جلسه «شاک» برای«اینترنت»تشکیل می‌شود/جزئیات تخریب امکان عمومی

نوامبر 25, 2019اخبار روز بیمه

به گزارش خبرنگار مهر، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور با حضور در برنامه تلویزیونی «نگاه یک» با تبریک هفته بسیج در خصوص طرح سهمیه بندی بنزین و در پاسخ به سوالی برای انتخاب این بازه زمانی برای اجرای طرح، اظهارداشت: در این چند روز ابهامات زیادی مطرح شده است و طبیعی است که در چنین طرح بزرگی سوالاتی پیش می‌آید که ما باید جواب بدهیم.      

رحمانی فضلی ادامه داد: همه دولت‌ها و حکومت‌هایی که تجلی رای مردم هستند برای مردمشان سعادت می‌خواهند. به خصوص کشور ما که مردم سالاری است که این بحث وجود دارد که می‌خواهیم بهروزی برای مردم ایجاد کنیم.

وی اظهار داشت: در کنار این موضوع نباید فراموش کنیم که ما دشمنانی داریم که در این چهل سال از طریق جنگ و تحریم تلاش کرده اند به ما ضربه بزنند.   

وزیر کشور افزود: ما مشکلاتی داریم و باید بپذیریم که این مشکلات و آثار آن همچنان وجود دارد. در این چهل سال با توجه به نوع عملکرد، باعث انباشت برخی مشکلات شده است، البته باید بگویم کل روند طی شده مثبت است. البته بحث دیگر مسایل مربوط به دخالت خارجی و بحثی مثل تحریم‌ها است که مشکلاتی ایجاد کرده است.  

رحمانی فضلی تصریح کرد: از زمان مرحوم‌هاشمی‌رفسنجانی که بحث تعدیل اقتصادی و آزادسازی قیمت‌ها آغاز شد، ما این مباحث را داشتیم و این روند در طول دولت‌های بعدی طی شد و همچنین در دولت ما نیز این بحث ادامه دارد. همه متفق القول هستند که بحث یارانه پرداخت شده به حامل‌های انرژی بسیار زیاد است به طوری که قیمت آب از بنزین گران تر است.     

وی اضافه کرد: یادمان نرود که در دوره احمدی نژاد آزادسازی قیمت‌ها صورت گرفت که همان زمان نیز ما شاهد اغتشاشات  بودیم. در طول دولت جاری نیز پیش از این دو بار قیمت آزاد شد.

در بحث افزایش قیمت بنزین و سهمیه بندی چهار سناریو داشتیم

وزیر کشور بیان کرد: در سال ۹۶ با توجه به اینکه همه چیز آماده شده بود تا طرح افزایش قیمت اجرا شود ولی اتفاقات آن مقطع باعث شد این کار انجام نشود. همچنین در سال ۹۷ نیز همه چیز آماده بود که چون با تحریم‌ها مواجه شدیم مجددا طرح کنار گذاشته شد.    

رحمانی فضلی افزود: ما در بحث افزایش قیمت بنزین و سهمیه بندی چهار سناریو داشتیم که یکی از آن‌ها طرح پلکانی بود که مشکلاتی داشت. بحث دیگر پیشنهاد مجلس بود که در آن به هر ایرانی هفت دهم لیتر داده می‌شد. این طرح نیز مشکلاتی داشت. طرح بعدی بحث یکسان سازی بود که آن نیز کنار گذاشته شد. بحث آخر بحث سهمیه بندی بود که در نهایت به جلسه شورای سران رفت.  

وی خاطرنشان کرد: در این روش بحث ذخیره سازی مطرح بود و مازاد آن نیز به مردم داده می‌شد که بحث ۱۸ میلیون خانوار از این موضوع ناشی می‌شود. این طرح در نهایت در جلسه سران تصویب و برای اجرا به وزارت کشور و کمیته سوخت واگذار شد.     

وزیر کشور ادامه داد: در شورای امنیت تمامی‌طرح‌ها و نظرات از سوی نهادها و موسسات مختلف از جمله مرکز پژوهش مجلس مطرح شد و چهار کارگروه ایجاد شد.  

رحمانی فضلی گفت: یکی از کارگروه‌ها بحث تبلیغات بود که صدا و سیما مسئول آن شد. در دو بار قبلی که افزایش قیمت صورت گرفت نیز ما شاهد تبلیغات از سوی صدا و سیما بوده ایم.

وی اضافه کرد: کارگروه بعدی انتظامی‌امنیتی بود که پیوست امنیتی و انتظامی‌در شورای امنیت تصویب شد.  

وزیر کشور اظهار داشت: کارگروه سوم فنی بود. ما در این زمینه مشکلات زیادی داشتیم. ما در ۹۷ مشکل کارتها را داشتیم. در آن مقطع ما با این موضوع مواجه شدیم که هشت الی نه میلیون خودرو یا موتور کارت نداشتند. وزارت نفت مامور شد تا کارت تولید کند. وزارت نفت وارد کرد و با ظرفیت چهل الی پنجاه هزار تولید کرد.  

رحمانی فضلی افزود: در این دولت در ۹۳ و ۹۵ افزایش قیمت را داشتیم که طرح جدید به دلیل مشکلات در ۹۶ و ۹۷ اجرا نشد.

وزیر کشور با بیان اینکه کمیته دیگر کمیته عملیات روانی و پاسخگویی بود، گفت: در همه این دوره‌ها کار تبلیغاتی و اطلاع رسانی توسط صدا و سیما انجام  می‌شد. در سال ۹۸ مقدمات اجرا فراهم شد. قرار بود شب جمعه ای این طرح در ۳ یا ۴ ماه قبل این طرح اجرا شود که روز چهارشنبه توسط یکی از خبرگزاری‌ها به نقل از یکی از مسئولین این طرح لو رفت و تمام کشور صفهای چند کیلومتری شد. ما به عنوان شورای امنیت مطرح کردیم اصلا امکان اجرا نیست. ضمن اینکه تجربه سال ۸۶ که سه ساعت قبل را داشتیم. ضمن اینکه امکان ذخیره سازی در خانه‌ها نیز وجود داشت و مخاطرات خود را داشت که به وزارت نفت اعلام شد بگوید طرح اجرا نمی‌شود.

رحمانی فضلی عنوان کرد: در مرحله بعد که این دفعه بود نیز تمام مباحث و تحلیل‌ها زیر نظر وزارت اطلاعات که تجربه رصد پنهان و آشکار داشتند و سپاه، نیروی انتظامی‌و قوه قضاییه همه موارد تحلیل شد.  

وی در رابطه با انتقاد از عدم اعلام ساعت اجرای طرح اصلاح مصرف سوخت بیان کرد: انتقاد این بود که چرا ساعت اجرا گفته نشد. ما دو تجربه ۸۶ و ۴ ماه پیش را داشتیم که اگر ساعت اعلام شود حتما به پمپ بنزین‌ها هجوم خواهد شد. از ۳ شب قبل از تمام استان‌ها تماس گرفتند و اعلام شد که پمپ بنزین‌ها شلوغ شده است و دلیلش این بود که گفته بودند سهمیه وانت‌ها و تاکسی‌ها قابل ذخیره نیست و می‌ترسند حذف شود که دستور دادم زیر نویس شود و اعلام کنند قابل ذخیره کردن است.   

وزیر کشور با تاکید بر اینکه ستاد فنی بر عهده وزارت نفت و اطلاع رسانی و عملیات روانی نیز بر عهده وزارت اطلاعات بود، خاطرنشان کرد: ما به دلیل حوادثی که ایجاد شده بود و تجربه ای که داشتیم آن شب مجبور به اجرا شدیم. از ۲۴ ساعت قبل همه کارگران جایگاه‌ها و پمپ بنزین‌ها می‌دانستند که از ساعت ۱۲ روز پنجشنبه یا جمعه اجرا می‌شود. چقدر پمپ بنزین داریم؟ حدود ۴ هزار که اگر هر کدام ۵ نفر باشد ۲۰ هزار کارگر می‌دانستند اما لو نرفت که باید از این قشر زحمتکش تشکر کنم.

وی افزود: تمام نیروی انتظامی‌در کشور چون مامور شده بودند به دلیل مسائل امنیتی از پمپ بنزین‌ها حفاظت کنند می‌دانستند اما  لو نرفت. ما در این مدت ۳ بار با استانداران جلسه گذاشتیم و چند بار با دستگاه‌های اجرایی و همه نیروها جلسه گذاشتند و توجیه شدند و باز لو نرفت. ساعت ۱۲ که قرار بود طرح اجرا شود، ساعت ۱۱ و نیم از طریق ویدئو کنفرانس با همه شوراهای تامین جلسه گذاشتم و اعلام آمادگی کردند.  

رحمانی فضلی با تاکید بر اینکه تا ساعت ۱۲ و ربع  تا ۱۲ و نیم هیچ رسانه خارجی انعکاسی در این مورد نداشت، گفت: از آن ساعت به بعد رسانه‌های خارجی شروع کردند به حمله کردن و تهییج کردن. اگریک روز قبل بود قطعا تحریکات بیشتر و خسارات ما بیشتر بود. بنابر این طرح در مرحله اجرای اولیه بدون هیچ حادثه ای اجرا شد و ما تا عصر جمعه ساعت حدود ۴ و ۵ هیچ مشکلی نداشتیم.

از لحظه ورود رسانه‌های خارجی و تهییج و فراخوان دادن، ما شاهد بحران شدیم

وزیر کشور گفت: هر طرحی معایب و محسناتی دارد. وقتی چهار مدل پیشنهاد شد، تمامی‌معایب و محسنات آن بحث شد. بحث سهمیه بندی به دلیل دلایل ذخیره سازی و منابع حاصله انتخاب شد. این پیشنهاد در جلسه سران قوا که کارشناسان نیز حضور دارند، دو الی سه جلسه مطرح و در نهایت تصویب شد. بحثی که مقام معظم رهبری مطرح کردند نیز در همین راستا بود.

رحمانی فضلی ادامه داد: وقتی تصمیمی‌در کشور گرفته می‌شود، به خصوص تصمیمی‌به این بزرگی، ملاحظات در آن در نظر گرفته می‌شود و همه نظراتی را مطرح کرده و موافقت و مخالفت خود را بیان می‌کنند. با همه این شرایط، این طرح بررسی و تصویب شد.

وی اظهار داشت: تمامی‌شرایط بحث شد و شرایط کشور و وضعیت اقتصادی مردم مورد بررسی قرار گرفت. مثلاً بورس موظف به کنترل بازار شد. وزارت صمت نیز کنترل قیمت‌ها را کنترل و جلوی رشد قیمت‌ها را بگیرد و همچنین بانک مرکزی نیز بر قیمت ارز و طلا نظارت کند. تمامی‌تمهیدات توسط دستگاه‌ها دیده شده و در گزارشاتی بررسی و به رییس جمهور ارایه شد.

وزیر کشور افزود: ما تا جمعه ساعت چهار و پنج مشکلی نداشتیم. از لحظه ورود رسانه‌های خارجی و تهییج و فراخوان دادن، ما شاهد بحران شدیم. رسانه‌های معاند تصاویری از دی ۹۶ پخش می‌کردند تا نشان دهند کشور به هم خورده است.

رحمانی فضلی تصریح کرد: همچنین تصاویری از عراق را نشان می‌دادند که اعلام می‌داشتند ایران است. در نهایت ما با هسته‌های چهار و پنج نفره مواجه شدیم که همراه خود یک خانم داشتند و با کوکتل مولوتف، قمه و سلاح سرد حملاتی انجام دادند و اموال دولتی و شخصی را از بین بردند. این گروه‌ها با نیروهای ما درگیر می‌شدند.  

وی با بیان اینکه از این لحظه به بعد ما شاهد بودیم که اعتراض سیاسی یا اجتماعی که می‌توانست در شرایط مطلوب تری برگزار شود، تبدیل به شرایط امنیتی شد و شعارها تند و براندازانه شد، گفت: ما در آن مرحله که بُعد تخریب و آتش سوزی زیاد شد مجبور شدیم اینترنت را مقطعی و موضعی قطع کنیم. اتفاقی مانند سال ۹۶ که اینترنت قطع شد. شورای امنیت تصویب کرد که اول محدود سازی شود و با گسترش به دیگر استان‌ها مسدود شد. این مسدود سازی به این معنی نیست که مسولان اهمیت اینترنت یا مسایل مالی پیرامون آن را نمی‌دانند، بلکه به دلیل شرایط وقت و جلوگیری از مشکلات بیشتر این کار را انجام دادند تا هزینه بیشتری به کشور تحمیل نشود.

وزیر کشور بیان کرد: صحنه ای که شما پخش کردید مربوط به فرمانداری شهر قدس بود. ما پای کار بودیم و تمامی‌اطلاعات را مستقیم از استان‌ها و شهرستان‌ها دریافت می‌کردیم و اطلاعات پردازش می‌شد. ما بیشترین خسارت‌ها را در ملارد، بهارستان، شهر قدس و اسلامشهر دیدیم که به دلیل مشکلاتی که وجود دارد و کمبود زیرساخت، چنین حوادثی رخ داد.

عمده مسایل ناشی از افرادی سازماندهی شده بود

رحمانی فضلی افزود: ما آمار و اطلاعات میدانی داریم که جمعیتی حدود صد و سی هزار تا دویست هزار نفر در تجمعات بودند. این تعداد دایما می‌چرخیدند و در جاهای متعدد اغتشاش می‌کردند. مثلاً در شنبه ما در تهران صد نقطه دچار حادثه و درگیری بود. البته نیم درصدی از مردم نیز حضور داشتند ولی عمده این مسایل ناشی از افرادی سازماندهی شده بود.     

وی خاطرنشان کرد: فرماندار شهر قدس خانمی‌بود. من در انتصاب فرمانداران و به‌خصوص بانوان ملاحظات را دارم. در ورود و تسخیر فرمانداری توسط اغتشاشگران فرماندار خانم شهر قدس در صحنه ماند و صحنه را ترک نکرد. ایشان مسولیت پذیر بودند و پای کار ماندند. در تمامی‌استان‌ها هم مسولان پای کار بودند و در صحنه حضور داشتند. البته شدت و مدت فرق داشت.  

وزیر کشور ادامه داد: ما به جز چهار استان که هیچ اتفاقی نیافتاد و در برخی استانها مثل کرمان و مشهد یک شهر درگیر بود. در چهار و پنج استان شدت بیشتری داشت و برخی مناطق حاشیه ای بسیار شدت بیشتری داشت. ‌ البته بحث خوزستان، فارس و تهران شدت بیشتری داشت. به‌طور کلی پنج استان درگیر بحران شدیدتری بودیم.    

رحمانی فضلی گفت: روز شنبه با توجه به فراخوان‌هایی که از قبل انجام شده بود و همچنین غافلگیری شهرداری به دلیل برف با ورود این گروه‌ها باعث مشکلاتی شدند که می‌شود گفت چهل الی پنجاه نقطه درگیری داشتیم.     

وی با بیان اینکه ده الی پانزده درصد از کسانی که حضور داشتند، از مجرمان و سابقه داران بودند که قانون شکن بوده و خسارت‌هایی را وارد کردند، اظهار داشت: دخالت نیروهای خارجی را شما شاهد هستید که در چند روز اخیر مقام‌های امریکایی، اروپایی، صهیونیستی  و برخی دیگر رسماً اعلام حمایت می‌کردند و حتی خط می‌دادند و رسانه‌های خود را در اختیار می‌گذاشتند.

رحمانی فضلی افزود: در این آشوب‌ها ما از منافقین، سلطنت‌طلب‌ها و وهابیان داشتیم. ما اعترافاتی که داریم نشان می‌دهد پول داشته و آن را خرج می‌کردند. ما قاچاقچیان اسلحه را در این حوادث گرفتیم.    این گروهها برنامه بزرگی برای مختل کردن شاه راهها و مسیرهای ارتباطی داشتند. چندبار تلاش کردند بزرگراه کرج به تهران را ببندند. مسیر جم به عسلویه را چند بار بستند و حتی با رگبار شلیک می‌کردند. در شهری که من نام نمی‌برم می‌خواستند مخازن بنزین را به آتش بکشند که نیروی انتظامی‌بنا به وظیفه خود حاضر شد. اگر این ورود رخ نمی‌داد، شاید نیمی‌از شهر در آتش می‌سوخت و فاجعه رخ می‌داد.

وزیر کشور گفت: در شهر دیگری اعلام شد که در حال حمله به انباری هستند که چندین تن ذخایر مواد غذایی در آن از شکر و برنج وجود دارد. نیروی انتظامی‌خودش را خوشبختانه رساند و نگذاشت اتفاق ناخوشایندی صورت بگیرد. حتی به پلیس شلیک می‌شد.

جمهوری اسلامی‌اعتراض مسالمت آمیز را تحمل می‌کند

رحمانی فضلی ادامه داد: بر اساس ماده ۱۰ احزاب ما بحث مجوز راهپیمایی را بررسی کرده و سال گذشته ۳۳۱ مجوز راهپیمایی در سراسر کشور داده‌ایم. اعتراض با اغتشاش متفاوت است و جمهوری اسلامی‌اعتراض مسالمت آمیز را تحمل می‌کند. در موضوع موسسات مالی غیر مجاز یادتان هست که حدود یکسال ما در جایی مثل تهران، شاهد چند تجمع بودیم که در آرامش برگزار می‌شد.

رحمانی فضلی گفت: گاها رییس جمهور بارها حتی صبح‌زود تماس می‌گرفت و پیگیر بود.

وی در پاسخ به این سوال که برخی‌ها معتقدند که شدت برخورد نیروی انتظامی‌بیشتر بوده است، آیا آنرا قبول دارید، گفت: باید دید این نقد را چه کسی انجام می‌دهد؛ رسانه‌های خارجی با القای برخی تصاویر به دنبال این کار هستند. قطعا مردم نیروهای خودشان را امین از نیروهای آمریکایی و صهیونیستی می‌دانند. نکته بعدی این است که بیش از پنجاه مورد پایگاه نظامی‌و امنیتی مورد حمله قرار گرفت. در هر پایگاه اسلحه‌های برای دفاع وجود دارد و وظیفه قانونی نیروی انتظامی‌دفاع است.
وی افزود: نیروهای زخمی‌و مجروح در حوزه بسیج و نیروی انتظامی‌ما دو برابر نیروهایی است که در این حادثه آسیب دیدند.

رحمانی فضلی به تخریب اماکن عمومی‌در اغتشاشات اخیر اشاره و تصریح کرد: ۷۳۱ بانک را برای ایجاد مشکل آتش زدند؛ همچنین ۱۴۰ مکان عمومی، ۷۰ پمپ بنزین و ۹مکان مذهبی را تخریب و یا آتش زدند. ۳۰۷ خودرو و ۱۰۷۶ موتور سیکلت را آتش زدند. تا زمانی که فعالیت‌ها منجر به تخریب و آتش سوزی نشد نیروی انتظامی‌برخوردی نداشت.

وزیر کشور به قانون استفاده از اسلحه اشاره و تصریح کرد: وقتی به سربازی اسلحه داده می‌شود قانون استفاده از آن هم به او گفته می‌شود.

وی با اشاره به حوادث دیگر گفت: من همان شب به علی عسگری زنگ زدم و گفتم ۵۰۰ نفر می‌خواهند به طرف صدا و سیما بیایند، به علی عسگری گفتم هر چقدر نیروی بسیجی دارید برای پاسداری بگذارید تا نیروی انتظامی‌و امنیتی برسد. البته نیروهای ما نگذاشتند تا آنها به صدا و سیما نزدیک شوند.

رحمانی فضلی با اشاره به مورد دیگری افزود: کارگر شهرداری به این اغتشاش گران آب داد و به آنها گفت چیزی در شهرداری برای تخریب نداریم اما آنها به او حمله کردند.

لیدرهایی اغتشاشات دستگیر شدند

وزیر کشور  با بیان اینکه لیدرهایی اغتشاشات دستگیر شدند، گفت: قبلا ملاحظاتی بود، الان که نفرات اصلی دستگیر می‌شوند برخی تماس‌های آنها با عناصر خارجی رصد شد و باید اعترافات آنها در تلویزیون پخش شود.

وی پیام رهبر انقلاب را نافذ و دقیق و امید بخش دانست و گفت: قبل از آن پیام نظرات و انتقاداتی مطرح بود. وقتی سیل یا زلزله می‌آید همه به دنبال آن هستند که کمک‌کنند و بعد از آن بحث آسیب شناسی مطرح می‌شود. خواهشم از همه جریان‌ها این است که این موضوع امنیتی است و ما در بحث جنگ امنیتی نباید مسایل سیاسی و اظهار نظرها را مطرح کنیم.

رحمانی فضلی با بیان اینکه بعد از این پیام وحدت بر کشور حاکم شد گفت: پس از دیدن این پیام برخی‌ها خود را از معترضان جدا کردند. موضوع بعدی که اتفاق افتاد این بود که از ظهر یکشنبه تماس‌ها با ما  شروع شد و می‌گفتند مردم می‌خواهند به خیابان‌ها بیایند. تلاش ما این بود که مردم عادی با آنها درگیر نشوند چرا که آنها مسلح بودند حتی در یک فیلمی‌هم که پخش شد در قهوه خانه ای آنها مخدر و مشروب مصرف کرده و بعد به خیابان می‌آمدند.

وی تصریح کرد: از امامان جمعه شهرها به ویژه زنجان، تبریز و چهار محال و بختیاری تشکر می‌کنم. این افراد اصرار داشتند و می‌گفتند مردم می‌خواهند به خیابان‌ها بیایند و در رابطه با تضمین امنیت این راهپیمایی‌ها صحبت شد که امامان جمعه آن را تضمین کردند.

وزیر کشور در رابطه با جداسازی عوامل اصلی و لیدرها با سایر افراد گفت: با لیدرهایی مواجه هستیم که حتما با آنها باید برخورد شود. از قوه قضاییه هم می‌خواهیم که در رسیدگی به این پرونده‌ها تسریع کند.
عده ای هم آتش زده و قتل انجام دادند که اینها مجرم هستند. دسته سوم افرادی هستند که دست به ارعاب، دستبرد و غارت از فروشگاه‌ها زدند. دسته چهارم هم فریب خوردند و حضور داشتند.

وی به آسیب دیدگان و جانباختگان حوادث اخیر اشاره کرد و گفت: در بین کسانی که جان باختند افرادی را داریم که با قمه، سنگ و یا تفنگ شکاری و یا آتش کشته شدند. شاهدان عینی آن هم وجود دارد، البته با توجه به سیستمی‌که نیروهای انتظامی‌و امنیتی دارند به راحتی این افراد شناسایی شدند.

دشمن به دنبال خلل در امنیت ما است

وی با بیان اینکه دشمن به دنبال خلل در امنیت ما است گفت: وقتی خلل در امنیت ایجاد شود اقتصاد و سایر ابعاد دچار خلل می‌شود. اینها به واسطه ایجاد تنش از سوی برخی دشمنان به ویژه آمریکا است.

وزیر کشور افزود: اولا قوه قضاییه برخوردی جدی صورت خواهد داد. پاسخ به آمریکا و رژیم صهیونیستی نیز نگه داشتن اتحاد و یکپارچگی است. من خواهش می‌کنم هر کدام از صاحبنظران زمانی که نظر یا تحلیلی می‌دهند مراقب باشند که به گروه‌ها، به خصوص نیروهای انتظامی‌و امنیتی تعرضی نشود.

رحمانی فضلی گفت: ما یک حکومت دینی هستیم و امنیت کشور باید پایدار باشد.

وی ادامه داد: هدف عمده آنها با تحریم وارد کردن فشار است. در چنین شرایطی رهبری با تولید کنندگان جلسه می‌گذارند و این مهم است که بهترین مواجهه با دشمن بهبود وضعیت کسب و کار، تولید و معیشت است.

وزیر کشور اظهار داشت: وزارت امور خارجه در حال جمع آوری مستندات بوده و پیگیری‌های حقوقی را انجام خواهد داد. ما در این دو سال به خوبی مقاومت کردیم. قرار بود در بهمن سال گذشته کار نظام را تمام کنند و قائله کامیون‌ها را ایجاد کردند.

رحمانی فضلی بیان کرد: در شرایطی مانند این تمام اقدامات از لحظه برنامه ریزی تا انتهای آن مورد ارزیابی و پالایش قرار گرفت و نقدها و پیشنهادات به آن مطرح شد. اعتراضی که آنها تحلیل می‌کردند حداقل یک ماه ادامه پیدا می‌کند را وقتی بین ۸ تا ۷۲ ساعت جمع می‌کنیم، کار بزرگی است.

وی گفت: ما درک می‌کنیم که قطع اینترنت مشکلاتی را ایجاد کرد ولی باید گفت که از همان روز اول بحث وصل مجدد اینترنت آغاز شد و روز دوم شاهد دسترسی موسسات و دانشگاه‌ها بودیم. اینترنت موبایل ده استان نیز برقرار شده و ان شالله فردا نشست شورای امنیت تشکیل می‌شود و با توجه به شرایط امنیت، باقی اینترنت‌ها وصل خواهد شد.

رحمانی فضلی اظهار داشت: ما تمامی‌ارزیابی‌ها را انجام خواهیم داد و با قصورها برخورد می‌شود. تمامی‌نقاط ضعف و قوت بررسی می‌شود و به آنها پرداخته خواهد شد. مهم ترین پاسخ به دشمن خارجی حفظ وحدت و یکپارچگی کشور، ملت و گروه‌ها است و همچنین باید برای رونق تولید تلاش کرد.

وزیر کشور با بیان اینکه همه گروه‌ها از نیروی انتظامی‌و امامان جمعه با ید واحده اقدام کردند، گفت: ما از شنبه وارد انتخابات می‌شویم و از یکشنبه ثبت نام‌ها شروع می‌شود و باید با حضوری فعال و پرشور کشور را بیمه و امور را به پیش ببریم.

مشاوره رایگان اینترنتی بیمه عمر


پست های مرتبط

بررسی بیمه های عمر پاسارگاد و نوین
مقایسه شرایط بیمه عمر پاسارگاد و بیمه عمر نوین

جولای 19, 20200پسندیدنبیمه عمر,

یکی از پرسشهای متداول متقاضیان خرید بیمه عمر، این است که مزایای بیمه عمر در کدام بیمه بیشتر است؟ جهت پاسخ به این سؤال باید شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و مقایسه گردد. در این مطلب قصد داریم شرایط بیمه عمر پاسارگاد را با شرایط بیمه عمر نوین مقایسه نماییم.

ادامه مطلب
مقایسه بیمه عمر «پاسارگاد» و بیمه عمر «سامان»

ژوئن 23, 20200پسندیدنبیمه عمر

یکی از مهم­ترین پرسش­هایی که همواره برای بیمه ­گذاران و مشتریان و متقاضیان بیمه­‌های عمر و سرمایه­ گذاری مطرح است، این است که کدام بیمه عمر را باید انتخاب کنند و کدام بیمه عمر شرایط بهتری دارد. جهت پاسخ به این سؤال لازم است شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و با یکدیگر مقایسه گردد. بدین منظور …

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند