جزئیات ابهامات مالی در فدراسیون ژیمناستیک/ ثبت سه «صفر» عجیب!

اکتبر 24, 2019اخبار روز بیمه

به گزارش خبرنگار مهر، ریاست زهرا اینچه درگاهی در فدراسیون ژیمناستیک از همان نخستین روزهای آغاز به کار وی با حواشی زیادی همراه بود. اگر چه تا پیش از این سهم بیشتر انتقادات را طیفی که از کار کنار گذاشته شده بودند تشکیل می‌دادند اما این روزها حاشیه جدیدی بوجود آمده که باعث واکنش هیات رئیسه علیه رئیس شده است.

 ماجرا به گزارش بودجه مالی فدراسیون برای سال ۹۸ باز می‌گردد، نسخه ای که با تاخیر به دست اعضای هیات رئیسه رسیده و با ابهامات عجیبی همراه است تا جایی که حسن رمضانیان پور عضو هیات رئیسه فدراسیون همچون برخی دیگر از همتایان خود در هیات رئیسه به آن معترض است.

رمضانیان پور که سابقه نمایندگی مجلس شورای اسلامی‌را نیز دارد در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن تایید این موضوع گفت: این گزارش بودجه تا شهریورماه در هیات رئیسه مطرح نشده بود که پس از مشاهده آن ایراداتی به آن گرفتیم که حتما باید اصلاح شود.

وی در پاسخ به این سوال که آیا صحت دارد اعضای هیات رئیسه در اعتراض به این موضوع قصد دارند دیگر در جلسات شرکت نکنند گفت: حداقل من تا زمانی که این بودجه پیشنهادی اصلاح نشود در جلسه هیات رئیسه شرکت نمی‌کنم. همه فدراسیون‌ها در بودجه پیشنهادی با توجه به درآمدها، هزینه‌های خود را در نظر می‌گیرند تا با کسری بودجه مواجه نشوند. اتفاقی که متاسفانه در این گزارش با کسری بودجه چهار میلیارد و ۴۵ میلیون تومانی همراه است.

سه ابهام عجیب و بزرگ در گزارش بودجه سال ۹۸ فدراسیون ژیمناستیک
به گفته عضو هیات رئیسه فدراسیون ژیمناستیک هفت فاکتور درآمدزایی برای فدراسیون  ژیمناستیک در سال ۹۸ به شرح زیر در نظر گرفته شده است:

۱- برگزاری کلاس‌های مربیگری : ۴۱۶ میلیون تومان

۲- آزمون سطح بندی: صفر

۳- درآمد سالن برادران شهید آذرپی: ۳۱۵ میلیون تومان

۴- درآمد سالن مجموعه انقلاب: ۴۶ میلیون تومان

۵- کمک اسپانسر و خیرین: صفر

۶- کمک کمیته ملی المپیک: ۵۵۵ میلیون تومان

۷- کمک وزارت ورزش و جوانان: یک میلیارد و ۴۸۵ میلیون تومان

– جمع منابع درآمدی: ۲ میلیارد و ۸۱۵ میلیون تومان(با گرد کردن اعداد هفت گانه بالا)

لیست هزینه‌های گزارش بودجه 

– هزینه اعزام‌های برون مرزی: ۳ میلیارد و ۱۷۴ میلیون تومان

– مسابقات داخلی: ۳۰۵ میلیون تومان

– اردوهای برگزار شده در تمامی‌شاخه‌ها: ۷۵۰ میلیون تومان

– تبلیغات: ۱۵۰ میلیون تومان

– کمک مالی به استانها: صفر

– تجهیز سالن برادران شهید آذرپی: ۱۱۶ میلیون

– هزینه جلسات: ۱۹۱ میلیون تومان

– حقوق و دستمزد: ۸۵۰ میلیون تومان

مجموع هزینه‌ها به انضمام بیمه و مالیات، اجاره فدراسیون و سنوات پرسنل: ۶ میلیارد و ۸۶۰ میلیون تومان

کسری موجود در این گزارش: درآمدها – هزینه‌ها = ۴ میلیارد و ۴۵ میلیون تومان

صفرهای تامل برانگیز در گزارش بودجه
در میان لیست درآمدها و هزینه‌های موجود در فدراسیون سه «صفر» تامل برانگیز و عجیب دیده می‌شود: درآمد آزمون‌های سطح بندی- کمک اسپانسر و خیرین و کمک مالی به استان‌ها

این در حالی است که استفاده از حامیان مالی و کمک به استان‌ها برای توسعه ژیمناستیک از شعارهای انتخاباتی اینچه درگاهی بود.

منصور راضی نژاد که خود از برنامه ریزان اصلی آزمون‌های سطح بندی در ژیمناستیک به شمار می‌رود و تدوین و اجرای آن را بیش از هر کس دیگری می‌داند در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص درآمد صفر آزمون سطح بندی گفت: سطح بندی در حال حاضر در ۱۱ مرحله انجام می‌شود و در هر مرحله از هر ژیمناست مبلغ ۶۰ هزار تومان گرفته می‌شود. در همین هیات تهران چیزی حدود ۱۶۵ میلیون تومان بابت آزمونهای سطح بندی به حساب فدراسیون پول واریز شده است. استان‌های دیگر هم به همین صورت هستند پس چگونه درآمد حاصل از آزمون‌های سطح بندی در ژیمناستیک صفر شده است؟

وی افزود: البته معتقدم در خصوص سطح بندی هنوز به ظرفیت‌های لازم نرسیده ایم و با تعویض برنامه‌های سطح بندی از محتوای اصلی خارج شده ایم.

شفاف سازی مالی تنها انتظار از مسئولان فدراسیون
ابهامات گسترده مالی در ژیمناستیک امروز یکی از بزرگترین حواشی ورزش کشور است. ابهاماتی که مسئولان فدراسیون می‌توانند با شفاف سازی آنها را برطرف کنند اما تنها واکنش صورت گرفته به این موارد مطرح شده آن هم از دل هیات رئیسه که خود از بدنه فدراسیون هستند دامن زدن به گذشته و نسبت دادن این حواشی به بازندگان انتخابات دو سال پیش است. انتظار جامعه ورزش و به خصوص خانواده ژیمناستیک از فدراسیون این است تا در راستای وظیفه خود نسبت به این ابهامات شفاف سازی کنند.

مشاوره رایگان اینترنتی بیمه عمر


پست های مرتبط

بررسی بیمه های عمر پاسارگاد و نوین
مقایسه شرایط بیمه عمر پاسارگاد و بیمه عمر نوین

جولای 19, 20200پسندیدنبیمه عمر,

یکی از پرسشهای متداول متقاضیان خرید بیمه عمر، این است که مزایای بیمه عمر در کدام بیمه بیشتر است؟ جهت پاسخ به این سؤال باید شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و مقایسه گردد. در این مطلب قصد داریم شرایط بیمه عمر پاسارگاد را با شرایط بیمه عمر نوین مقایسه نماییم.

ادامه مطلب
مقایسه بیمه عمر «پاسارگاد» و بیمه عمر «سامان»

ژوئن 23, 20200پسندیدنبیمه عمر

یکی از مهم­ترین پرسش­هایی که همواره برای بیمه ­گذاران و مشتریان و متقاضیان بیمه­‌های عمر و سرمایه­ گذاری مطرح است، این است که کدام بیمه عمر را باید انتخاب کنند و کدام بیمه عمر شرایط بهتری دارد. جهت پاسخ به این سؤال لازم است شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و با یکدیگر مقایسه گردد. بدین منظور …

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند