جزئیات قرارداد بیمه بیکاری در آذربایجان غربی مشخص شد

دسامبر 23, 2019اخبار روز بیمه

رضا نقی‌زاده در گفت و گو با خبرنگار تسنیم در ارومیه از تدوین طرح جدیدی در خصوص پرداخت مقرری بیمه بیکاری خبر داد و اظهار داشت: افرادی که برای برقراری این بیمه ثبت‌نام می‌کنند، باید حداقل ۶ ماه سابقه پرداخت حق بیمه داشته باشند.

وی افزود : همه مشمولان قانون کار و کار کشاورزی که مشمول قانون تامین اجتماعی هستند، مشمول قانون بیمه بیکاری می‌شوند ولی باید حق بیمه بیکاری آنان به میزان سه درصد مزد، توسط کارفرما پرداخت ‌شود.

نقی زاده  با بیان اینکه از ابتدای امسال بیمه بیکاری چهارهزار و ۵۰۰ نفر در آذربایجان‌غربی برقرار شده‌است، بیان کرد:بیمه بیکاری، حمایتی اجتماعی است و این مقرری به بیمه‌شدگانی که بدون اراده بیکار شده و آماده کار هستند، پرداخت می‌شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌غربی گفت : یکی از طرح‌ها و سیاستهای وزارت کار در سال جاری پرداخت بیمه مشوق کارآفرینان است و برای کارآفرینانی که تثبیت یا ایجاد شغل می‌کنند، مشوق بیمه ای در نظر می‌گیریم و سهم حق بیمه کارفرما را می‌پردازیم.

وی ادامه داد: برای توسعه و ایجاد اشتغال باید بیکاران به سمت آموزش‌های مهارتی، توانمندسازی و کارآفرینی سوق یابند که در این راستا امسال ۵۶۳ نفر بیکار به اداره آموزش فنی و حرفه‌ای معرفی شده‌اند.

به گفته وی  بیمه بیکاری به تناسب تعداد ماه‌های استخدام، متاهل و مجرد بودن به بیکاران پرداخت می‌شود و سالانه میلیاردها تومان بیمه بیکاری به بیکاران در آذربایجان‌غربی  تعلق می‌یابد.

انتهای پیام/۷۵۴۸/ ع

مشاوره رایگان اینترنتی بیمه عمر


پست های مرتبط

بیمه پاسارگاد؛ بالاترین شرکت از لحاظ سهام بیمه ای
تازه های اخبار بیمه؛ بیمه پاسارگاد در صدر سهام شرکت های بیمه ای

آگوست 12, 20200پسندیدناخبار روز بیمه , بیمه عمر

اخبار بیمه را با اخبار بیمه پاسارگاد در تیرماه ۹۹ آغاز می‌کنیم. سهامداران شرکت بیمه پاسارگاد از سرمایه گذاری‌های خود در سهام این مجموعه طی معاملات تیر ماه امسال بازار سرمایه حدود ۸۲ درصد سود دریافت کردند.

ادامه مطلب
هنرمندان از پرداخت حق بیمه سه ماهه خود معاف هستند

می 9, 20200پسندیدناخبار روز بیمه,

ایسنا/زنجان مسئول صندوق اعتباری هنر اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی‌استان زنجان، از معافیت پرداخت حق بیمه سه ماهه امسال هنرمندان خبر داد و گفت: در رابطه با افرادی که حق بیمه خود را پرداخت کرده‌اند نیز، تصمیماتی اتخاذ می‌شود. مقایسه انواع بیمه‌های عمر با جزییات کامل

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند