تمرکز خدمات رسانی در مرزها و مسیر بازگشت

اکتبر 16, 2019اخبار روز بیمه

وی افزود: موکب‌های عراقی عمدتا روز اربعین خدمات رسانی خود را تمام می‌کنند و با تعدادی از مواکب ایرانی و غیره مذاکره شده تا خدمت رسانی را ادامه دهند اما برای این حجم از زائرکافی نیست و مشکل اسکان و تغذیه وجود دارد.

وی درباره خدمت رسانی نهاد‌های مربوطه ایرانی به زائران گفت: هلال احمر، بیمه، سیستم حمل نقل کشور، امور گمشدگان و.. بدون وقفه به خدمات رسانی مشغولند و مشل خاصی در این زمینه نداشته ایم.

رشیدیان درباره آمارفوت شدگان امسال تا کنون گفت: ۷۹ نفر در این سفر به رحمت خدا رفتند که ۳۵ نفر از آنها در تصادفات جاده ای جان خود را از دست داده اند که عمدتا برای چند مسیر بخصوص در خاک عراق بوده است. خواب آلودگی و تعجیل راننده‌ها دلیل عمده این حوادث است.

رییس سازمان حج و زیارت در پاسخ به این شایعه که عراق مساله سهمیه بنده را به دلیل حجم زوار ایرانی برای سال بعد مطرح کرده نیز گفت: این مساله صحت ندارد و تاکنون هیچ مقام عراقی دربار سهمیه بنده سخنی به میان نیاورده است اما ممکن است اعزام ۳مرحله ای را در دستور قرار دهیم.

وی افزود: ایام اربعین به ۳ مرحله ۵ روزه تقسیم می‌شود و درصدد هستیم با مدیریت ورود زوار برای سال‌های بعد، این عزیزان را در این ۳ مرحله اعزام کنیم و این طرح در دست برسی است.

رشیدیان در پاسخ به این پرسش که آیا امکان ورود سازمان حج و زیارت به اعزام زوار طبق روال و سیستم شمسا برای اربعین وجود دارد و این مساله چرا در سال‌های اخیر تعطیل شد گفت: در ایام اربعین، عمده زوار علاقمند به طی کردن پیاده مسیر نجف تا کربلا هستند و برنامه‌های سازمان حج و شمسا به گونه دیگر است. همچنین خدمات رسانی یکسان صورت نمی‌گیرد و گاهی توقعات زائران برآورده نمی‌شود و اعتراضاتی در پی بوده است لذا در سال‌های اخیر تصمیم برآن شد تا سیستم شمسا در این ایام متوقف شود. اما این پیشنهاد هم قابل بررسی است.

مشاوره رایگان اینترنتی بیمه عمر


پست های مرتبط

بررسی بیمه های عمر پاسارگاد و نوین
مقایسه شرایط بیمه عمر پاسارگاد و بیمه عمر نوین

جولای 19, 20200پسندیدنبیمه عمر,

یکی از پرسشهای متداول متقاضیان خرید بیمه عمر، این است که مزایای بیمه عمر در کدام بیمه بیشتر است؟ جهت پاسخ به این سؤال باید شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و مقایسه گردد. در این مطلب قصد داریم شرایط بیمه عمر پاسارگاد را با شرایط بیمه عمر نوین مقایسه نماییم.

ادامه مطلب
مقایسه بیمه عمر «پاسارگاد» و بیمه عمر «سامان»

ژوئن 23, 20200پسندیدنبیمه عمر

یکی از مهم­ترین پرسش­هایی که همواره برای بیمه ­گذاران و مشتریان و متقاضیان بیمه­‌های عمر و سرمایه­ گذاری مطرح است، این است که کدام بیمه عمر را باید انتخاب کنند و کدام بیمه عمر شرایط بهتری دارد. جهت پاسخ به این سؤال لازم است شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و با یکدیگر مقایسه گردد. بدین منظور …

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند