حسابرسی پادزهر فساد است/ نظارت‌کنندگان از نظارت‌شوندگان بیشترند

دسامبر 2, 2019اخبار روز بیمه

به گزارش خبرنگار مهر، سید محمد علوی امروز در همایش روز حسابدار، اظهار داشت: در سال جاری پیشنهادی تحت عنوان «همزمانی نظارت‌های مالی» را به دولت ارائه کردیم تا از این طریق تمام گزارش‌های مربوط به نظارت‌های مختلف مالی را به صورت همزمان در یک گزارش تهیه کنیم.

دبیرکل جامعه حسابداران رسمی‌ایران افزود: در حال حاضر بنگاه‌های اقتصادی کشور با تعدد نظارت‌های مالی همچون نظارت بیمه‌ای، مالیاتی، مالی، دیوان محاسبات و … مواجه هستند.

وی ادامه داد: می‌توان گفت که نظارت‌کنندگان از نظارت‌شوندگان پیشی گرفته‌اند.

علوی با اشاره به لزوم مبارزه با فساد، گفت: در کشورهایی که حسابداری مورد توجه نبوده، فساد به صورت چشم‌گیر افزایش یافته اما عکس این قضیه را در کشورهایی که حسابداری را جدی گرفته‌اند، شاهد هستیم. حسابرسی پادزهر فساد است.

وی با بیان اینکه حیف‌ومیل کردن بخشی از فساد است، افزود: اگر نظام حسابداری در کشور استقرار یابد، سوءمدیریت‌ها، ترک‌فعل‌ها، فرصت‌های از دست رفته،حیف‌ومیل‌ها و … مشخص می‌شوند.

دبیرکل جامعه حسابداران رسمی‌ایران اظهار داشت: دولت باید سخت‌افزار مورد نیاز نظام حسابداری یعنی تکنولوژی را برای این حوزه فراهم کند.

علوی تاکید کرد: تنها راه‌حل برای مبارزه با فساد و تنگناهای مالی برگشت دولت به خواستگاه اصلی خود یعنی سکانداری و فرمانداری است، نه تصدی‌گری.

وی افزود: در صورتی که دولت تصدی‌گری را کنار بگذارد، بخش خصوصی به کمک دولت خواهد آمد.

مشاوره رایگان اینترنتی بیمه عمر


پست های مرتبط

هنرمندان از پرداخت حق بیمه سه ماهه خود معاف هستند

می 9, 20200پسندیدناخبار روز بیمه,

ایسنا/زنجان مسئول صندوق اعتباری هنر اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی‌استان زنجان، از معافیت پرداخت حق بیمه سه ماهه امسال هنرمندان خبر داد و گفت: در رابطه با افرادی که حق بیمه خود را پرداخت کرده‌اند نیز، تصمیماتی اتخاذ می‌شود. مقایسه انواع بیمه‌های عمر با جزییات کامل

ادامه مطلب
آینده مالی را با بیمه عمر تأمین کنیم

می 9, 20200پسندیدناخبار روز بیمه,

به گزارش خبرگزاری تسنیم،  یکی از ابعاد اصلی زندگی هر شخص، بعد اقتصادی است. یعنی خیلی از اهدافی که در زندگی قصد رسیدن به آن‌ها را داریم، باید برای رسیدن به آن هزینه مالی کنیم. چه برای خودمان و چه برای عزیزانمان. حال اگر سرپرست خانواده هم باشید و مسئولیت سایر اعضای خانواده یا عزیزان …

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند