر، بیمدان، خرید بیمه عمر، بیمه عمر، بیمه عمر چیست، بیمه عمر، بیمه عمر پاسارگاد، بیمه عمر خوب یا بد

 

نهایتا وام بیمه عمر بگیریم یا نگیریم؟!

وام بیمه عمر امکانی است برای کسانی که به‌صورت ضروری به پول نیاز دارند و نمی‌خواهند قرارداد بیمه عمر خود را فسخ کنند؛ زیرا هر چه مدت قرارداد این بیمه بیشتر شود، سوددهی آن افزایش می‌یابد. اگر به این پول نیاز فوری نداریم بهتر است آن را از حساب بیمه عمر خود خارج نکنیم؛ مگر اینکه بخواهیم در جای دیگری با سود بالاتر و شرایط بهتری سرمایه‌گذاری کنیم.

یک روز که آقای بیمدان از سرکار برمی‌گشت طبق عادت همیشگیش  جلوی دکه روزنامه فروشی ایستاد و تیترهای روزنامه‌هارو سریع نگاه کرد؛ – زلزله قریب الوقوع در تهران! – ستاد بحران تهران هشدار می‌دهد! – شهروندان تهرانی که در خانه‌های قدیمی‌زندگی می‌کنند، منازل خود را ترک کنند! – احتمال وقوع زلزله‌های خفیف پیش از زلزله اصلی – گسل تهران در آستانه فعال شدن و… آقای بیمدان ناگهان خیس عرق شد و نگاهی به دور و بر کرد و اضطراب و استرس را در چهره مردم دید… بلافاصله به یاد خونه خودشون افتاد… خونه ای با صد سال قدمت که با وجود بازسازی، به نظر نمی‌رسید در برابر زلزله‌های شدید تاب تحمل داشته باشد… ولی طبق معمول متاسفانه اهالی تهران این هشدارهارو پشت گوش انداختند البته با این هزینه‌های سرسام آور چاره ای هم نداشتند…

 شب موعود فرا رسید و یک شب زمین لرزه ی نسبتا شدید تهران رو لرزوند اما خسارتی به بار نیاورد… بیشتر شبیه یک هشدار جدی بود! اون شب آقای بیمدان با وحشت از خواب پرید و اعضای خانوادش رو هم از خواب بیدار کرد. به همه دستور داد که توی چادر بیرون از خونه بخوابن. وقتی از خونه بیرون اومدن دیدن تمام اهالی محله چادر زدن و بیرون خوابیدن! آقای بیمدان دوباره به فکر فرو رفت… خونه قدیمی‌ای که ضد زلزله نبود و آقای بیمدان پول کافی نداشت تا خونه را بازسازی کنه تا در مقابل زلزله مقاوم بشه! ترس دوباره تمام وجودشو گرفته بود و خواب به چشمش نمیومد… فردا صبح زود از چادری که دم خونه برپا کرده بود بیرون اومد…حالا می‌شد دقیق تر اوضاعو رصد کرد؛ ساکنین خانه‌هایی که نوساز بودند در خانه‌های خود بودن و ساکنین خانه‌های قدیمی‌مشابه خانه آقای بیمدان در خیابان و داخل چادرهای مسافرتی!

 آقای بیمدان خسته و کوفته به اداره رفت. از رادیو شنیده بود که ادارات تعطیل نیست و کارمندان موظف به رفتن سر کار هستند. هزاران فکر دور سرش می‌چرخید، اگر دوباره زلزله بیاد چی… چقدر حیف که آقای بیمدان فقط یکماه تونسته بود بدون اضطراب و ترس از دست دادن داشته‌هاش زندگی کنه. حالا این کابوس زلزله ی لعنتی دوباره روی سرش خراب شده بود. همه در اداره درباره زلزله حرف می‌زدن… عملا کار نیمه تعطیل بود… عده ای به خود می‌بالیدن که خانه‌های نوساز و ضد زلزله دارن… عده ای هم مثل آقای بیمدان عصبانی و مضطرب بودن… یکی دو نفرم در گوشه و کنار صحبت از بیمه عمر می‌کردن که آقای بیمدان توجهی به اونها نمی‌کرد… با خودش می‌گفت آخه اینا چه بیکارن که وسط این شلوغی صحبت از بیمه عمر می‌کنن… آخه بیمه عمر چه ربطی به زلزله داره؟! اصلا اونا میدونن بیمه عمر چیه؟

نزدیک ظهر بود که یکی از کارمندان موسسه بیمدان برای انجام خدمات بیمه ای سری به اداره زد و آقای بیمدان رو در پست جدیدش ملاقات کرد و بعد از کلی تبریک و تهنیت دید که آقای بیمدان همچنان خموده و ناراحت به نظر میرسه، پرسید اتفاقی افتاده؟ و آقای بیمدان با عصبانیت جواب داد: چه اتفاقی بدتر از زلزله میتونه بیفته؟ نکنه شما دیشب تو این شهر نبودی؟
کارشناس بیمه با لبخند جواب داد: مگه شما بیمه ی عمر نداری؟پس مشکلت با زلزله چیه؟!
آقای بیمدان از تعجب چشم‌هاش گشاد شد و گفت: نگو که حتی زلزله هم تحت پوششه؟!
کارشناس بیمه قهقهه ای زد و گفت: درسته خوشبختانه تحت پوششه!
آقای بیمدان که حالا گل از گلش شکفته بود و رنگ به رخسارش برگشته بود گفت: این بیمه ی عمر یک معجزست چطور میشه با ماهی ۲۰۰هزار تومن اینهمه مصونیت داشت، حالا که اینطوره بیا بریم قهوه مهمون من! ساعت کاری تموم شده بود و آقای بیمدان و کارشناس بیمه خوشحال و خندان به سمت قهوه فروشی اون سمت خیابون رفتن


پست های مرتبط

بیمه عمر، فروش بیمه عمر، فروش آنلاین بیمه عمر، خرید بیمه عمر، بیمدان، خرید بیمه عمر، بیمه عمر، بیمه عمر چیست، بیمه عمر، بیمه عمر پاسارگاد، بیمه عمر خوب یا بد
داستان های آقای بیمدان (قسمت اول)

آگوست 30, 20191 نظرات مشتریانداستان های آقای بیمدان, , ,

وقتی آقای بیمدان با بیمه عمر و تامین آتیه روبه رو می شود! – آقای بیمدان؟! – بله؟ فقط لطفا سوالتون نامرتبط با کار نباشه! – ای آقا!! مرتبط با فامیلتون هست! – فامیلم؟ چیزی شده؟ – شما که فامیلتون بیمدان هست به ما بگید این بیمه عمر چیه؟ توی این کانال نوشته:« بیمه عمر …

ادامه مطلب

نظر (1)

ن.ق
آوریل 12, 2020

سلام
وام بیمه عمر سود چهاردرصد نداره مگر اینکه سود دریافتی بابت وام رو از سود دریافتی کم کنید.اقساطش هم کاملا متفاوت هست برای شرکت های محتلف .


یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند