جواب توئیت‎ های دشمن را با وفاق بدهیم

دسامبر 31, 2019اخبار روز بیمه

ایسنا/قم رئیس مجلس شورای اسلامی‌گفت: وقتی دشمن خارجی توئیت می‌زند و بهانه جویی می‌کند به معنای آن است که باید در داخل وفاق بیشتری حاکم باشیم.

علی لاریجانی عصر امروز ۱۲ دی ماه در آئین تجلیل از واحدهای تولیدی نمونه استاندارد استان قم، در مرکز همایشهای بینالمللی شهرداری قم عنوان کرد: استاندارد نقش مهم و کلیدی در رشد اقتصادی کشور دارد و موجب اطمینان بخشی به تولید داخلی و توسعه صادرات می‌شود.

رئیس قوه مقننه افزود: امروزه کشوری در سطح جهان نیست که به استانداردها توجه نداشته باشد و مرزهایش را برای ورود هرنوع کالایی آزاد بگذارد.

وی تصریح کرد: در نظام استاندارد مورد توجه قانون،نقش بخش خصوصی بسیار پررنگ و حائز اهمیت دیده شده است و سازمان استاندارد در این مسیر، نقش هماهنگ کننده و کمک کننده دارد.

لاریجانی بیان کرد: کیفیت و استاندارد یکی از اصلیترین نیازهای کشور در توسعه کمی‌و کیفی کالاهای صادراتی است،با استاندارد سازی و انطباق نشان استاندارد،روند صادرات کالاهای داخلی به بسیاری از کشورهای دنیا آسان‌تر شده است.

وی خاطرنشان کرد: در قانون رفع موانع تولید نیز به استانداران اختیاراتی داده شده تا مشکلات تولیدکنندگان سریع تر برطرف شود، در این راستا رفع مشکلات در کارخانجات برای تولیدکنندگان موجب انگیزه بیشتری می‌شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی‌گفت: باید به دغدغه تولیدکنندگان خانگی و روستایی برای دریافت آرم استاندارد نیز توجه داشت و سازوکارهایی را فراهم کرد تولیدکنندگان محصولات خانگی و روستایی بتوانند برای تولیدات خود، بازار پیدا کنند.

وی بیان کرد: در شرایط فعلی نیازمند افزایش صادرات هستیم و اگر چه نوسان قیمت ارز مشکلاتی را در تولید به وجود آورده اما زمینه برای صادرات بهبود یافته است، البته اما نباید با رفتارهایمان در داخل مشکل جدیدی ایجاد کنیم.

وی در مورد ظرفیت‌های صادراتی نیز اظهار کرد: در کمیسیون تلفیق مجلس بر ارائه مشوق‌های صادراتی تاکید شده است و از افرادی که در این شرایط به صادرات اهتمام داشته باشند حمایت می‌شود.

لاریجانی افزود: در شرایط تحریم، باید اراده‌ها به سمت تولید و توسعه باشد؛ جدال‌های سیاسی،اوضاع را بهتر نمی‌کند.

وی عنوان کرد: هم اکنون در فضای عمومی‌کشور موضوعات اقتصادی کمتر از جنگ و جدال سیاسی مطرح است، با توجه به اعمال تحریم‌های ظالمانه سوی غربی‌ها علیه کشورمان،امروزه در مورد تحریم‌ها و فشار اقتصادی صحبت‌های مختلفی بیان می‌شود اما باید دید برای رفع آن چه تدبیری باید اندیشید.

رئیس مجلس شورای اسلامی‌تصریح کرد: تحریم به معنای کاهش رشد اقتصادی و آشفتگی در تولید است و ممکن است برخی عنوان کنند که باید برای رفع این موانع از دیپلماسی استفاده شود که سخن درستی است اما وضعیت اقتصادی را باید از مناظر دیگری نیز ساماندهی کرد.

وی خاطرنشان کرد: وقتی دشمن خارجی توئیت می‌زند و بهانه جویی می‌کند به معنای آن است که باید در داخل وفاق بیشتری حاکم باشد،در چنین شرایطی اصحاب رسانه و افراد دست به قلم باید در جهت کمک به منافع ملی و امنیت ملی از جدال‌های سیاسی پرهیز کنند.

لاریجانی عنوان کرد:رفع مشکلات در گرو وحدت و انسجام همه جریان‌های سیاسی در داخل کشور است و هیچ کدام از آن‌ها به تنهایی از پس مشکلات برنمی‌آیند.

انتهای پیام

مقایسه انواع بیمه‌های عمر با جزییات کامل


پست های مرتبط

هنرمندان از پرداخت حق بیمه سه ماهه خود معاف هستند

می 9, 20200پسندیدناخبار روز بیمه,

ایسنا/زنجان مسئول صندوق اعتباری هنر اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی‌استان زنجان، از معافیت پرداخت حق بیمه سه ماهه امسال هنرمندان خبر داد و گفت: در رابطه با افرادی که حق بیمه خود را پرداخت کرده‌اند نیز، تصمیماتی اتخاذ می‌شود. مقایسه انواع بیمه‌های عمر با جزییات کامل

ادامه مطلب
آینده مالی را با بیمه عمر تأمین کنیم

می 9, 20200پسندیدناخبار روز بیمه,

به گزارش خبرگزاری تسنیم،  یکی از ابعاد اصلی زندگی هر شخص، بعد اقتصادی است. یعنی خیلی از اهدافی که در زندگی قصد رسیدن به آن‌ها را داریم، باید برای رسیدن به آن هزینه مالی کنیم. چه برای خودمان و چه برای عزیزانمان. حال اگر سرپرست خانواده هم باشید و مسئولیت سایر اعضای خانواده یا عزیزان …

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند