حضور مردم در انتخابات، ایران را در عرصه داخلی و بین‌المللی بیمه می‌کند

فوریه 18, 2020اخبار روز بیمه

ایسنا/اصفهان فرماندار اصفهان گفت: شرکت در انتخابات و مشارکت حداکثری، مردم را در صحنه‌های بین‌المللی به عنوان مردمی‌آزاده و کشوری دارای دموکراسی و مردم‌سالاری به جهان معرفی کند.

حسین سیستانی در گفت‌وگو با ایسنا در خصوص این موضوع که چرا مردم باید از حق رأی خود استفاده کنند، اظهار کرد: انتخابات یکی از ارکان دموکراسی و مردم‌سالاری است و مردم برای تعیین سرنوشت خودشان باید شرکت در انتخابات را جدی بگیرند و با حضور خودشان شرایطی را فراهم کنند که افراد صالح و نمایندگانی که بتوانند خواسته‌های مردم را تأمین کنند راهی مجلس شوند و مجلس شورای اسلامی‌به عنوان نهاد قانون‌گذاری با تصویب قوانین اقداماتی را انجام می‌دهد که دولت و همه دستگاه‌های اجرایی کشور با تکیه بر این قوانین مسیر درست را پیدا و بتوانند خدمت بهتری به مردم کنند.

مشارکت حداکثری دشمن را ناامید می‌کند

وی افزود: بدیهی است که شرکت در انتخابات و مشارکت حداکثری علاوه بر مواردی که ذکر شد می‌تواند مردم را در صحنه‌های بین‌المللی به عنوان مردمی‌آزاده و کشوری دارای دموکراسی و مردم‌سالاری به جهان معرفی کند و جدا از مسائل داخلی در عرصه بین‌المللی هم حرف‌هایی برای گفتن داشته باشیم و کسانی که چشم طمع به این کشور دوخته‌اند وقتی می‌بینند نظام اسلامی‌دارای پشتوانه مردمی‌است ناامید خواهند شد و کشور در عرصه داخلی و بین‌المللی بیمه می‌شود.

فرماندار اصفهان در خصوص تنوع کاندیداها، گفت: بدون شک تنوع کاندیداها وجود دارد، اما به نظر می‌رسد در بررسی صلاحیت‌ها کمتر به برخی از سلایق مردم توجه شده و این طبیعی است، چرا که هیئت‌های نظارت و شورای نگهبان وظیفه خود را انجام می‌دهند و شاید در بررسی صلاحیت‌ها به مواردی برخورد کرده‌اند که نتوانسته‌اند برخی از کاندیداها را تأیید صلاحیت کنند.

سیستانی در همین خصوص ادامه داد: چقدر خوب بود اگر تمام سلایق و اندیشه‌هایی که در چارچوب نظام جمهوری اسلامی‌حرکت می‌کنند در انتخابات حضور داشتند و این امر سبب مشارکت افزون‌تر مردم می‌شد.

کاندیدای اصلح باید شجاع و پاکدست باشد

وی در خصوص ویژگی‌های یک انتخاب درست، گفت: مردم باید از خیلی وقت پیش که البته هنوز هم دیر نشده است نسبت به کاندیداها شناخت پیدا کنند تا در زمان انتخاب دچار تردید نشوند و تحت تأثیر القای دیگران برای رأی دادن به کسانی که شایستگی ورود به مجلس را ندارند قرار نگیرند، اما یک کاندیدای اصلح باید دارای ویژگی‌هایی از قبیل دین‌داری، احساس تعلق به جامعه و کشور و مردم، امانت‌داری، ولایت مداری، حق‌طلب و عدالت محور باشد. البته داشتن تجربه و سابقه کار اجرایی، تحصیلات خوب، شجاعت و پاکدستی از دیگر ویژگی‌های یک کاندیدای اصلح است.

نخبگان علمی‌و سیاسی به مردم مشورت دهند

فرماندار اصفهان در خصوص اینکه مردم باید در شناخت یک کاندیدا از چه کسانی مشورت بگیرند، اظهار کرد: به هر حال در جامعه افراد مرجعی وجود دارند که می‌توانند مورد مراجعه مردم واقع شوند. نخبگان سیاسی و علمی، روحانیون، دانشگاهیان و کسانی که دلسوزانه به مسائل کشور ورود کرده‌اند می‌توانند به مردم در شناسایی یک کاندیدای اصلح مشورت دهند.

سیستانی خاطرنشان کرد: امیدوارم یک مشارکت خوب و عالی در روز دوم اسفند داشته باشیم و مردم کشور و به خصوص اصفهان حضور پر رنگی در انتخابات داشته باشند. مردم همیشه توانسته‌اند متفاوت عمل کنند و خیلی از فرضیات و گمانه‌زنی‌ها را شکسته‌اند. در روز انتخابات انتظار داریم بالای ۵۰ درصد مشارکت داشته باشیم که موجبات خشنودی امام زمان(عج)، مقام معظم رهبری و روح بلند امام و خانواده‌های شهدا و ایثارگران را در پی داشته باشد.

انتهای پیام

مقایسه انواع بیمه‌های عمر با جزییات کامل


پست های مرتبط

هنرمندان از پرداخت حق بیمه سه ماهه خود معاف هستند

می 9, 20200پسندیدناخبار روز بیمه,

ایسنا/زنجان مسئول صندوق اعتباری هنر اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی‌استان زنجان، از معافیت پرداخت حق بیمه سه ماهه امسال هنرمندان خبر داد و گفت: در رابطه با افرادی که حق بیمه خود را پرداخت کرده‌اند نیز، تصمیماتی اتخاذ می‌شود. مقایسه انواع بیمه‌های عمر با جزییات کامل

ادامه مطلب
آینده مالی را با بیمه عمر تأمین کنیم

می 9, 20200پسندیدناخبار روز بیمه,

به گزارش خبرگزاری تسنیم،  یکی از ابعاد اصلی زندگی هر شخص، بعد اقتصادی است. یعنی خیلی از اهدافی که در زندگی قصد رسیدن به آن‌ها را داریم، باید برای رسیدن به آن هزینه مالی کنیم. چه برای خودمان و چه برای عزیزانمان. حال اگر سرپرست خانواده هم باشید و مسئولیت سایر اعضای خانواده یا عزیزان …

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند