ثبت نام بیمه سلامت به دقیقه ۹۰ موکول نشود

ژانویه 21, 2020اخبار روز بیمه

علیرضا آقاجانی پیش از ظهر چهارشنبه در بازدید از دفتر خبرگزاری مهر شعبه استان اردبیل عنوان کرد: فاقدین بیمه پایه برای بهره مندی از بیمه سلامت هر چه سریع‌تر نسبت به تکمیل ثبت نام خود اقدام کرده و فرایند ثبت نام خود را به دقیقه ۹۰ موکول نکنند.

به گفته وی افرادی که برای تکمیل بیمه سلامت اقدام می‌کنند در آزمون وسع شرکت داده می‌شوند تا چنانچه در دهک‌های پایین قرار گیرند به صورت رایگان از خدمات بیمه بهره مند شوند.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی بیمه سلامت استان اردبیل یادآور شد: تا کنون در استان اردبیل ۹ هزار و ۷۰۰ نفر برای شرکت در آزمون وسع ثبت نام کردند که فرایند بررسی و تعیین دهک برای هفت هزار و ۱۰۰ نفر انجام پذیرفته است.

آقاجانی ادامه داد: با تعیین وسع انجام یافته از مجموع بیش از هفت هزار نفر، دو هزار و ۲۶۶ نفر که حدود ۳۰ درصد را شامل می‌شوند در بین دهک‌های ۱، ۲ و ۳ قرار گرفتند تا از خدمات رایگان بیمه سلامت برخوردار گردند.

وی با بیان اینکه از رسانه‌ها این انتظار وجود دارد که با فرهنگ سازی و اطلاع رسانی مناسب شرایط را برای ثبت نام و حضور افراد فاقد بیمه در آزمون وسع بیمه سلامت فراهم کنند؛ ادامه داد: پیش بینی می‌شود که تا پایان سال میزان استقبال از بیمه سلامت در استان اردبیل افزایش یابد.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی بیمه سلامت استان اردبیل تصریح کرد: بیماران خاص از خدمات درمانی رایگان بهره مند می‌شوند تا بدون شرکت در آزمون وسع و در نظر گرفتن شرایط مالی از خدمات درمانی بدون پرداخت هزینه بهره مند گردند.

آقاجانی عنوان کرد: بیماران خاص بعضاً با بیماری‌های صعب العلاج اشتباه گرفته می‌شود و تنها در شرایطی بیماران صعب العلاج می‌توانند از خدمات رایگان برخوردار شوند که از طریق کمک‌های مؤسسات خیریه یا سایر نهادهای حمایتی پشتیبانی شده و یا موارد لازم طبق پیش بینی‌های قانونی به سازمان بیمه سلامت اعلام شود.

به گفته وی بیماران خاص شامل بیماری‌های هموفیلی، تالاسمی، دیالیزی و «ام اس» می‌شوند.

ضرورت فرهنگ سازی در خصوص توجه مردم به صنعت بیمه

مالک پناهی، مدیر خبرگزاری مهر در استان اردبیل نیز در این دیدار با یادآوری فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص تبیین خدمات دستگاه‌های اجرایی و عملکرد آنان، افزود: رسانه‌ها یاریگر مسئولان در تحقق مطالبات و دغدغه‌های مردم هستند.

وی بر لزوم فرهنگ سازی در خصوص توجه مردم به صنعت بیمه نیز اشاره کرد و یادآور شد: رسانه‌ها پلی بین مردم و مسئولان شناخته شده و بایستی از دغدغه مطالبه گری به حق و شفاف برخوردار باشند.

پناهی بیداری افکار عمومی‌را از دیگر وظایف خطیر رسانه‌ها عنوان کرد و ادامه داد: خبرگزاری مهر استان اردبیل از آمادگی لازم برای توسعه و ترویج فرهنگ عمومی‌سلامت برخوردار بوده تا در بهبود شاخص‌های درمانی و دغدغه‌های مرتبط با حوزه بهداشت و درمان به قدر سهم خود به وظایف محوله عمل کند.

مقایسه انواع بیمه‌های عمر با جزییات کامل


پست های مرتبط

بیمه پاسارگاد؛ بالاترین شرکت از لحاظ سهام بیمه ای
تازه های اخبار بیمه؛ بیمه پاسارگاد در صدر سهام شرکت های بیمه ای

آگوست 12, 20200پسندیدناخبار روز بیمه , بیمه عمر

اخبار بیمه را با اخبار بیمه پاسارگاد در تیرماه ۹۹ آغاز می‌کنیم. سهامداران شرکت بیمه پاسارگاد از سرمایه گذاری‌های خود در سهام این مجموعه طی معاملات تیر ماه امسال بازار سرمایه حدود ۸۲ درصد سود دریافت کردند.

ادامه مطلب
هنرمندان از پرداخت حق بیمه سه ماهه خود معاف هستند

می 9, 20200پسندیدناخبار روز بیمه,

ایسنا/زنجان مسئول صندوق اعتباری هنر اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی‌استان زنجان، از معافیت پرداخت حق بیمه سه ماهه امسال هنرمندان خبر داد و گفت: در رابطه با افرادی که حق بیمه خود را پرداخت کرده‌اند نیز، تصمیماتی اتخاذ می‌شود. مقایسه انواع بیمه‌های عمر با جزییات کامل

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند