دادگاه ویژه تغییر کاربری اراضی تشکیل شود

دسامبر 24, 2019اخبار روز بیمه

ایسنا/لرستان فرماندار خرم‌آباد با بیان این‌که لازم است پرونده‌های این بخش به ترتیب اهمیت و ضرورت دسته‌بندی شده و در اختیار مراجع قضایی قرار بگیرد، گفت: پیشنهاد ما به دادگستری این است که یک دادگاه ویژه این حوزه تشکیل شود.

جعفر طولابی امروز در گردهمایی تخصصی بررسی نقش و جایگاه دهیاران در حفاظت از اراضی کشاورزی و توسعه فرهنگ بیمه محصولات کشاورزی شهرستان خرم‌آباد  که در سالن همایش‌های جهاد کشاورزی لرستان برگزار شد، اظهار کرد:  زندگی جامعه بشری بستگی به منابع طبیعی آب، خاک، زمین و کشاورزی دارد.

وی ادامه داد: بخش عمده‌ای از بحث اقتصاد، معیشت، توسعه صادرات و درآمد ارزی بخش بستگی به بهره‌برداری از منابع طبیعی و بحث تأمین امنیت غذایی در جامعه بستگی به نوع و شیوه بهره‌برداری ما از منابع خدادادی دارد، باید بدانیم همه منابع امانتی است که نسل به نسل در اختیار ما قرار گرفته لذا باید از آن استفاده بهینه کرد.

طولابی با بیان این‌که اگر می‌گوییم آب مایه حیات است، باید بگوییم خاک عین حیات است، تأکید کرد: زندگی و حیات بشر متکی به آب و خاک است، این را بیاد بدانیم که برای تشکیل یک سانتی‌متر خاک ۴۰۰ الی ۷۰۰ سال زمان نیاز است که این زمان در مناطق خشک ۱۰۰۰ سال است.

فرماندار خرم‌آباد با اشاره به این‌که خاک به‌عنوان مهم‌ترین سرمایه ملی محسوب می‌شود، عنوان کرد: باید در جهت چگونگی درست استفاده کردن و بهره‌برداری از خاک براساس اصول و روش‌های علمی‌قدم برداریم، اینجاست که ضرورت و اهمیت حفظ کاربری اراضی کشاورزی بیان می‌شود که متأسفانه در این رابطه دچار آسیب‌های فراوانی هستیم.

وی تصریح کرد: هر ساله از سرانه اراضی کشاورزی ما کاسته می‌شود که تهدید جدی در جهت تأمین امنیت غذایی جامعه بشری ماست، لذا در جهت صیانت و حفاظت از کاربری اراضی کشاورزی تلاش و کوشش می‌کنیم و در این راستا قوانین خاصی وضع و به دستگاه‌های زیربط مأموریت‌هایی داده شده‌است و همه مردم، درواقع کل جامعه بشری، باید در رابطه امنیت غذایی تلاش و مشارکت کرده و کوشش لازم را داشته باشیم.

فرماندار خرم‌آباد با بیان این‌که عوامل مختلفی امنیت غذایی ما را تهدید می‌کند، اظهار کرد: ازجمله می‌توان به عوامل طبیعی مانند خشکسالی و سیل،   توسعه شهر و روستا شامل صنعت و تاسیسات صنعتی و عوامل بشری اشاره کرد که طی سال‌های اخیر نقش افراد سودجو و فرصت‌طلب و به نوعی زمین‌خواران به چشم می‌خورد که باید با این افراد به شدت برخورد شود.

طولابی با اشاره به ضرورت فرهنگ‌سازی در این زمینه، عنوان کرد: لازم است بالا بردن سطح آموزش و اطلاعات بهره‌وران در دستور کار قرار گرفته شود که در این زمینه نقش سازمان و وزارت کشاورزی مهم بوده و لازم است با گشت‌های سیار بر زمین‌های کشاورزی کنترل و نظارت داشته و با استفاده از همه ظرفیت‌ها بازرسی‌های مدون داشته باشیم.

وی نظارت بر کاربری اراضی را یکی‌از وظایف ذاتی دهیاران دانست و افزود: برخی از مالکین با صحنه‌سازی سعی در تغییر ماربری زمین‌های زراعی دارند که این مالکین باید شناسایی و تعیین و تکلیف شوند و در این میان افراد سودجو نیز که نقش دلالی و واسطه‌گری را بازی می‌کنند باید شناسایی شوند.

فرماندار خرم‌آباد با بیان این‌که لازم است پرونده‌های این بخش به ترتیب اهمیت و ضرورت دسته‌بندی شده و در اختیار مراجع قضایی قرار بگیرد، عنوان کرد: پیشنهاد ما به دادگستری این است که یک دادگاه ویژه این حوزه تشکیل شود.

طولابی با اشاره به این‌که ضرورت دارد که بنیاد مسکن نیز در بازنگری طرح‌های‌هادی روستاها تسریع کند، اضافه کرد: روستاها در حال افزایش جمعیت هستند که لازم است کمیسیون ماده ۹۹ شهرداری‌های و بخشداری‌ها  که در رابطه با ساخت‌وسازهای غیرمجاز است، فعال شوند.

وی بیان کرد: باتوجه به این‌که در آستانه برگزاری انتخابات مجلس در دوم اسفندماه هستیم، امیدواریم شاهد انتخابات باشکوه با مشارکت حداکثری مردم باشیم، سلامت و امنیت انتخابات مهم است بنابراین دهیاران نباید اجازه دهند از اموال، اختیارات و پروژه‌های دولتی سوء استفاده‌ شود که دستگاه‌های ذی‌ربط مورد تهمت قرار نگیرند.

 فرماندار خرم‌آباد تأکید کرد: سلامت انتخابات مهم است، لذا اجازه نخواهیم داد دستگاه‌های اداری، دولتی و دهیاران بهره‌برداری خاص و موردی در این رابطه داشته باشند.

انتهای پیام

مقایسه انواع بیمه‌های عمر با جزییات کامل


پست های مرتبط

بیمه پاسارگاد؛ بالاترین شرکت از لحاظ سهام بیمه ای
تازه های اخبار بیمه؛ بیمه پاسارگاد در صدر سهام شرکت های بیمه ای

آگوست 12, 20200پسندیدناخبار روز بیمه , بیمه عمر

اخبار بیمه را با اخبار بیمه پاسارگاد در تیرماه ۹۹ آغاز می‌کنیم. سهامداران شرکت بیمه پاسارگاد از سرمایه گذاری‌های خود در سهام این مجموعه طی معاملات تیر ماه امسال بازار سرمایه حدود ۸۲ درصد سود دریافت کردند.

ادامه مطلب
هنرمندان از پرداخت حق بیمه سه ماهه خود معاف هستند

می 9, 20200پسندیدناخبار روز بیمه,

ایسنا/زنجان مسئول صندوق اعتباری هنر اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی‌استان زنجان، از معافیت پرداخت حق بیمه سه ماهه امسال هنرمندان خبر داد و گفت: در رابطه با افرادی که حق بیمه خود را پرداخت کرده‌اند نیز، تصمیماتی اتخاذ می‌شود. مقایسه انواع بیمه‌های عمر با جزییات کامل

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند