جراحی ارزان همیشه به نفع مردم نیست/انتقاد از انحصار طلبی

دسامبر 5, 2019اخبار روز بیمه

به گزارش خبرنگار مهر، نشست خبری هجدهمین کنگره بین المللی جراحان دهان، فک و صورت ایران و دهمین همایش ایمپلنت خلیج فارس که قرار است از ۲۹ بهمن تا دوم اسفند ۹۸ در محل هتل المپیک تهران برگزار شود، با طرح مباحث حاشیه دار همراه شد. به طوری که دبیر انجمن جراحان دهان، فک و صورت ایران، از نحوه حضور پزشکان در رسانه ملی انتقاد کرد و رئیس انجمن نیز، موضوع دخالت‌های غیر تخصصی در جراحی زیبایی را مطرح نمود.

در ابتدا، بهزاد رهسپار رئیس انجمن جراحان دهان، فک و صورت ایران، با انتقاد از عدم توجه به مسائل ریز تخصصی در هنگام جراحی زیبایی بینی، گفت: این قبیل جراحی‌ها بدون دانش متخصصین فک و دندان، به نتیجه مطلوب ختم نمی‌شود.

وی با عنوان این مطلب که دندانپزشکان و جراحان فک و صورت مهم ترین گروه پزشکی در بحث پیشگیری از سرطان دها هستند، افزود: سرطان دهان کاملا بدون درد است و تشخیص سخت است. در این بین، دندانپزشکان و جراحان فک و صورت نقش مهمی‌در تشخیص این نوع سرطان‌ها دارند.

رهسپار ادامه داد: آنچه مسلم است، با همپوشانی کارها می‌توان از بروز مسائل غیر علمی‌جلوگیری کرد.

وی افزود: جراح فک و صورت در همه جای دنیا باید حداقل دندانپزشک باشد.

رئیس انجمن جراحان دهان، فک و صورت ایران، گفت: در ناحیه صورت همه فقط اسم زیبایی می‌آورند، در حالی که صورت فقط زیبایی نیست و باید دردم بیمار و مردم را متوجه شد و درمان کرد.

رهسپار با اشاره به آمار بالای تروما ناشی از حوادث ترافیکی در کشور، افزود: ۸۰ درصد شکستگی‌های استخوان‌های صورت توسط جراحان فک و صورت انجام می‌شود. بنابراین، می‌توان از این منظر به اهمیت این رشته پی برد.

در ادامه این نشست خبری، امیر کبیری دبیر انجمن جراحان دهان، فک و صورت ایران، با انتقاد از رسانه ملی که پزشکان را بر مبنای علمی‌به تلویزیون دعوت نمی‌کند، گفت: رسانه ملی بابت حضور پزشکان، هزینه می‌گیرد و این یک آفت است.

وی افزود: رسانه ملی در حال حاضر محل خرج و مخارج پزشکانی شده که استاد تبلیغات اغوا کننده هستند.

کبیری تاکید کرد: ادامه این روند، اعتماد بین پزشک و بیمار را مخدوش می‌کند، زیرا برخی همکاران ما تفکرات سوءگیرانه دارند و این باعث می‌شود که مردم، راه درست را گم کنند. 

رهسپار، نیز با اشاره به حضور یک وزیر غیر پزشک بر مسند وزارت بهداشت، گفت: بعد از ۶۰ سال شاهد هستیم یک فرد غیر پزشک بر مسند وزارت بهداشت قرار گرفته که درد همه رشته‌های پزشکی را می‌داند. 

کبیری نیز با اشاره به رفتار پزشک سالارانه در برخی تصمیم گیری‌ها، افزود: لحاظ شدن نظرات شخصی یک گروه پزشکی یا چند نفر در تصمیم گیری‌ها، دردسر ساز می‌شود.

دبیر انجمن جراحان دهان، فک و صورت ایران، با عنوان این مطلب که انحصار بد است، گفت: شایسته سالاری خریدنی، خوب نیست. 

وی افزود: نظام رسیدگی به تخلفات پزشکی خوب عمل می‌کند، اما مشکل ما انحصار طلبی در پزشکی است که این رفتار را نفی می‌کنیم.

در همین حال، رئیس انجمن جراحان دهان، فک و صورت ایران، در پاسخ به سئوال خبرنگار مهر، مبنی بر اینکه کدام گروه‌های پزشکی می‌توانند جراح زیبایی بینی انجام دهند، گفت: جراحان دهان، فک و صورت، جراحان گوش و حلق و بینی، جراحان ترمیمی‌و پلاستیک صورت، گروه‌هایی هستند که می‌توانند جراحی زیبایی بینی را انجام دهند. اما، سایر گروه‌های پزشکی نیز منع نشده اند، اما اگر دچار قصور شدند، باید پاسخگو باشند. 

رهسپار با عنوان این مطلب که جراحی ارزان همیشه به نفع بیمار نیست، افزود: جراحی زیبایی بینی تعرفه دارد، اما اینکه چرا هزینه‌های دریافتی متغییر و متفاوت است، بر می‌گردد به اینکه جراح از چه وسایلی استفاده کرده باشد که باعث می‌شود هزینه‌ها فرق کند.

در ادامه این نشست خبری، سعید نظافتی رئیس هجدهمین کنگره بین المللی جراحان دهان، فک و صورت، گفت: اقبال عمومی‌به جراحی زیبایی در کشور، عدم پوشش بیمه ای این نوع جراحی‌ها و اینکه افراد متقاضی جراحی زیبایی بینی اصولا از افراد سالم هستند، باعث شده تا قیمت عمل زیبایی بینی در کشورمان متفاوت باشد.

وی افزود: کنگره امسال با شعار «جراحی با حداقل عوارض و استفاده از تکنولوژی نوین»، در روزهای بیست و نهم بهمن تا دوم اسفند ۹۸ در محل هتل المپیک تهران برگزار خواهد شد.

نظافتی ادامه داد: همزمان با کنگره، دهمین همایش بین المللی ایمپلنت خلیج فارس و نهمین سمپوزیوم محققین جوان نیز برگزار می‌شود.

کاظم خیابانی دبیر علمی‌کنگره و همایش ایمپلنت، نیز گفت: هدف این کنگره، جراحی با حداقل عوارض است. از همین رو، تمامی‌پنل‌هایی که پیش بینی شده است، با این موضوع و هدف برپا می‌شود. 

مشاوره رایگان اینترنتی بیمه عمر


پست های مرتبط

بیمه پاسارگاد؛ بالاترین شرکت از لحاظ سهام بیمه ای
تازه های اخبار بیمه؛ بیمه پاسارگاد در صدر سهام شرکت های بیمه ای

آگوست 12, 20200پسندیدناخبار روز بیمه , بیمه عمر

اخبار بیمه را با اخبار بیمه پاسارگاد در تیرماه ۹۹ آغاز می‌کنیم. سهامداران شرکت بیمه پاسارگاد از سرمایه گذاری‌های خود در سهام این مجموعه طی معاملات تیر ماه امسال بازار سرمایه حدود ۸۲ درصد سود دریافت کردند.

ادامه مطلب
هنرمندان از پرداخت حق بیمه سه ماهه خود معاف هستند

می 9, 20200پسندیدناخبار روز بیمه,

ایسنا/زنجان مسئول صندوق اعتباری هنر اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی‌استان زنجان، از معافیت پرداخت حق بیمه سه ماهه امسال هنرمندان خبر داد و گفت: در رابطه با افرادی که حق بیمه خود را پرداخت کرده‌اند نیز، تصمیماتی اتخاذ می‌شود. مقایسه انواع بیمه‌های عمر با جزییات کامل

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند