حدود ۱۶ هزار بیمار مبتلا به فشار خون در کاشان شناسایی شده‌اند

اکتبر 20, 2019اخبار روز بیمه

به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا مروجی پیش از ظهر سه شنبه در مراسم تودیع و معارفه روسای دانشگاه علوم پزشکی کاشان با اشاره به اینکه علم آموزی، حرکت و پژوهش روح حاکم بر بیانیه گام دوم انقلاب است، اظهار داشت: سهم وزارت بهداشت در تحقق این بیانیه بیش از دیگر دستگاه‌هاست.

وی رعایت اخلاق، توسعه عدالت، توجه ویژه به آموزش و پژوهش مبتنی بر مصالح ملی و توجه به سبک زندگی مردم را از جمله مهمترین محورهای بیانیه گام دوم انقلاب در حوزه سلامت برشمرد و ابراز داشت: با توجه به اینکه اسناد بالادستی را باید سرلوحه انجام فعالیت‌های خود قرار دهیم، دانشگاه علوم پزشکی کاشان در مورد اجرای سیاست‌های کلی نظام در حوزه سلامت تلاش و کوشش مستمر خواهد داشت.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی کاشان ارتقای سلامت جامعه در ابعاد روانی و اجتماعی، افزایش امید به زندگی و دسترسی عادلانه و همگانی به خدمات سلامت و درمانی را از جمله مهمترین اهداف وزارت بهداشت دانست و تصریح کرد: در حال حاضر پوشش خدمات سلامت در کشور حدود ۷۱ درصد است که پیش بینی می‌شود این مقدار به ۸۰ درصد برسد.

افزایش شاخص امید به زندگی در کشور

وی با بیان اینکه در طول ۴۰ سال گذشته به ازای هر یک سال شش ماه به شاخص امید به زندگی در میان اقشار جامعه افزوده شده است، ابراز داشت: میانگین امید به زندگی در کشور از ۵۶ سال به ۷۶ سال افزایش پیدا کرده است.

مروجی از ثبت حدود هفت میلیون خدمت در سامانه سیب طی دو سال اخیر خبر داد و اظهار داشت: ۱۶ هزار بیمار مبتلا به فشار خون در کاشان شناسائی و تحت درمان قرار گرفته اند.

ابتلای ۱۲هزار کاشانی به بیماری دیابت

وی با اشاره به وجود حدود ۱۲هزار بیمار دیابتی در کاشان بیان داشت: کاشان در بیماری مالاریا به مرحله پاک رسیده است.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی کاشان با بیان اینکه این واحد آموزشی دارای بیش از یک هزار و ۳۰۰ تخت بیمارستانی، ۲۲۰ عضو هیئت علمی‌و حدود سه هزار کارمند است، تصریح کرد: دانشگاه علوم پزشکی کاشان در تقسیم بندی واحدهای آموزشی درمانی وزارت بهدات جز واحدهای تیپ یک آموزشی کشور است.

وی با اشاره به اینکه بیش از ۷۰ درصد مردم کاشان تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند، افزود: ایجاد فضای امیدواری، مشارکت با مردم و جامعه و خیرین، آموزش و پژوهش و همچنین خرید، بازسازی و همچنین ساماندهی تجهیزات جز اولویت‌های دانشگاه علوم پزشکی کاشان خواهد بود.

شایان ذکر است با حکم وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی دکتر علیرضا مروجی به عنوان سرپرست دانشگاه علوم پزشکی کاشان منصوب شد.

مشاوره رایگان اینترنتی بیمه عمر


پست های مرتبط

بررسی بیمه های عمر پاسارگاد و نوین
مقایسه شرایط بیمه عمر پاسارگاد و بیمه عمر نوین

جولای 19, 20200پسندیدنبیمه عمر,

یکی از پرسشهای متداول متقاضیان خرید بیمه عمر، این است که مزایای بیمه عمر در کدام بیمه بیشتر است؟ جهت پاسخ به این سؤال باید شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و مقایسه گردد. در این مطلب قصد داریم شرایط بیمه عمر پاسارگاد را با شرایط بیمه عمر نوین مقایسه نماییم.

ادامه مطلب
مقایسه بیمه عمر «پاسارگاد» و بیمه عمر «سامان»

ژوئن 23, 20200پسندیدنبیمه عمر

یکی از مهم­ترین پرسش­هایی که همواره برای بیمه ­گذاران و مشتریان و متقاضیان بیمه­‌های عمر و سرمایه­ گذاری مطرح است، این است که کدام بیمه عمر را باید انتخاب کنند و کدام بیمه عمر شرایط بهتری دارد. جهت پاسخ به این سؤال لازم است شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و با یکدیگر مقایسه گردد. بدین منظور …

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند