تنها راه مبارزه اصولی با فساد تحقق اقتصاد هوشمند است

نوامبر 13, 2019اخبار روز بیمه

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت اقتصاد و دارایی، فرهلد دژپسند در جلسه هم اندیشی اعضای هیات‌های رسیدگی به تخلفات اداری کارمندان وزارت امور اقتصادی و دارایی و سازمان‌های تابعه  که با حضور رییس سازمان بازرسی کل کشور، معاون رییس جمهور و رییس سازمان اداری و استخدامی‌کشور، رییس دیوان محاسبات کشور، معاونان وزیر، روسای سازمان‌های تابعه، مدیران عامل بانک‌ها، بیمه‌ها و … برگزار شد، با بیان اینکه ادراک فساد در کشور از خود آن بیشتر است، گفت: در یک تحقیق انجام شده، حدود ۹۰ درصد پاسخگویان، میزان فساد در کشور را بالا ذکر کرده اما تنها ۱۳ درصد آنها توانسته بودند به مصادیق عینی در این ارتباط اشاره کنند. این بیانگر آن است که ادراک فساد  بسیار بیشتر از سطح واقعی آن است.

دژپسند با بیان اینکه فساد، ریشه‌ها را می‌سوزاند اظهار داشت: اگر فساد به درستی سرکوب نشود تبدیل به یک رویه می‌شود؛ تنها راه مبارزه اصولی با فساد، شفافیت و ایجاد اتاق شیشه ای، الکترونیکی کردن فرآیند‌ها و شکل گیری اقتصاد هوشمند است.

وی ادامه داد: اگر اتاق شیشه ای شکل بگیرد، فضا به شکلی شفاف می‌شود که فساد، خودبخود بر ملا می‌شود. تا زمان تحقق کامل الکترونیکی کردن فرایند‌ها و اقتصاد هوشمند، حتی یک لحظه نباید در شناسایی فساد و مقابله با بروز علل خارجی آن درنگ کرد.

این مقام مسوول با بیان اینکه در زمینه مبارزه با فساد، رافت و عطوفت، بی معنا می‌شود، تاکید کرد: گلوگاه‌های فساد باید شناسایی و فاسدین به نحوی مجازات شوند که عبرت سایرین باشند. همچنان که کندی در این امر مهم جایز نیست. نباید دچار تندروی شده و خدای ناکرده با آبروی افراد به ناحق بازی کنیم.

مشاوره رایگان اینترنتی بیمه عمر


پست های مرتبط

بررسی بیمه های عمر پاسارگاد و نوین
مقایسه شرایط بیمه عمر پاسارگاد و بیمه عمر نوین

جولای 19, 20200پسندیدنبیمه عمر,

یکی از پرسشهای متداول متقاضیان خرید بیمه عمر، این است که مزایای بیمه عمر در کدام بیمه بیشتر است؟ جهت پاسخ به این سؤال باید شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و مقایسه گردد. در این مطلب قصد داریم شرایط بیمه عمر پاسارگاد را با شرایط بیمه عمر نوین مقایسه نماییم.

ادامه مطلب
مقایسه بیمه عمر «پاسارگاد» و بیمه عمر «سامان»

ژوئن 23, 20200پسندیدنبیمه عمر

یکی از مهم­ترین پرسش­هایی که همواره برای بیمه ­گذاران و مشتریان و متقاضیان بیمه­‌های عمر و سرمایه­ گذاری مطرح است، این است که کدام بیمه عمر را باید انتخاب کنند و کدام بیمه عمر شرایط بهتری دارد. جهت پاسخ به این سؤال لازم است شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و با یکدیگر مقایسه گردد. بدین منظور …

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند