جشنواره بازی های بومی و محلی در لارستان برگزار می شود

اکتبر 21, 2019اخبار روز بیمه

 به گزارش خبرنگار مهر، جلیل حسنی چهارشنبه در جلسه کارگروه اجتماعی، فرهنگی، سلامت زنان و خانواده در سخنانی اظهار کرد: این کارگروه بسیار گسترده است که باید با یکسری اقدامات نرم و با تدبیر لازم در موضوعات مختلفی که اعلام شده جلسات آن برگزار و برنامه ریزی کرد.

وی با اشاره به اینکه یکی از اولویت‌های اساسی و یکی از آسیب‌های اجتماعی جدی جامعه ما کمبود و یا کاهش نشاط و شادابی در جامعه است، تصریح کرد: متاسفانه در بحث نشاط اجتماعی، محدودیت‌ها، تنگناها و نواقص زیادی وجود دارد که باید در این کارگروه بحث و بررسی شود.

فرماندار ویژه لارستان با بیان اینکه وجود نشاط اجتماعی در جامعه آثار زیادی دارد، افزود: زمانی که مردم جامعه از نشاط اجتماعی برخوردار باشند، قطعا رضایت از زندگی و سلامت روانی و اجتماعی افراد افزایش می‌یابد و به موازات آن آسیب‌های اجتماعی نیز کاهش می‌یابد، زیرا مشارکت اجتماعی و مسئولیت پذیری در میان مردم بیشتر می‌شود و مردم آن جامعه احساس زنده بودن می‌کنند  که در این خصوص دستگاه‌های اجرایی شهرستان برنامه‌های فرهنگی، اجتماعی، هنری و ورزشی خود را برای مردم برنامه ریزی کنند.

حسنی تصریح کرد: اگر برای فرهنگ کار و تلاش و اشتغال جلسات تخصصی تر در قالب همین کارگروه توسط ادارات ذیربط گرفته شود و بنیه‌های اجتماعی تقویت شود، قطعاً آسیب‌ها کاهش پیدا می‌کند و خانواده‌ها از بنیان‌های قوی تری برخوردار می‌شوند و افراد جامعه فعال، پویا و پرتحرک تر از قبل در عرصه‌های مختلف اجتماعی حضور می‌یابند و دقیقاً در جامعه تاثیر مثبت خواهند داشت.

معاون استاندار فارس تاکید کرد: دستگاه‌های اجرایی شهرستان به خصوص دستگاه‌های درمانی،آموزشی، خدماتی و غیره، فعالیت‌ها و موضوعاتی که در حوزه تخصصی شان هست را بخوبی انجام دهند و هدفشان جامعه، فرد و خانواده باشد و در راه اعتلاء انسان‌ها قدم بردارند و در این کارگروه نیز پیگیری شود، تا جامعه ای سالم، با نشاط و پویا و سرزنده داشته باشیم.

 وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه در هفته وحدت برنامه‌های خوب و متنوعی در سطح شهرستان برگزار شود، گفت: در این هفته اداره ورزش و جوانان شهرستان قصد دارد جشنواره بازیهای بومی‌و محلی را در زمین ورزشی محله کهویه شهر لار برگزار کند که باید همه دستگاه‌های اجرایی شهرستان با اداره ورزش و جوانان همکاری نمایند تا این مراسم به نحو احسن برگزار شود.

 حسنی در ادامه تصریح کرد: به همان اندازه که در ماه محرم و صفر و در شهادت ائمه اطهار برنامه‌های زیادی در سطح شهرستان برگزار می‌شود که از افتخارات این خطه است، باید در زمان تولد ائمه اطهار و همچنین دیگر مراسم ملی، مذهبی و اعیاد هم جشن و برنامه‌های فرهنگی و هنری برگزار کرد که می‌طلبد در این خصوص ادارات ذیربط برنامه ریزی کنند تا نشاط اجتماعی در جامعه به وجود آید.

نماینده عالی دولت در لارستان در ادامه تصریح کرد: در راستای نشاط اجتماعی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی و آموزش و پرورش هم در موضوع بحث نشاط اجتماعی برنامه داشته باشند و بصورت تخصصی این مهم را دنبال کنند تا دانشجویان و دانش‌آموزان از نظر روحی سالم باشند.

حسنی در پایان سخنانش بر موضوعات سلامت و بهداشت خانواده، بیمه سلامت، جلوگیری از بیماری‌های عفونی، تغذیه سالم و نظارت بر اجرای دقیق استاندارد‌های غذا و دارو، سلامت محیط، تحکیم بنیاد خانواده، سرمایه اجتماعی، کاهش آسیب‌های اجتماعی، تامین رفاه بانوان و جوانان، ساماندهی مراکز فرهنگی، بهره برداری از بناهای فرهنگی، حمایت از توسعه تولید و توسعه ورزش همگانی و قهرمانی، حل مشکلات ورزشکاران، تشویق و توسعه بیمه اجتماعی، حمایت از توسعه گردشگری و هماهنگی جهت فراهم ساختن زمینه‌های لازم در کاهش نابرابری‌های جنسیتی تاکید و اظهار داشت: ادارات شهرستان برای هر یک از این موضوعات متناسب با وضعیت شهرستان جلسات آن را بصورت تخصصی و مستمر برگزار و برای تک تک این موارد برنامه‌ریزی کنند و مهمتر از آن اینکه تمام مصوبات آن را در تمام سطح شهرستان عملیاتی و اجرایی کنند.

مشاوره رایگان اینترنتی بیمه عمر


پست های مرتبط

بررسی بیمه های عمر پاسارگاد و نوین
مقایسه شرایط بیمه عمر پاسارگاد و بیمه عمر نوین

جولای 19, 20200پسندیدنبیمه عمر,

یکی از پرسشهای متداول متقاضیان خرید بیمه عمر، این است که مزایای بیمه عمر در کدام بیمه بیشتر است؟ جهت پاسخ به این سؤال باید شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و مقایسه گردد. در این مطلب قصد داریم شرایط بیمه عمر پاسارگاد را با شرایط بیمه عمر نوین مقایسه نماییم.

ادامه مطلب
مقایسه بیمه عمر «پاسارگاد» و بیمه عمر «سامان»

ژوئن 23, 20200پسندیدنبیمه عمر

یکی از مهم­ترین پرسش­هایی که همواره برای بیمه ­گذاران و مشتریان و متقاضیان بیمه­‌های عمر و سرمایه­ گذاری مطرح است، این است که کدام بیمه عمر را باید انتخاب کنند و کدام بیمه عمر شرایط بهتری دارد. جهت پاسخ به این سؤال لازم است شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و با یکدیگر مقایسه گردد. بدین منظور …

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند