ثبت نام ۲۲۴ نفر در استان قزوین/ با متخلفان بی رحم خواهیم بود

دسامبر 6, 2019اخبار روز بیمه

به گزارش خبرنگار مهر، منوچهر حبیبی ظهر یکشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه که در استانداری قزوین برگزار شد اظهارداشت: با پایان یافتن زمان ثبت نام نامزدهای حضور در مجلس شورای اسلامی‌جا دارد از همه داوطلبان و رسانه‌ها که در کنار ما بودند تشکر و قدردانی کنیم که موجب گرم شدن تنور انتخابات در مراحل اولیه شده اند.

حبیبی تصریح کرد: اجرای قانون و امانتداری از آرا، بسترسازی برای مشارکت حداکثری از مهمترین رسالت‌های دست اندرکاران برگزاری انتخابات است و تلاش می‌شود به تکلیف خود عمل کنیم.

وی اظهارداشت: مشارکت حداکثری مردم در انتخابات موجب تقویت نظام از داخل و بیمه شدن آن خواهد شد و قدرت چانی زنی در سیاست خارجی را بیشتر می‌کند و دشمن نیز نا امید خواهد شد.

راهبرد دشمن کم رنگ شدن حضور مردم در انتخابات است

رئیس ستاد انتخابات استان قزوین یادآورشد: راهبرد دشمن مانع تراشی در مسیر برگزاری انتخابات، شایعه پراکنی، بی اعتمادسازی، دلسرد کردن مردم، کاهش مشارکت مردم در انتخابات است و ما با کمک رسانه‌ها باید این دسیسه را خنثی کنیم.  

حبیبی اضافه کرد: مجریان و دست اندرکاران در واقع داورانی هستند که باید بی طرفی کامل خود را رعایت کرده و در مسیر قانون حرکت کنند و هیچ کس حق ندارد منافع شخصی و گروهی خود را به منافع عمومی‌ترجیح دهد.  

وی اظهارداشت: ایجاد بستر رقابت سالم در استان قزوین در عرصه انتخابات ضروری است و یکی از آرمانهای ما داشتن جامعه ای اخلاقی است و عرصه انتخابات باید عرصه بروز و ظهور اخلاق انتخاباتی باشد و حتی اخلاق سیاسی در این فضا از مسائلی است که بشدت به آن نیازمندیم.

حبیبی یادآورشد: به نظر می‌رسد پس از دوران دفاع مقدس متاسفانه اخلاق سیاسی دچار آسیب جدی شده و باید بپذیریم مردم رقابتی که برای کسب قدرت، باشد را نمی‌پسندند و در مقابل آن واکنش نشان می‌دهند.

ثبت نام ۲۲۴ نفر در استان قزوین

رئیس ستاد انتخابات استان قزوین تصریح کرد: در سه حوزه انتخابیه «قزوین، البرز و آبیک» و «بویین زهرا و آوج» و  «تاکستان» ۲۲۴ نفر ثبت نام کردند که ۱۹۸ نفر معادل ۸۸.۴ درصد را آقایان و ۲۶ نفر معادل ۱۱.۶ درصد را بانوان تشکیل می‌دهند.

حبیبی اظهارداشت: تعداد ثبت نام کنندگان این دوره در مقایسه با دوره گذشته از افزایش ۴۶.۴ درصدی برخوردار بوده است.

وی در خصوص وضعیت تحصیلی ثبت نام کنندگان هم اظهارداشت: ۱۸۵ نفر از ثبت نام کنندگان دارای مدرک تحصیلی فوق لیسانس، ۳۲ نفر دکتری و ۷ نفر حوزوی هستند و جوانترین فرد یک بانوی ۳۰ ساله و مسن ترین فرد یک مرد ۷۴ ساله است.

معاون سیاسی امنیتی استانداری قزوین یادآورشد: همچنین هشت نفر از نمایندگان فعلی و ادوار گذشته، ۲۴ استاد دانشگاه،  ۴۲ نفر فرهنگی، ۶۶ نفر کارمند و ۱۰ نفر پزشک در میان ثبت نام کنندگان دیده می‌شوند.

مردم ناظر بی طرفی در انتخابات هستند

وی اضافه کرد: در هر شعبه اخذ رای به طور متوسط ۱۵ تا ۲۰ نفر نمایندگان هیئت‌های اجرایی، نظارت و بازرسی،  نامزدها، نیروهای نظامی‌و انتظامی، امنیتی و قضایی حضور دارند وهر برگ رای را حدود ۳۰ تا ۴۰ نفر نظارت و کنترل می‌کنند لذا با صراحت اعلام می‌کنیم «میزان تخلف در روز رای گیری صفر است» و به مردم اطمینان می‌دهیم از آرای آنها صیانت شده و امانتدار آنها خواهیم بود.

مشارکت ۲۰ هزار نفر برای انتخابات استان قزوین

حبیبی گفت: انتخابات یک پروژه ملی و بزرگ است که در استان قزوین بیش از ۲۰ هزار نفر دست اندرکار برگزاری آن هستند هرچند ممکن است اشکالاتی هم داشته باشد که قابل اصلاح است که در این راستا اسامی‌متخلفان دوره قبل در اختیار نهادهای امنیتی و نظارتی قرار گرفته تا فعالیت آنها کنترل دقیق تر شود.

وی افزود: مدیریت و رصد فضای مجازی با تشکیل کمیته ویژه ای زیر نظر دادستان بدقت کنترل می‌شود که دراین زمینه تعدادی از کانال‌های بی هویت شناسایی شده و به آنها تذکر دادیم و هر کانالی که مجوز و شناسنامه نداشته باشد از فعالیتش جلوگیری می‌شود.

راه اندازی ستاد امنیت استان

حبیبی اظهارداشت: برای اولین بار ستاد امنیت استان راه اندازی شده که موضوعات مرتبط با انتخابات به صورت هفتگی رصد می‌شود که تاکنون چندین مورد تذکر داده شده و با فعال شدن ستاد پیشگیری و رسیدگی به تخلفات انتخابات در دادگستری استان با مسئولیت رئیس کل دادگستری اقدامات پیشگیرانه هم صورت می‌گیرد.

با هر موضوعی که انتخابات را تحت تاثیرقرار دهد برخورد می‌کنیم

رئیس ستاد انتخابات استان قزوین بیان کرد: با هر موضوعی که انتخابات را تحت تاثیر قرار دهد برخورد قانونی می‌کنیم و اخیرا دو نشست که قرار بود از سوی یک نماینده و یک داوطلب برگزار شود و رنگ و بوی تبلیغات انتخاباتی داشت را لغو کردیم و جلوی آن گرفته شد.  

وی همراهی مسئولان دولتی با نامزدها را غیرقانونی دانست و اظهارداشت: هر جا اعضای شوراها، دهیاران، شهرداران و یا مدیران دستگاههای اجرایی همراه نامزد باشند غیر قانونی است و با آنها برخورد کرده و اعلام می‌کنیم در برخورد با متخلفان بی رحمانه عمل کرده و مسامحه نخواهیم کرد.

حبیبی بیان کرد: در انتخابات دوست و آشنا نمی‌شناسم و دنبال اجرای قانون هستم و هر فرماندار، بخشدار و دهیاری که قانون را زیر پا بگذارد با برخورد قاطعانه و قانونی روبرو خواهد شد تا مردم اعتماد کنند.

پیش بینی ۱۱۰۰ شعبه اخذ رای در استان قزوین 

وی اظهارداشت: یک منشور اخلاقی تعریف شده که نامزدها آن را داوطلبانه امضا می‌کنند که در آن نکاتی برای داوطلبان و هواداران آنها دارد که از جمله آنها احترام به قانون و مقررات انتخابات، ترجیح دادن مصالح ملی و عمومی‌به منافع شخصی و گروهی، احترام به قواعد اخلاقی انتخابات، توجه به عزت نفس و کرامت انسانی، دوری از خرید و فروش رای، دوری از صاحبان قدرت، شفاف سازی مالی و رعایت انصاف در تبلیغات در آن گنجانده شده است.

وی گفت: تا ۲۱ آذر ماه مراجع چهارگانه دادستانی، نیروی انتظامی، اطلاعات، ثبت احوال به استعلام‌ها پاسخ خواهند داد و بررسی صلاحیت‌ها نیز از امروز آغاز شده و تا ۲۶ آذر ماه ادامه دارد و روز ۲۷ آذرماه اسامی‌افراد رد صلاحیت شده اعلام می‌شود و این افراد از ۲۸ آذر تا اول دی ماه فرصت دارند شکایت خود را اعلام کنند.

حبیبی افزود: ۱۱۰۰ شعبه اخذ رای برای انتخابات استان قزوین پیش بینی شده و شعب سیار هم برای برخی اماکن در نظرگرفته شده است.

رئیس ستاد انتخابات استان قزوین در خصوص رای گیری مکانیزه هم یادآورشد: وزارت کشور آمادگی خود را به شورای نگهبان اعلام کرده و منتظر نظر این نهاد هستیم و در دوره قبل هم ۹۶ درصد انتخابات مکانیزه بود و احراز هویت نیز در روز رای گیری به صورت مکانیزه خواهد بود.

مشاوره رایگان اینترنتی بیمه عمر


پست های مرتبط

بیمه پاسارگاد؛ بالاترین شرکت از لحاظ سهام بیمه ای
تازه های اخبار بیمه؛ بیمه پاسارگاد در صدر سهام شرکت های بیمه ای

آگوست 12, 20200پسندیدناخبار روز بیمه , بیمه عمر

اخبار بیمه را با اخبار بیمه پاسارگاد در تیرماه ۹۹ آغاز می‌کنیم. سهامداران شرکت بیمه پاسارگاد از سرمایه گذاری‌های خود در سهام این مجموعه طی معاملات تیر ماه امسال بازار سرمایه حدود ۸۲ درصد سود دریافت کردند.

ادامه مطلب
هنرمندان از پرداخت حق بیمه سه ماهه خود معاف هستند

می 9, 20200پسندیدناخبار روز بیمه,

ایسنا/زنجان مسئول صندوق اعتباری هنر اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی‌استان زنجان، از معافیت پرداخت حق بیمه سه ماهه امسال هنرمندان خبر داد و گفت: در رابطه با افرادی که حق بیمه خود را پرداخت کرده‌اند نیز، تصمیماتی اتخاذ می‌شود. مقایسه انواع بیمه‌های عمر با جزییات کامل

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند