خسارت گرما به باغات پسته خراسان جنوبی/خسارت۱۰۰درصدی در سه شهرستان

اکتبر 12, 2019اخبار روز بیمه

جواد غنچه در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار داشت: تابستان امسال شاهد گرمای بالای ۴۰ درجه در برخی از مناطق استان بودیم که همین امر سبب بروز خسارت به برخی از محصولات کشاورزی استان شد.

وی با اشاره به اینکه در مناطق گرم، افزایش دمای هوا سبب عدم رسیدگی و زردی زرشک شده است، بیان کرد:این عامل در مناطقی از جمله قاین، آرین شهر و مناطق گرم زیرکوه سبب رنگ پریدگی و سیاه شدن دانه‌های زرشک و کاهش کیفیت محصول تولیدی شده است.

 مدیر صندوق بیمه محصولات کشاورزی خراسان جنوبی با بیان اینکه علاوه بر این در محصول پسته گرمای شدید سبب آسیب به مغز پسته و سیاه شدن مغز آن می‌شود، ادامه داد: تمامی‌باغات حوزه طبس، بشرویه و نهبندان و بخشی از باغات پسته فردوس از این عامل خسارت قابل توجهی را متحمل شدند.

بیمه ۴۲ هزار هکتار از اراضی زراعی و باغی استان

غنچه، طوفان، باران‌های بی موقع در زمان تلقیح، سیل، گرمازدگی را به ترتیب بیشترین عامل خسارت به محصولات کشاورزی از نظر مبلغ در سال زراعی گذشته اعلام کرد و گفت: همچنین در سالی که گذشت سرما، یخبندان و تگرگ سبب بروز خسارت در برخی محصولات شد.

وی با بیان اینکه باران‌های بی موقع در زمان تلقیح بیشترین خسارت را به محصول پسته داشته است، بیان کرد: همچنین در سال گذشته وقوع سیل سبب بروز خسارت در محصولات زراعی و باغی از جمله گندم و جو شده است.

مدیر صندوق بیمه محصولات کشاورزی خراسان جنوبی ادامه داد: مبلغ دقیق حجم این خسارات در زمان برداشت محصول مشخص می‌شود.

غنچه یادآور شد: در سال زراعی گذشته بالغ بر ۲۳ هزار هکتار از اراضی باغی و ۱۹ هزار هکتار از اراضی زراعی استان تحت پوشش بیمه محصولات کشاورزی قرار گرفته است.

مشاوره رایگان اینترنتی بیمه عمر


پست های مرتبط

بررسی بیمه های عمر پاسارگاد و نوین
مقایسه شرایط بیمه عمر پاسارگاد و بیمه عمر نوین

جولای 19, 20200پسندیدنبیمه عمر,

یکی از پرسشهای متداول متقاضیان خرید بیمه عمر، این است که مزایای بیمه عمر در کدام بیمه بیشتر است؟ جهت پاسخ به این سؤال باید شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و مقایسه گردد. در این مطلب قصد داریم شرایط بیمه عمر پاسارگاد را با شرایط بیمه عمر نوین مقایسه نماییم.

ادامه مطلب
مقایسه بیمه عمر «پاسارگاد» و بیمه عمر «سامان»

ژوئن 23, 20200پسندیدنبیمه عمر

یکی از مهم­ترین پرسش­هایی که همواره برای بیمه ­گذاران و مشتریان و متقاضیان بیمه­‌های عمر و سرمایه­ گذاری مطرح است، این است که کدام بیمه عمر را باید انتخاب کنند و کدام بیمه عمر شرایط بهتری دارد. جهت پاسخ به این سؤال لازم است شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و با یکدیگر مقایسه گردد. بدین منظور …

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند