جزئیات بیمه‌ تکمیلی جدید فرهنگیان به ۲ روش صندوقی و بیمه‌گری

دسامبر 28, 2019اخبار روز بیمه

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ قرار داد جدید بیمه تکمیلی فرهنگیان با بیمه آتیه‌سازان حافظ منعقد شد و براین اساس در قرارداد جدید همچنان دو روش به صورت اختیاری اعلام شده که در طرح (ب) یعنی روش صندوقی سرانه هر فرد بیمه‌شده مبلغ ۴۶ هزار تومان وسرانه هر فرد در روش بیمه‌گری یعنی طرح (الف)  مبلغ ۷۵ هزار تومان اعلام شده است.

آنگونه که گودرز کریمی‌فر؛ مدیرکل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش‌وپرورش به تسنیم گفت: به منظور توجه به منزلت اجتماعی فرهنگیان و در راستای حمایت‌های تکمیلی درمان، خدمات درمانی بدون سقف را با هدف افزایش طیب خاطر معلمان در بیش از ۵۵۰۰ بیمارستان و مرکز درمانی در سراسر کشور با رشد ۱۰ درصدی مراکز طرف قرار داد با شرکت بیمه‌آتیه سازان حافظ ، منعقد شد و از تاریخ اول دی ماه ۱۳۹۸ تا ۳۰ آذر ماه ۱۳۹۹ اعتبار دارد.

افزایش هزینه‌های زایمان، رفع عیوب انکساری چشم و آمبولانس

وی افزود: بدیهی است در قرار داد جدید پرداخت هزینه‌ها و تعهدات درمانی زایمان توسط شرکت بیمه‌گر از ۱٫۵ میلیون میلیون تومان به سه میلیون تومان به میزان ۱۰۰ درصد افزایش یافته است ضمن اینکه تعهدات پرداخت هزینه رفع عیوب انکساری چشم از ۴۰۰ هزار تومان به مبلغ ۵۰۰ هزار تومان افزایش داشته همچنین هزینه آمبولانس برون شهری از ۲۰۰ هزار تومان به ۴۰۰ هزار تومان رشد و هزینه عینک به میزان ۷۰ هزار تومان قابل پرداخت است.

دو طرح الف و ب با هزینه ۷۵ و ۴۶ هزار تومان

مدیرکل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش‌و‌پرورش عنوان‌کرد: در قرار داد جدید همچنان دو روش بصورت اختیاری اعلام شده که در طرح (ب) یعنی روش صندوقی سرانه هر فرد بیمه‌شده مبلغ ۴۶ هزار تومان وسرانه هر فرد در روش بیمه‌گری یعنی طرح (الف)  مبلغ ۷۵ هزار تومان اعلام شده است.

وی افزود:‌ هر کدام از افراد بیمه‌شده چنانچه به مراکز طرف قرارداد در سراسر کشور مراجعه کنند صرفاً با ارائه کدملی و بدون هرگونه پرداخت در تعهدات و خدمات بدون سقف برابر مفاد تفاهم‌نامه از مزایای بیمه تکمیلی درمان برخوردار خواهند بود.

کریمی‌فر گفت: پرداخت خسارات برای بیماران خاص و صعب العلاج که به سایر مراکز غیر طرف قرارداد مراجعه کنند بصورت آنلاین و آن‌تایم پرداخت و تلاش بر این است که هزینه‌های سایر بیمارانی که به مراکز غیر طرف قرارداد مراجعه می‌کنند در کوتاه ترین زمان ممکن پرداخت شود.

مدیرکل تعاون و پشتیبانی  وزارت آموزش‌وپرورش مطرح‌کرد: فرهنگیان متقاضی بیمه تکمیلی درمان جهت بیمه خود، همسر و تمامی‌فرزندان تحت تکفل تا تاریخ ۲۰ دی ۹۸ می‌توانند با انتخاب یکی از دو طرح ” الف” یا “ب” با مراجعه به ادارات تعاون محل خدمت، نسبت به انتخاب یک طرح اقدام کنند.

انصراف از بیمه تکمیلی تا ۲۰ دی

وی افزود: بیمه‌شدگانی که به هر دلیل متقاضی انصراف از پوشش بیمه‌ای هستند تا تاریخ ۲۰ دی ماه ۹۸ فرصت دارند جهت تکمیل فرم انصراف به ادارات تعاون محل خدمت، مراجعه و ادارات نیز موظف به دریافت و ابطال عضویت این بیمه شدگان هستند.

قرار داد بیمه تکمیلی درمان فرهنگیان در بحث هزینه‌های درمان بدین شرح است: ۱- جراحی‌های تخصصی ( بدون سقف ).

۲- درمان طبی و سایر اعمال جراحی (بدون سقف ).

۳- هزینه‌های پاراکلینیکی (بدون سقف ).

۴- ویزیت پزشکان (بدون سقف).

۵- هزینه تهیه پیوند اعضا طبیعی با تایید انجمن‌های مربوطه (بدون سقف ).

۶- هزینه‌های اروتز و پروتز طبق تعریف و تعرفه وزارت بهداشت (بدون سقف ).

۷- هزینه‌های مرتبط با نازایی و ناباروری (بدون سقف ).

۸- فرانشیز داروی در تعهد بیمه همگانی و ملزومات دارویی (بدون سقف ).

انتهای پیام/  

مقایسه انواع بیمه‌های عمر با جزییات کامل


پست های مرتبط

بیمه پاسارگاد؛ بالاترین شرکت از لحاظ سهام بیمه ای
تازه های اخبار بیمه؛ بیمه پاسارگاد در صدر سهام شرکت های بیمه ای

آگوست 12, 20200پسندیدناخبار روز بیمه , بیمه عمر

اخبار بیمه را با اخبار بیمه پاسارگاد در تیرماه ۹۹ آغاز می‌کنیم. سهامداران شرکت بیمه پاسارگاد از سرمایه گذاری‌های خود در سهام این مجموعه طی معاملات تیر ماه امسال بازار سرمایه حدود ۸۲ درصد سود دریافت کردند.

ادامه مطلب
هنرمندان از پرداخت حق بیمه سه ماهه خود معاف هستند

می 9, 20200پسندیدناخبار روز بیمه,

ایسنا/زنجان مسئول صندوق اعتباری هنر اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی‌استان زنجان، از معافیت پرداخت حق بیمه سه ماهه امسال هنرمندان خبر داد و گفت: در رابطه با افرادی که حق بیمه خود را پرداخت کرده‌اند نیز، تصمیماتی اتخاذ می‌شود. مقایسه انواع بیمه‌های عمر با جزییات کامل

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند