جایگاه ایران در پوشش خدمات سلامت بالاتر از متوسط جهانی

اکتبر 12, 2019اخبار روز بیمه

به گزارش خبرگزاری مهر، ایرج حریرچی، روز دوشنبه در همایش پوشش همگانی سلامت، با بیان اینکه ایران از حدود پنج دهه پیش کار در زمینه اجرای پوشش همگانی سلامت را آغاز کرده است، افزود: هم‌اکنون حدود ۹۱ درصد جمعیت ایران از جمله هزاران مهاجر و پناهنده تحت چتر نظام سلامت هستند.

وی ادامه داد: ایران از نظر شاخص پوشش خدمات سلامت با رقم ۷۱.۷ در جایگاهی بالاتر از متوسط جهانی را دارد.

حریرچی خاطر نشان کرد: پیش‌بینی سال ۲۰۲۳ سازمان جهانی بهداشت این است که شاخص پوشش سلامت ایران به ۸۰ خواهد رسید و با دو کشور بحرین و قطر رتبه اول منطقه را خواهد داشت.

وی ادامه داد: طبق آمار WHO مقدار خالص پرداختی از جیب مردم ایران بعد از اجرای طرح تحول سلامت کاهش یافته است.

معاون کل وزارت بهداشت، با بیان اینکه تعداد افراد مواجه شده با هزینه‌های فقرزای حوزه سلامت در ایران کاهش قابل توجهی داشته است، تصریح کرد: با دستور اخیر وزیر واردات داروهای برند دارای مشابه تولید داخل ممنوع شد.

حریرچی ادامه داد: ایران طبق سند چشم انداز باید در ۱۴۰۴ کشور نخست منطقه از نظر بهداشت و سلامت باشد، که همراه با اجرای دو سیاست افزایش پوشش خدمات و کاهش هزینه‌ها، دنبال می‌شود.

وی افزود: اقدامات پیشگیرانه، بازنگری در بسته خدمات، اجرای پرونده الکترونیک سلامت ایرانیان به صورت یکپارچه، پوشش بیمه اجباری، اجرای برنامه پزشکی خانواده با استفاده از بهورزان، مراقبین سلامت و پزشک خانواده، اجرای کامل نظام ارجاع، سطح بندی خدمات، اجرای راهنماهای بالینی ملی، خرید راهبردی خدمات، پرداخت مبتنی بر عملکرد، کنترل هزینه‌های سلامت، کاهش پرداخت از جیب، کاهش کار دوگانه ارائه دهندگان خدمات سلامت، افزایش تولید دارو و تجهیزات پزشکی و افزایش مصرف داروهای ژنریک از جمله سیاست‌های وزارت بهداشت برای تحقق اهداف پوشش همگانی سلامت است.

حریرچی تاکید کرد: ایران برای تحقق کامل PHC تا سال ۱۴۰۴ متعهد است.

مشاوره رایگان اینترنتی بیمه عمر


پست های مرتبط

بررسی بیمه های عمر پاسارگاد و نوین
مقایسه شرایط بیمه عمر پاسارگاد و بیمه عمر نوین

جولای 19, 20200پسندیدنبیمه عمر,

یکی از پرسشهای متداول متقاضیان خرید بیمه عمر، این است که مزایای بیمه عمر در کدام بیمه بیشتر است؟ جهت پاسخ به این سؤال باید شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و مقایسه گردد. در این مطلب قصد داریم شرایط بیمه عمر پاسارگاد را با شرایط بیمه عمر نوین مقایسه نماییم.

ادامه مطلب
مقایسه بیمه عمر «پاسارگاد» و بیمه عمر «سامان»

ژوئن 23, 20200پسندیدنبیمه عمر

یکی از مهم­ترین پرسش­هایی که همواره برای بیمه ­گذاران و مشتریان و متقاضیان بیمه­‌های عمر و سرمایه­ گذاری مطرح است، این است که کدام بیمه عمر را باید انتخاب کنند و کدام بیمه عمر شرایط بهتری دارد. جهت پاسخ به این سؤال لازم است شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و با یکدیگر مقایسه گردد. بدین منظور …

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند